Споделена история от Здраве

Най-гадния ми ден в живота...
Здравейте, момиче на 15 години и половина съм. Казвам се Димана. Един ден като се пребирах от среща с една моя приятелка, когато си вървях, изведнъж започна да ми се вие свят, изобщо не си усещах краката/бях паднала на земята/, имах голямо сърцебиене, гадеше ми се и бях настръхнала/беше топло/. Бях паднала пред една кола с марка Шкода. Отпред емблемата /на колата/ я виждах размазано и се тресеше. Изобщо неможех да стана и това продължи около 15 минути. Ако имаше човек и ме беше видял незнам какво щеше да направи. Ако се повтори и ако ме види някой, нвзнам какво може да направи. Моля отговорете ми. Благодаря ви!

Коментари

1.   Мисля, че малко драматизираш... най-гадния ден в живота?
Просто си припаднала заради обезводняване или/и ниско кръвно.
Пий дори зимата поне 2 литра вода на ден и си носи шоколадче в себе си, ако ти прилошее отново. И аз бях така, но израстнах проблема, но с много дисциплина. Започни задължително да правиш спорт

2.   Кажи на родителите си. Веднага. Трябва да те прегледа лекар възможно най-скоро.

Аз предполагам хипертония (високо кръвно налягане). Това заболяване изисква незабавна лекарска помощ. Тече ли ти кръв от носа?

3.   Паднало ти е кръвното. Обикновено става ако не си яла и си пушила(цигари и тревица). Другия вариант е да имаш хормони на щитовидната жлеза които не са ти в норма. Ако се случва много на често трябва да ти те се направят Т3, Т4 и TSH изследвания на кръвта. По принцип няма от какво да се тревожиш. Аз на времето като пуших повечко треволяк ми се случваше често. Ако пак ти стане ти трябва шоколад или количка. Може и да е от глад. Не гладувай.

4.   Отиди на лекар, не пиши тук.

5.   иди на лекар преди да се повтори

6.   Спокойно. Това е заради бременноста. Първите месеци това е нормално. Консултирай се с личния си гинеколог.

Сафрон

7.   Беше ли консумирала алкохол и то на гладно? Това може да се случи, дори и от 50 грама алкохол и особенно на гладно.

8.   Какво да ти отговорим? : Много гадно. Ако искаш съвет, то по-добре иди на лекар, ние тук не сме такива, а и да има едва ли ще може да ти даде обективна оценка, ако не те е прегледал...
Може да си събрала границите на кръвното, или, ако си пийнала повечко, или да си се отровила с нещо и да е реакция на организма, но... аз не съм доктор. Дано не ти се случва пак, но ако е писано, се моли да има хора около теб да ти помогнат, а не обратното. Да не се чудиш после как да ни пишеш от оня свят...

9.   Миличка, в момента съм на 27, но когато бях на 15, преживях същото два пъти. Оттогава за щастие не съм имала проблеми. Знаеш ли каква беше причината, постоянно бях на диета. Карах на цигари и кафета по цял ден. Не се храних. Единият път припаднах в едно кафе, втория - в училище. И двата пъти бях обградена от приятелки, които веднага ми помогнаха. Според мен който те види, ще ти помогне. Но съветът ми е - храни се.

10.   Защо се притесняваш дали някой те е видял? Аз припаднах на първия учебен ден и се радвам, че имаше хора, които веднага ми помогнаха да стана и ме заведоха на една пейка. Знам колко е гадно, затова ти пожелавам повече да не ти се случва!

11.   Момиче, отиди на лекар, за да се прегледаш, храниш ли се добре, да не спазваш някакви безумни диети?

12.   Причините да припаднеш може да са много - ниско кръвно, тежка диета, слънчев или топлинен удар, обезводняване, бременност, епилепсия. Ако е единичен случай не е страшно. Съветвам те да кажеш на родителите си. Ако пак се повтори отиди на лекар.
трии1/2

13.   По принцип аз си ям редовно, нито пуша трева и алкохол. Ми притесних си, ако ме беше видял, да не извика Бърза помощ. Еми бях на невролог, предписа ми Неуротоп, уви не действат... Авторката

14.   Пак съм Авторката. Мили хора, благодаря, че ми дадохте малко съветчета:)

15.   Здравейте, аз се казвам Александра! Не знам как сте се чувствала, не разбирам от такива неща, само да кажа:-Това е обезводнение!