Споделена история от Здраве

Всеки месец ми закъснява... с две седмици
Всеки месец ми закъснява с две седмици. От две години и половина имам мензес. Не водя полов живот. Някой казват, че още не съм се нормализирала, но не мисля. 2 години не са ли достатъчни да се стабилизира? Не съм ходила на гинеколог все още. Искам първо да изслушам някой друго мнение и дали мислите, че е нещо сериозно, защото мене честно казано ме е страх да отида на лекар.

Коментари

1.   Разбира се, че трябва да отидеш на лекар. Не е страшно, пък е и единствения начин да разбереш причината за закъснението. На една позната като теб и откриха кисти и благодарение на ранното им откриване не се наложи хирургична намеса. Успех!

2.   Аз не разбирам как така всеки месец ти закъснява с 2 седмици? Значи просто ти идва по-кусно отколкото си мислиш.
А що се отнася до страха от генеколози - преодолей го и отиди - полезно е за здравето.

3.   Според мен е напълно нормално да ти закъснява. Причините може да са много. Нередовно хранене, нерегулирана овулация (което е нормално след като не водиш полов живот), хормонален и дисбаланс и какво ли не още. Не се притеснявай. Можеш да отидеш на гинеколког, за да се увериш, че не е нещо по- сериозно, защото все пак никога не можеш да си сигурна. Но аз лично от както се помня съм така

5.   Иди на лекар.

6.   Не се притеснявай. Нормално е първите години да е по нередовен цикъла. Щом ти идва макар и с две седмици закъснение мисля, че няма място за притеснение. Правилно е написала номер 3. Понякога се променя от нередовно хранене, от климатични условия. И при мен се стабилизира едва след няколко години със сигурност повече от 2. Ти на колко години си?

7.   Имам същия проблем...идва ми от близо 3 години...

8.   Иди на лекар, но най-вероятно цикълът ти все още се нормализира и нищо ти няма.

9.   Здравейте, бих искала да ви попитам от какво може да ми закъснява всеки месец от 5 месеца на сам, не ми закъсява с точни дни... Бях Гърция и последният месец в който бях там ми закъсня със 8дена. В България съм си от Ноември и не ми е идвало точно на датата, а все с по 5-6 дни по-късно. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете да разбера от какво може да е...!!!

10.   Здравейте, от около 1-2 месеца ми закъснява с по 10-15дни по принцип мс ми е 30и няколко дни. Миналия месец ме пропусна този месец вече 10дни го няма никакъв. Притеснявам се... От самото начало на мс ми беше нередовен като дете после се нормализира. Миналата година правих аборт и от тогава всичко отиде пи дяволите закъсняваше ми с по 3-4 дни седмица макс.. А сега нямам представа какво се случва помощщ..