Споделена история от Здраве

Честа висока температура при дете на 2 г.
Здравейте, тъй като съм много притеснена ще ви разкажа моите тревоги, ако някой е минал по този път, преживял е това и е намерил решението или диагнозата да сподели, защото вече не зная какво да правя, накратко ще се опитам да ви раскажа.

Детето ми е малко над 2 годишно, когато стана на годинка започна да вдига висока температура и не го прави постепенно а докато измериш че е 37, 5 и след 10 минути вече е над 39 градуса. Не помагат нито кърпи, нито чаршафи, нито нурофен, панадол, хексалгин и ефералган сфещички. Просто вдига ли вдига и докато не вкараме всички горе споменати лекарства плюс студените компреси и мед на краката не можем да я свалим и тъкмо я свалим и след час-два процедурата се повтаря защото детето пак гори.

Това продължава около 4-5 дни след което е добре един месец и пак всичко се повтаря. По лошото е че първия път когато това стана, детето внигна над 40, 5 градуса и получи температурен гърч, което много ни уплаши.

Ходили сме къде ли не, при какви ли не специалисти в Пловдив и София, какви ли не изследвания минахме и нищо, само отхвърляхме страшните диагнози, които предполагаха лекарите и нищо.

В чудо се видяхме, понякога гърлото и е бяло от полипи, лекарите казват ангина исписват антибиотик, не помага, втори, трети стигали сме до там, че единия път смениха 7 вида антибиотика в болницата докато я излекуват, за една година сме посетили 7-8 пъти болницата, по-лошото е че при всеки прием в болницата искат да минем рентген, хубаво, един път, втори път, но когато минахме 5-ти, 6-ти рентген вече взех да казвам, че не желая повече да го снимат, уви в болницата вдигат рамене и казват или снимка или не ви приемаме, снимката е задължителна при прием в болницата и точка.

Сега пак сме с висока температура и се чудя какво да правя, това просто не може да продължава така. Ако пак отидем в болницата пак ще я облъчват, пак ще бумкат няколко широкоспектърни антибиотика и пак няма да знаят какво да лекуват и така до кога? Докато съсипят детето? Моля ако някой е преживял това да сподели опита си и ако се е справил с проблема да каже как.

Коментари

1.   Аз когато бях на 2 и половина имах 38 градуса на 5 получих епилепсия с 38. 5 на 15 вече имах 39. 3 а сега вдигам даже 40 градуса същото е и при мен сега съм на почти на 20

2.   Ох, търсете най-добрите педиатри, това ви е спасението. Да не би да е някакъв вирус или бактериална инфекция. Усещате ли неприятна миризма от детето или по бельото му. Има ли други признаци, кожни обриви? Нормално ли се храни и расте. Как е невропсихичното му развитие. Никой не може да ви помогне по интернет. Имало ли е родови травми детето и т. н. Диференциалната диагноза е голяма от това което сте написала не става ясно :)

3.   Абе хора вие наред ли сте?? Защо ще му свяляш температурата... На мен нашите са ми казвали че температура не се сваля и никога не трябва да се сваля... Само лек компрес на главата и толкова :)

М13

4.   В кой град живеете? И на какви специалисти сте ходили? Така може да обикаляте болници и лекари още 10г., но антибиотиците ще съсипят детето, а да се снима толкова често, е безумие.
Нужна ви е добра клиника, да му вземат проби от гърлото и каквото друго е нужно. Не съм лекар, но мисля, че не е нормално толкова дълго време да нямате диагноза. И не е лошо да потърсите сериозен лекарски сайт, където да опишете нещата и да ви кажат къде да отидете. Наистина, повече не бива да чакате.

5.   Преди години имахме абсолютно същия проблем с дъщеря ми. Беше на същата възраст, когато започна всеки месец да вдига 40 градуса температура. За щастие гърч не ми е правила. След дълго ходене по мъките - изследвания, лекарства, прегледи... оказа се, че проблемът е в третата сливица. Извадиха я и сега детето ми е здраво. За съжаление тук в България добрите лекари се броят на пръсти. Не се доверявайте само на един лекар, потърсете и друго мнение. Успех!

6.   Мила майчице, бързо потърси доктор Атанас Михайлов в София. Гугъл ще ти помогне да намериш координатите му. Сигурна съм - той е човекът! Само напиши името му в търсачката. Ще видиш на колко хора е помогнал. Той НЯМА да предпише антибиотици. Да се попадне при него не е лесно, но не е и невъзможно. Действай, вдън земя го намери!

7.   А защо не се обърнете към класически хомеопат?

8.   Модераторите празнуват... Крайно необичайно за хора, заели се със сериозен и проспериращ бизнес. Защото сайтът наистина е едно от най-посещаваните места. Сериозните хора в такива случаи правят екип или, в краен случай, временно наемат хора, но това, което се случва в последните 2-3 дни, просто е неуважение към потребителите. Представям си с какво нетърпение тая жена чака съвети. Ще си чака... Празници са...

/Модератор7 - Сайта е на доброволни начала. Всеки влиза, когато може и колкото може. Освен празниците модераторите ходят на работа и имат и семейства/личен живот.

9.   Прочитайки внимателно постя Ви, и като човек, занимаващ се професионално с деца дълги години, макар и не като лекар, медицинска сестра съм, ще Ви споделя моето виждане по въпроса. Антибиотично лечение се започва САМО след изследване на кръвна картина и урина, хубаво е и С реактивен протеин да се изследва - в резултатите ясно се вижда, ако има висока бактериална възпалителна активност. Ако инфекцията е вирусна, антибиотикът не само, че няма да помогне, но и ще навреди, отслабвайки общия имунитет. Посещава ли детето деткса градина? Ако е така, може би е разумно да я спрете за малко, докато позакрепне. Ехинацеята доказано стимулира имунната система и е растение, само че може би не е подходяща на капки за малко дете, защото тинктурата съдържа спирт. Може би прах от капсулите, консултирайте се с лекар. Ако все пак се назначи антибиотик, нека да е в достатъчна доза и за достатъчно време - не по-малко от 7 дни. Все пак с каква диагноза ви изписаха от болницата? Гледаха ли на ехограф пикочни пътища? Не зная къде живеете, но намерете си добър общопрактикуващ лекар, нека е със специалност педиатрия. Знам, че е трудно, но друг начин няма. Търсете причината, изследвайте всичко и успех и здраве Ви пожелавам!

11.   За салмонела провериха ли ви?

12.   Изглежда става въпрос за дете, което често боледува от настинки и ангини.

Мило майче температурата не е лошо нещо, тя идва да помогне на теб и на детското тяло да се отървете от бактерии и вируси. Бацилите не могат да живеят при температура над 38, затова сваляйте температура само ако забележите, че тя е 39, при по ниска лекарства за сваляне не давайте.

Най-важни са превантивните мерки, за да се разболее един човек от настинки то той се е заразил 40-48 часа преди това. Припомни си къде е било детето 40 часа преди температурата, как е било облечено, какво е яло. Давай на детето витамини, особенно през зимния сезон, като разбира се внимаваш да не претовариш организма му с витамини това също е опасно. За да ти дадем точна рецепта трябва да знаем повече неща за отглеждането, обличането, храненето на детето, приемането на витамини С и Д. Дете на такава възраст трябва да е облечено точно като теб, ако ти си с тънка блузка то също трябва да е, независимо, че си мислиш, че то е болно, пренавличането води до презатоплане на организма и той започва да се самоохлажда, което също води до чести настинки. Дете на такава възраст трябва да се храни добре с колкото е възможно домашно приготвена храна. Трушия вместо купена салата, домашен компот вместо сок, пържолка вместо саламче, супа вместо сандвич.

Реално всички деца на тази възраст боледуват често, между 2 и 3 годишна възраст децата изработват имунитет срещу много от бактериите. Надали има дете неболедувало от гнойна ангина. С извинение но вашето 5-6 пъти годишно на болнично лечение говори за неправилно отглеждане на детето. Дори циганетата живеещи на палатка, не са 5-6 пъти годишно на болнично лечение.
На ваше място бих потърсила билкар хомеопат, за превантивно лечение и засилване на организма на детето.

13.   А със зъбите как е? Възможно е там да има огнище на инфекция, а така също и сливиците, както горе някой споменава.

14.   според мен инфекцията също може да бъде гъбична, направете пълни кръвни изследвания, тези симптоми се проявяват при най-различни заболявания, но имайте предвид, че при всяко по продължително вдигане на температура, и то толкова висока е възможно увреждането на органи. започнете с антибиотици ако е необходимо, като вземете съответните мерки и срещу антибиотиците, най-често това са анти алергични хапчета, понеже антибиотиците убиват част от естествената микрофлора в организма и се получава дисфункция. след това постепенно започвате с хомеопатия и най-важното- правилно хранене. но преди да предприемете каквито и да било мреки, трябва да се направят пълни кръвни изследвания за да се установи причината

15.   Да не е някаква алергична реакция на организма това.
Защо не направите тест при алерголог.

Най -важното в тая възраст е организма да си изгради имунитет.

Не го тъпчете с тия антибиотици толкова.

16.   Моля, майката да кажв каква причина се установи! Имаме същият проблем! Моля Ви!!!

17.   Моля, майката да кажв каква причина се установи! Имаме същият проблем! Моля Ви!!!

18.   Малката ми племенничка имаше такъв проблем! Ходиха на много лекари и в болница влиза, но проблем конкретен не откриха! Последната лекарка беше категорична, че няма друг проблем, освен имунната система! Известно време детето приема имуностимулант (изорекс) и проблема отшумя! Преди това на 3-4 седмици се разболяваше. С червено гърло, което прави ангина и антибиотика става неизбежен! Утайката и беше станала много висока, заради честите боледувания! Това е някакъв кошмар, но Слава Богу децата го израстват!

19.   Жената да изследва детето си за лаймска болест!!!

20.   И ние имаме такъв проблем. Детето ми е на 9г. вече, всичко започна от около 1 годишна възраст. И ние бяхме все по болници, на сериозни антибиотици. Докато не открихме доц. Стефанов, детски ревматлог в болницата по Детски болести (Педиатрията). В гр. София. Свържете се с него, няма да съжалявате. Работи по здравна каса. Много свестен и добър лекар. Проблема си го имаме още, но поне не сме все по болници и горе долу го контролирам с лекарства. Успех!

22.   дъщеря ми е на 1. 3 г и от мрдеци мине не мине седмица вдига видока трмпература, която със или без антибиотик поддържа деа дни и край.
Жизнена, храни се дори и с температура.
няма други симптоми освен понякога гърло.
Лежали сме в болница, изследванията са ок и нищо не могат да кажат и пак и пак в този умагьосан кръг!