Споделена история от Здраве

Винаги ли се забременява когато си в овулация?
Здравейте, преди повече от месец, спрях противозачатъчните мина 1 цикъл от както съм ги спряла. Гинекологът ми предписа хапчета, които да пия по схема. С приятелят ми работим по въпроса за бебе. Винаги знам как да изчисля кога съм в овулация и винаги разбирам кога е настъпила. В продължение на близо месец през ден, два правим секс. Понеже имам поликистоза и пия хормони, за да подтискам тестостерона. Къде ли не четох из различни сайтове, но не можах да открия информацията, която търся. На всякъде пише, че когато си в овулация можеш да забременееш, или най-лесно е дните преди нея. Но никъде на прочетох дали абсолютно винаги се забременява, при условие че имам годна за оплождане яйцеклетка. Въпросът ми е дали може да имам годна за оплождане яйцеклетка, да е свършил в мен и все пак да не се получи? Не съм си правила тест за бременност. Чакам да видя дали ще ми дойде цикълът или ще се получи така желаните две чертички. Опитвам се да не мисля за това, защото ако е писано ще стане, но това ме човърка много. Ще бъда много благодарна ако някой може да ми отговори. Приятен ден на всички и стискайте палци.

Коментари

1.   Не. Една жена има около 4 - 5 годни за оплождане яйцеклетки в годината - горе - долу.

2.   Разбира се, че не става винаги. Колко са хората, при които се получава от първия път? Обикновено минават няколко месеца. Не е повод за притеснение:)

3.   ако така ставаше нямаше що хора да се мъчат с години да си имат бебе

4.   Що за глупави въпроси задавате, щом пише навсякъде, че може или става най-лесно, се допуска варианта да не стане. пффффффффффффф

5.   Ако винаги при овулация се забременяваше, нашите прабаби, щяха да имат по над 25 деца всяка от тях. Защото непознавали предпазни средства, омъжвали се доста рано и живели здравословно.

6.   Ако се забременяваше винаги по време на овулация и това беше единственото условие, нямаше да има толкова двойки с репродуктивни проблеми.

7.   н. 5 не бързай да говориш за баби, защото разбрах, че моята прабаба е имала 19 аборта... винаги хората са търсили начини за контрацепция. В Египет са открили дори древни кондоми от овчи черва.
Деца се правят с кеф и постоянство, авторке, не със смятане.

8.   Ами не става винаги. Но наистина е по-вероятно ден два преди овулацията и при самото й настъпване. Тъй че не се отчайвай ако не стане веднага. Понякога могат да минат и няколко месеца докато забременееш. Наслаждавай се на секса и не го прави само заради това, защото съпругът ти ще го усети и ще убиеш страстта.