Споделена история от Здраве

Проблем с простатата
Мъж на 45 години
от месец уринирам често на тънка струя и ме посъветваха да отида на уролог за преглед на простатата.
Досега не съм бил на такъв преглед и доста се притеснявам
ще се радвам ако някой пише как точно протича.

Коментари

1.   Няма да те изядът отиваи какво пишеш голям мъж си

2.   "Болката е кратка, срамът е голям", но първо Джи пи то ти да потвърди необходимостта от това. Страшно няма! Дано ти няма нищо!

3.   Ами първо и основно ще ти направи палпация на простата. За съжеление този метод е леко болезнен и инвазивен. Уролога ще си сложи една латексова ръкавица, ще си намеже показалеца с вазелин, след това ще намаже и ануса с вазелин и след това ще си вкара пръста.

Преди прегледа те съветвам да си евакуираш добре дебелото черво. Хубаво да се подмиеш след това. Този преглед е неприятен както за пациента така и за самите доктори.

Съвета който мога да ти дам е когато доктора прониква с пръст в тебе, не си стискай дупето. Това прави процедурата още по дълга и болезнена. При самото проникване си отпусни дупето все едно че ходиш по голяма нужда. Не се притеснявай няма да се насереш в ръцете на доктора. Доста странно е самото чуство но веднъж като проникне бързо приключва. След самото проникване доктора ще си насочи пръста надолу(или нагоре зависи ако си легнал може да го насочи нагоре)към тестисите. Целта е да опипа самата простата за някакви новообразувания.

Ако си забелязал когато си в ерекция "мостчето" между скротума и ануса става твърдо като камък. Ето там се намира простата. Не се притеснявай, не е кой знае какво изследване. Отиваш казваш какъв ти е проблема свалш гащите и докато се усетиш си готов. Много често се случва при палпация(опипване) на простата да се получи ерекция. ТОВА Е НОРМАЛНО! Не се шашкай и сконфузвай.

Успех и както каза номер 2 отиди първо при Джи Пи то си да ти даде направление ако сметне за нужно!

4.   Моля те, ако ще ходиш на лекар, пиши как е минало и какво лечение и лекарства са ти предписали. Надявам се всичко да е наред и да ти няма нищо.

5.   от автора
най накрая се реших и отидах
всичко стана както го описа номер 3 личния лекар ме прегледа опипа тестисите и ме накара да си покажа главичката на члена после написа направление и отидах при уролога
оказа се доста симпатична възрастна жена която подробно ми обясни какво трябва да направи помоли ме да се съблеча и да разтворя дупето си
след прегледа каза че е нормално за годините ми да имам подобни проблеми и ми предписа простанол
другата седмица съм на контролен преглед и отивам без притеснение

6.   И аз минавам през това сега и въпреки, че съм 100% сигурен в доктора си пак разглеждам мненията в интернет.
На мен ми се случи същото като номер 5, но на мен ми предписаха Урогут. Док каза, че е по-добър защото е на растителна основа и няма страничните ефекти на другите лекарства. Вече го взимам 10ти ден и снощи се наспах, не съм ставал да ходя до тоалетна, дано да не само снощи, а наистина да се оправям.