Споделена история от Здраве

Синузит
От много години го имам вечно съм с хрема и мн. ме дразнят ноздрите ползвала съм различни капки-предписани от лекари естествено. Пробемите за кратко изчезват ,но най-много след седмица две отново започват. Знае ли някой ценен лек, или да ме напътства към изпитан лекар?

Коментари

1.   Слагаи си захаросан мед в носа. Помага временно, но все пак помага

2.   иди на хомеопат помага

3.   Аз като бях дете вече немога да се сетя на колко години бях, се бях подул точно под лявото ми око. Родителите ми ме водих при какви ли не лекари докато накрая една много добра докторка от Варна не седна и не ни обясни че аз това е възпаление на синусите и че при мене случеят е по-тежък защото съм с вроден дефект на каначето от което се дренира синуса към носа. Тогва ме лекуваха с някакви мехлеми и правени капки с антибиотици. Като пораснах обаче почти всеки месец се случваше да съм на някакви антибиотици за този синуит който правех. Тогава се случи че бях в САЩ и тмошните лекари ми направиха коригираща операция на този изкривения канал, както и дренираха всичко което се беше събрало в синусите ми. Това се случи преди 2-3 години някаде и сега синуитите от почти на всеки месец спаднаха да 1-2 на година.

Тука съм чувал че българските лекари правят къде къде по-качествени манипулаци за отстраняване на проблема. Познавам няколко хора на които са им направени синусови пукнции (вкарва се една много дебела игла директно в синуса, промива се с физиологичен разтвор и се вкарват антибиотици). Тези мои познати от както им е направена такава манипулация не са имали синуити!!

Моя съвет е да отидеш при уши-нос-гърло лекар, и да обсъдите следващите стъпки в терапията ти. Ако си от Варна мога да ти дам координатите на тази лекарка при която ходя аз.

4.   Благодаря ви много,най-вече на номер 3 . Ще се възползвам от препоръката ви и при поредния си преглед ще разговарям с лекаря за тези пункции дали е възможно и необходимо в моя случай.Мерси, с поздрав:Тони

5.   Много хубаво лекарство открих. Назодрен, на мен много ми помогна. Бях в същото състояние. Вече 2 месеца нямам проблеми, дано така да си остане. Лекарството е без рецепта, направено е от циклама.