Споделена история от Здраве

Припаднах в банята - нормално ли е?
Здравейте аз съм на 13 (преди да ме съдите моля прочетете) и както казах преди 3 дни ходих да се къпя и станах много рязко и ми се зави свят и не съм се усетила като паднах (сега имам огромна синина на бедрото) и след 2 минути си намерих главата в легена. Моля не се смейте наистина ме заболя, кажете нормално ли е това? Искам да кажа че като ми падна кръвното и не виждах нищо 10 секунди и после съм паднала.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Малко е сложно. Нормално е да припаднеш, когато ти падне кръвното, но не е нормално кръвното на 13 годишно дете да пада до такава степен, че да изпада в безсъзнание. Сподели това с родителите си, ако не обърнат внимание отиди при личния си лекар и поговори с него. Всичко е наред, не се плаши, но е редно да се прегледаш за всеки случай.

2.   Слаба ли си?

3.   Не се панирай и никога не ставай рязко, след като ти причернява и ти се завива свят. За всеки случай можеш да отидеш на лекар, за да не се притесняваш излишно. За нормалното, не е нормално, но това не означава, че е нещо фатално. Най-добре е да се изясни причината.

4.   Случвало ми се е 3 пъти по време на пубертета. Често става по време на менструация или някакъв тип стрес. Спокойно, случва се. Възможно е и кръвното да ти е ниско.

5.   Нормално ли е да те блъсне кола? ! Ами не е нормално, но е те на, случва се, и ако това стане, надали ще си жива.

А ти по принцип ли задаваш винаги такива тъпи въпроси, или сега не си си ударила само бедрото, ами и главЪта...

6.   На мен точно като се къпя няколко пъти ми е прилошавало, пада ми кръвното, причернява ми пред очите, вие ми се свят и трябва веднага да седна, защото иначе ще падна. Аз съм на 14. Споделяла съм с личната и с майка ми, няма нищо притеснително, в пубертета съм и кръвното ми варира. Но чак да припадаш, не мисля че е нормално. Едва ли е нещо кой знае колко сериозно, но все пак сподели с майка си.

7.   Кажи на майка ти да те заведе на доктор.

8.   Гладуваш ли?

9.   На мен ми става така, ако не съм яла и в банята е много запарено

10.   Отростатична хипотония-рязкото ставане предизвиква спадане на налягането и оросяването на горната половина на тялото, основно на мозъка, което може да доведе до припадък... Така че, най-добре сутрин не ставай рязко, пък и не само сутрин :)

11.   Нормално е. Сега растеш и ако се изправяш рязко така става.

12.   Особено ако си висока.... когато растеш....

13.   При всеки човек става, само че падането не е задължително. Спокойно, няма да се плашиш.

14.   Да не ти звучи обидно но провери да не си бременна ако случайно вече водиш полов живот това е един от симптомите пък и на тази възраст без необходимите мерки е много възможно.

15.   И на мен така ми става, като стана рязко. Аз се ударих в стената, просто решението е да не ставаш рязко или ако усетиш че нямаш никаква ориентация просто спри на едно място и не мърдай докато ти се изясни картината :)

16.   Хора, разбирам да ти се замъгли картината за момент като станеш рязко, но припадък... хайде сега, това не е нормално. Да отиде на лекар момичето, да я прегледат.

17.   Случвало ми се е няколко пъти. Ужасно е. Имам чувството, че кръвното ми е ударило дъното, след 5-10 мин се оправям, ама с този навик да скачам като пружина така ще е. По принцип се седи в седнало положение поне 5 мин преди да станеш от леглото.

18.   В случаите, когато настъпи момент на завиване на свят, а това при мен винаги е било "осъзнавано" - не, но "усещано", най-добре е да седнеш в мига на последна реакция, ако ще на улицата да е... по-добре, отколкото да се свлечеш напълно безконтролно. И... отиди на лекар.

19.   Здравей, тази вечер ми се случи същото, аз съм на 20, взех си вана, след това пуснах душа, водата беше с различна температура - усетих го веднага, и започна да ми става зле, дишането ми се затрудни, замъгли ми се погледа и се намерих на земята (във ваната) ударих си лошо брадичката, в момента само там усещам че имам болки. след това се опитах да стана, но уви пак паднах, сега се чувствам по-добре и не знам от какво е това, мисля че е от смяната на температурата на водата...

20.   Понякога се случва от горещата вода да ти падне рязко кръвното. И на мен ми се е случвало. Гадно е, а и е опасно, че можеш да паднеш лошо, но иначе само по себе си падането на кръвното не е толкова страшно.

21.   Здравейте! Аз сьм на 17. От доста време на сам ми се случва да ми причернява пред очите и постоянно ми се варти свят. Преди месец припаднах от това. Изведньж ми се зави свят, причерня ми и ме обляха горещи вални. Като се сьбудих вече бях на леглото сьс скьпата ми майка която ме бе принесла. Не помнех нищо. От тогава всеки ден сам по доктори и ми правят куп изследвания, но без полза. Никой не може да ми обясни защо. Само ме тьпчат с лекарства-без никаква полза. Моля ви помогнете ми! Вече не знам какво да сторя. Стоя на краката си сьс страх, а щом започна да треперя се паникьосвам. Благодаря ви предварително.

22.   Храни се нормално, движение и на лекар, за да се види дали не си бона от нещо /примерно ако имаш сърдечни проблеми/. Успех и ни пиши! Аз на твоите години до 15тата включително т. е. 2год имах анорексия и булимия - сега съм си жива и здрава ;)

23.   Аз съм на 13г. И също ми става така в училище паднах по стълбите просто ми стана лошо и после се намерих на последната стълба...