Споделена история от Здраве

Варицела
Здравейте, аз съм момиче почти на 16 години съм.
Преди 7 дена ме хвана варицелата. За пръв път я карам.
Искам да попитам дали след като я изкарам ще ми се махнат белезите? Това ужасно много ме притеснява, защото имам пъпки по лицето, които взеха да хващат корички и някои започнаха да падат.. Искам да попитам дали, ако изчопля някоя ще ми остане белег? Много е важно за мен, моля ви кажете ми какво ще е.. Мажа се предимно с ментолов спирт.

Коментари

1.   Имам една добра новина - варицела се кара веднъж, после си имунизиран поне срещу този вид.
Второ - не всички белези ще ти се махнат. Ако не се чешеш и си ползваш мазилата, имаш вероятност да останеш почти без белези, но има и обезобразени хора направо. Всичко си е до късмет и до това, дали ще си чоплиш пъпките или не. Все някои белез ще ти остане, няма лошо. Гледай поне на лицето да не се чоплиш

2.   Не ги чопли, иначе ще останат белези, особено на лицето!!!

3.   Веднага си слагай текстилени ръкавици на ръцете. Чесането по време на Варицела е почти неизбежно, а ръкавиците пречат на ноктите да откъртят коричка. Веднъж откъртиш ли коричка остава дълбок белег завинаги. Виж го Джет Ли какво кратерче има на носа, все едно го е клъвнал щъркел. От Варицела е.

4.   Не трябва въобще да се чешеш, корички се появяват само след чесане. На твое място бих ходила с ръкавици денонощно за да не мога да се чеша.