Споделена история от Здраве

Кондиломи (Генетални градавици)
Имам кондиломи, които лекувам, много е трудно защото са много упорити и също така разпространени.
Кълна се в живота си секс без презерватив няма да правя повече, но това е друга тема.
Искам да попитам, понеже нося този вирус в себе си, мога ли да заразя момче чрез орална любов или се предава само по полов път?
Имали ли сте такива, колко време и как сте се лекували...?

Коментари

1.   Като те гледам как си го написал/а, явно не си търсил/а в гугъл. Търси "ГЕНИТАЛНИ БРАДАВИЦИ", има много и научна информация. Тука и да питаш... Файда. Аз имам вируса, но вече махнах брадавиците. Казаха ми, че оттук нататък всеки път, когато имам спад на имунната система е възможно да се проявят. Не мисля, че можеш да заразиш момче чрез орален секс, но чувал/а ли си, че брадавици могат да се появят и в гърлото? А знаеш ли, че вирусът причинител на брадавиците бива около 120 вида, няколко от които причиняват рак? как мислиш се хваща рак на маточната шийка и на гърлото? Махането е трудно, но трябва също да потърсиш в нета (НЕ ПО ФОРУМИ! САМО СТАТИИ И ТО ДОСТОВЕРНИ) и още да проведеш много разширен разговор с лекаря си. Състоянието в повечето случаи не е опасно, но е досадно. Все пак го имат 95% от човечеството. Просто повечето не знаят, че го носят. Разбират само онези, чиато имунна система е била достатъчно слаба в даден момент, за да им го покаже...

2.   Няма еднозначен отговор на този въпрос, защото всичко зависи от нивото на имунитет на момчето и от това дали то има микроскопични цепнатини по гениталиите (практически, всеки човек може да има, дори и от протриване от бельото). Ако имунитетът му е добър, може да не настъпи заразяване, но никога няма как да знаеш това. Принципно си е напълно възможно.

3.   И аз преди време имах 3, но от само себеси се махнаха? На какво ли се дължи това?

4.   За голямо съжаление презервативът не предпазва на 100% от този вирус. Желателно е да го ползваш въпреки това, разбира се. Остава само да се надяваш, че няма да попадаш на партньор, който е заразен. Орална любов можеше да правиш, предполага се, че нямаш такива в устата си. Видимите кондиломи са най-заразни. Когато нямаш такива можеш да правиш секс. Най-сигурното нещо, което помага срещу този вирус, а дори може и да го ликвидира е японската гъба кориолус. Продава се в аптеките, приемът е по 6 хапчета на ден през първите три месеца, а следващите три по три хапчета. Съществуващите брадавици трябва да се махат -мазила, горене, киселина. Лечението е дълго, скъпо и досадно. Това е положението. Започвай гъбата успоредно с всичко останало. Говоря ти от опит. Успех!

5.   Благодаря!
Ми в устата нямам видими кондиломи и се надявам да нямам, обаче сега и афта да ми излезе, ще припадна.

6.   Ама стига си откачала - не че е невъзможно, но кондиломите в устата са рядко срещани, почти не съм чела някой от тези, които имат кондиломи да се оплакват, че имат такива и в устата, макар че вирусът си върви там, където има лигавица основно. Не се панирай излишно, защото стресът е пагубен за имунната система, а тя като е скапана, вирусът си се размножава.

№4