Споделена история от Здраве

Коластра
Сред милион писания за секс и изневери, дори в най-голямата търсачка не откривам сносни отзиви за употребата на коластра при възрастни.

Сигурна съм, че доста хора са ползвали. Ще помоля за отзиви, как са се почувствали, особено тези на, които е изписана след продължителни боледувания.

П. С. Нека се изказват тези, които са запознати. Няма нужда от мнения тип "к'во е т'ва; аз да не съм животно" и т. н.

Коментари

1.   Мисля, че се чудиш, за какво да си дадеш паричките. Не си бебе вече, не ти е необходима въпросната коластра, няма и медицински проучвания, които да са доказали научно, че тя помага за каквото и да е било.
Ако имаш излишни пари, по-добре си подобри начина на хранене - яж качествена храна. Сьомга например веднъж седмично, качествено месо, плодове, зеленчуци, запиши се на фитнес - все неща, които ДОКАЗАНО ще ти повишат имунитета и ще ти помогнат.
Няма вълшебно хапче за каквото и да е било! Ако коластрата беше такова, 100% щеше да намираш 1000000000 неща за нея в интернет, нали?
Весели празници и не натоварвай стомаха и червата си, яж кисело мляко по БДС и си гледай кефа.

2.   Хм,
ами когато на жената за пръв път й дойде кърмата, бебето още беше много немощно и изобщо не можеше да изсуче всичко. И аз като един достоен татко и истински ангел-спасител се наех лично да довърша работата. Обаче... се оказа, че това още не било кърма, а е било коластра!
Е, нямаше такова киснене в тоалетната и неистово дрискане ви казвам - прочисти ми цялата храносмилателна система гънка по гънка и клетка по клетка!
То било предназначено да продуха и очисти бебето, да го подготви за първото му ядене, а пък аз... ама така му се пада на този, който суче от там, където не му е работа!

3.   Оххх номер 2... със сълзи се смях :))))

4.   Коластрата е много добър имуномодулатор. За съжаление фирмите които я продават в България ни я предлагат скъпо и прескъпо. Можете да си я набавите от чужди сайтове на много достъпна цена. Аз и семейството я ползваме вече година и много помага при леки настинки, неразположение и др. състояния. Иначе за тонус може да се взима по 500 мг. капсули сутрин на гладно.
Няма да забравя като споменах пред един приятел доктор, че взимам от време на време как се опули.
На номер 2 и аз се смях с глас :)