Споделена история от Здраве

Кръв в изпражненията :(
Здравейте!
До преди един-два месеца страдах от запек и то болезнен, който продължи може би половин година. Нищо не направих по въпроса с запека, всеки път ме болеше много и много трудно се изхождах. Слава Богу, вече пия много течности, и сега е много по-леко, но пак усещам някакъв дискомфорт при изхождане, съпроводено от страх, че ще ме боли, и естествено малко болка. Днес като се изходих видях, че имам кръв в изпражненията. И това не е първия път... преди когато имах запек, няколко пъти съм имала кръв, и сега когато нямам, пак понякога имам кръв. Малко е, но е кръв... Снощи към 3-4 часа изведнъж се събудих заради много силна болка, която изпитах в средата в стомаха. Това естествено не е първия път, и друг път ми се е случвало да ме боли там, и то като преям, което се случва почти винаги. Дори сега ме наболява леко там. Имам навика да ям, дори когато не съм гладна и то до преяждане. Като малка имах сериозен проблем с кг, които ми бяха доста над нормата. Отслабнах с годините, въпреки че би било добре, ако сваля поне още 7 кг. Страх ме е да нямам рак на стомаха :((( не е нормално да има кръв според мен... а този дискомфорт при изхождането, преди запека, който имах, го нямаше. На какво се дължи това? Дали може да са хемороиди или нещо по-лошо? :(

Коментари

1.   Винаги съм яла суха храна, но проблем не съм имала. Отскоро бях започнала само манджички да хапваам и след като ми омръзна пак започнах на сандвичи. И при мен се появи запек, тормозеше ме, но сега отново съм на манджички и нямам проблем. Яж често, но по малко, когато искаш да ядеш нещо, просто защото ти е скучно- ми изяж някой плод. Има проблем и на психическа основа при теб. Изгради си режим - яж готвено, изхвърли от програмата си хамбургери, пици, дюнери и т. н. Храни се по малко и здравословно и ще забележиш резултатите. Но все пак няма да е зле да се обърнеш към доктор.

2.   Здравей. Не е рак. При рак на стомаха болките са ужасни и се повръща много кръв през устата. Не съм лекар, но имах преди време същият проблем като тебе. Дискомфорт при изхождане, болка и кръв. Това са вътрешни хеморуиди. Поне при мене беше така. Не отлагай преглед при лекар, защото аз като тебе се страхувах и нещата ескалираха - кръвоизливите ставаха все по-обилни и хванах анемия. Наложи се да ми преливат кръв по спешност, за да се лекува анемията, а в последствие ме оперираха от хемаруидите. Не знам от кой град си. Ще ти кажа за София. Бих ти препоръчал да си направиш изследванията в Исул - гастроентерологията са много добри - ще ти прегледат целият храносмилателен тракт за 2-3 дни. После ако е за операция ти препоръчвам Болница Токуда - Миниинвазивна Лапароскопска хирургия. Много са добри и условията са отлични. Правят ти почти безкръвна операция с местна упойка и след 3-5 дни вече си на крак. Едно неудобство - доплаща се, защото здравната каса не го покрива напълно. Не отлагай, защото със всеки ден нещата се влошават. Да знаеш какво е чувството на облекчение след като се излекуваш.... и си викаш как съм могъл да го търпя това положение. Уважавай тялото си и се грижи за него. Успех.

3.   Хемороиди, по начина по който го описваш.

4.   Какъв е цветът на кръвта е от важно значение. Пример, ако кървенето е от стомаха изпражненията са тъмно черни, ако кръвта е бистра(червена) може да става въпрос за хемороиди или кървене от ниските отдели на гастро-интестиналния тракт. Уточнете.

5.   Благодаря за мненията! Сега съм малко по-спокойна.
Номер 4 - кръвта е червена, светло червена.

Номер 2- Благодаря ти за изчерпателното мнение. Ще отида на лекар... а премахването на хемороиди оперативно ли е? Между другото кръвта, която забелязвам в изпражненията не е много, малко е, ако има значение...

6.   Отиди на лекар. Като отлагаш може да стане по зле. Само мога да ти кажа да се ограничаваш на вечеря. Яж повече сутрин и намали драстично вечерите. Вечер яж по лека храна(салати, плодове, сокове).

7.   ами поприницип, ако те боли е ще имаш кръв споере мен, но ако мн те боли корема и имаш кръв мисля, че има6 алергия към лактоза (съставна част на млякото, попринцип в прясното има и делактозни млека ) Аз също имам такава алергия, лекува се, но трябва да си при добър лекар доцент дори. Ако си във Варна се опитай да се запишеш при Георгиева, доцент е и наистина е много добра лекарка в болница Света Марина, но щом си имала запек предполагам, че кръвта е това, кажи на вашите, защото е опасно за здравето!!!!

8.   Най-добре отиди на лекар. Нека специалист да ти каже какво ти има, а не хора, които не те познават да гадаят. Дано не е нещо сериозно!

9.   Имах такъв проблем, ще ти кажа какво стана.
Всичко започна оттам-имах дълго време запек, след което се появи кръв в изпражненията. Отначало реших, че ще отмине и не е сериозно, дълго време търпях и бездействах. НО С времето запекът стана редовен и мъчителен, докато дойде време, когато не бях ходила по голяма нужда повече от седмица. Чувствах се много зле, усещах адска тежест и много дискомфорт :(и най-гадното- висях в тоалетната буквално с часове с опитите да се изходя, но нищо, абсолютно нищичко не можах да изходя, бях в ужасно положение, притеснена. измъчена, а когато опитвах да напъвам усещах режеща болка в ануса и се отказвах от страх. :( Беще истински кошмар и вече нямах избор, сама пожелах да отида на лекар -а и нямах друг избор. Още на следващия ден отидохме на лекар. Диагнозата ми беше -хемороиди, но лекаря ми каза, че ако сме били почакали още някой ден, са щели да ми направят операция-така, че не прави моята грешка- НЕ ЧАКАЙ, А ОТИВАЙ НА ЛЕКАР ДА ТИ ПРЕДПИШЕ ЛЕЧЕНИЕ! КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ЧАКАШ, ТОЛКОВА ПО-ЗЛЕ ЗА ТЕБ!

10.   Номер 9 - Вече нямам запек... опитвам се да пия повече вода, но пак се изхождам с малко болка. А как ти махнаха хемороидите без операция?