Споделена история от Здраве

Болки в корема
Аз съм момиче на 16 години. От скоро имам проблеми с корема. Сутрин като стана и като ида да ям и като ям малко ми се появяват леки болки и гадене в корема.
Като ходех на училище бяхме 1 смяна и сутрин като идех бях много изпорена и ми се гадеше и едвам не заспивах на чина. Нямам апетит и да имам като ям малко и ме заболява корема.

По начало съм си слабичка сега съм 47 кг.Ходих на лекар направиха ми пълна кръвна картина... Лекарката ми каза, че каританта е била много добре и ми изписа хапчета No-Spa и едни против повръщате. Гади ми се и като легна да спя ми се приспива и заспивам и като стана корема ми се чувства добре.

Вечер си ям нормално само ако съм спала на обяд за да минат гаденето и леките болки. Като ида до тоалетната се чувствам също малко по -добре. Иначе април месец си бях много добре, ядах си най-нормално не усещах нищо, а май месец почнаха проблемите гадене, леки болки и умора.
Хапвам малко и веднага се появяват тези симптоми.

Нямам много апетит, но като се събудя и червата ми къркат като, че ли съм гладна не знам какво ми има не съм бременна, защото не съм правила вагинален секс, а само анален, но това беше преди 2 месеца. Не знам какво ми става искам пак да се храня нормално и да съм същото жизнерадостно момиче да имам нормален живот. Страх ме е много моля ви помогнете ми. Пише ви една отчаяна 16 годишна девойка

Коментари

1.   От къде сте? Може да ви прегледам, напълно безплатно.

2.   Еди на гастро-ентеролог. Вземи си направление от джи пи-то и отивай. По симптомите които си описала ми прилича на инфекция причинена от една бактерия наречена Helicobacter pylori (хеликобактер пилори).
Смята се за един от основните причинители на язва.

Когато отидеш на лекар сподели че имаш някакви такива съмнения за тази бактерия и го помоли да ти направи тест. Взима се венозна кръв и се търсят антитела срещу тази бактерия. Лечението е сравнително лесно-няколко седмици с два/три различни антибиотика и инхибитор на протоновата помпа. Тази бактерия живее при изключително ниско pH и за да се унищожи е нужно pH на коремната среда от 1 да се покачи на 3-4. Не му мисли много ами отивай при специалист да не вземе да се получи някоя язва. Успех и пиши какво е казал специалиста!!

3.   Мс много от Бургас съм

4.   Не прави анален секс!