Споделена история от Здраве

Тампони - не/може би?
Здравейте имам нужда от помощ съвсем от скоро имам месечен цикъл и съм начинаеща... доста начинаеща!! Никога не съм говорила с майка ми за тези неща: срам ме е/ неловко е - а и вече е късно да започвам да търся контакт с нея.. с баща ми вече планираха лятната почивка... но за първа година ще ми се наложи да отида на море, притеснявайки се да не стане някой гаф. Няма и 5 месеца още за това цикъла ми е нередовен - предполагам е заради това.... и с моя късмет на морето ще съм в неизгодна позиция... Какво да правя дайте някакви идеи.... четох дота за тампоните... ще ви помоля да споделите опит - мнение... нещо което да ми е полезно:
1. На колко време да сменям тампона?
2. Ще се получи ли ако използвам тампон само когато сме на плажа. което няма да е цял ден ами около 3-4 часа/?
3. За 10 дена колко кутийки тампони ще трябва да се запася /ако се придържам към това. че само по време на плаж ще са ми необходими/?
МНОГО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА ОТ ПОМОЩТА ВИ!!

Коментари

1.   1. Зависи от кръвотечението, първите 2 дни те съветвам изобщо да не ползваш тампони. Хигиенично е да се сменят най-много на 3 до 6 ч
2. Не се ползват нормални тампони при плажуване. Има специални, напоени с мазнина, които са за плуване. Ако все пак се ползват нормални тампони, то след всяко влизане във водата трябва да се сменят, защото се напояват с водата от басейна/морето и с това стават перфектно котило за зарази.
3. Най-добре имай по принцип 2 кутийки с тампони - 1 с по-дебелите с 4 капки и една с мини-тампони за по-леките дни.

2.   не я слушай тази!! щом ти е от толкова скоро>> си девствена. дано да е така, де :)) използвай само мини. бъди много внимателна!! сменяй ги преz 2-3 часа, зависи колко е силно и ги слагай само като си на плажа. влизай за по- малко във водата и така.. само се пази майка ти да не разбере, щото ще се кара, че не си я питала какво как се прави и ще реши, че вече се глецаш (правиш секс) и такива щуротии. инАче в тампоните няма нищо страшно, не знам какво толкова им се косите всичките. успех

пс: няма да ти дойде тогавва!

3.   Aко ти е по-силно може да се наложи да го смениш 2 пъти за 4 часа, но се съмнявам. Щом 10 дена ще си на море, това означава, че ще използваш тампони 6 дена макс. Мисля, че ако използваш по 1 на ден (а през останалото време превръзка) ще ти стигне малка кутийка-8бр. :)