Споделена история от Здраве

Гъбички или нещо друго?
От няколко дена имам сърбеж на срамните устни около влагалището, леко са подути и като си разтворя срамните устни всичко е чарвено, попринцип имам бяло течение но сега не излиза като преди по бельото ми а остава м/у срамните ми устни леко като на парцали. Имам добра хигиена, сега даже след всяко ходене до тоалетна се мия само с вода, по принцип избягвам каквото и да е било. Октомври и ноември пак имах същите симптоми около седмица преди да ми доиде и по време на менструацията ми изчезнаха, до края на седмицата също очаквам да ми доиде. И също да допълня за този месец пия антибиотик, защото се разболях и ми се появи това.

Коментари

1.   Всичко говори за гъбички.
Те се появяват обичайно след употреба на антибиотик, преди цикъл(когато пада имунитета). Симптомите ти са типични за вагинални гъбички.
Отиди на гинеколог. Ще ти назначат адекватно лечение.

2.   Аз имах същия проблем. Това са гъбички, преди време и аз имах абсолютно същите симптоми. Купи си интимен гел - аз си взех на Леокрема - и първоначално се мих с него доста често - поне 2-3 пъти на ден. Отделно от това ядох лимони или си избери някой друг кисел плод - по принцип това възстановява киселинността и нормалното PH на влагалищната среда. Аз се оправих само от това и то в рамките на около два дена. Не ми се наложи да ходя на лекар, още по- малко да вземаш антибиотици. По принцип това се получава от някакво замърсяване, аз например се бях подмила със сапун, което не трябваше да правя, защото сега сапуните са много агресивни.
Сега вече нямам никакви проблеми - ползвам този интимен гел всеки път, когато се къпя и всичко е наред.
Успех, дано бързо се оправиш.

3.   От авторката: Мазах се с гентамицин 2 дена и днес вече ми нямаше нищо, но все пак се намазах за всеки случай. Нямам сърбеж нито течение и за моя радост също ми доиде днес. Иначе четох някъде, че лимоните помагат и мислих да пробвам поне обичам лимони. хи-хи