Споделена история от Здраве

Вечно съм студена
Здравейте, аз съм момиче на 15 години и от както се помня имам следния проблем - ледена съм.
Буквално, винаги съм студена. Значи става на въпрос, че краката ми винаги са ужасно студени дори да си сложа и 3 чифта чорапи. Ръцете ми винаги са били студени особено пръстите ми. Интересното е, че лявата ми ръка винаги е по-топла от дясната. Не знам какъв ми е проблема, но се чувствам ужасно. Вечер се завивам със 3 завивки и отново умирам от студ. Не мога да се сгрея. Със една дума страдам от студени крайници, но проблема е че почти цялото ми тяло е студено. Много рядко е да съм топла. Някой може ли да ми обясни какъв е проблема? Казвала съм на майка ми, но тя не обръща внимание. Казва ми, че преовеличавам и че всичко се дължи, защото съм ходила боса. Истината е, че дори да си слагам чехли и чорапи краката ми отново са студени.
Таа, въпроса ми е.. знаете ли какво ми е?

Коментари

1.   Мерила ли си температурата си, когато си здрава? Ако е около 36 градуса или под тях може да се дължи на проблем с щитовидната жлеза. Направи си изследване на хормоните за щитовидна.

2.   Може да си анемична...

3.   Може да е нарушено кръвообращение, бягай на доктор.

4.   Оф, стига сте баламосвали детето.

Не ходи по никакви доктори, анемични крайници са това. Аз страдам от същото.

Сега ще ти кажа тайната - не се навличай с много дрехи, а малко и ТОПЛИ. Ако щеш и 15 чифта чорапи да си обуеш, не си ли стоплиш краката с някаква помощ (възглавничка, гореща вода или каквото се сетиш) НЯМА да се сгреят. И най-важно - не стой на едно място, движи се, съкращавай мускулите си, дори и когато стоиш, ако усетиш, че ти става студено.

Сигурно, когато ти е студено се изпотяваш? ! Дължи се на същото нещо. Преобличай се или, ако е възможно - влизай да се къпеш веднага.
Най-важното - пази се да не мръзнеш. Тялото на анемични се сгрява много трудно, поддържа температура също трудно. Ако искаш можеш да ползваш някакви таблетки за оросяване на крайниците, но.. Боклуци.

5.   №4, тук никой няма за цел да баламосва детето. Не сме лекари, всеки казва нещо според собствен опит. Не прочете ли, че става въпрос цялото тяло?

6.   Последно анемична ли съм, ква съм? ;дд
Хора не ме обърквайте, че вече се наплаших яко ;д Само като чуя нещо за кръв и ми става лошо..

7.   пий повече вода, ръкавички, движи се и сладко и солено за кръвното, най-вероятно ти е ниско същата съм и аз, смеят ми се, че и през лятото спя с вълнени чорапи и 2-3 завивки ;д намери си гадже да те гушка ;д успех мила ;)

8.   Усещането за студенина на цялото тяло идва от студа в ходилата. От дълго време имам този проблем.
Сега ще ти препоръчам едно упражнение, което е много лесно изпълнимо и на мен ми помага.
В легнало положение изпъваш краката много силно, пръстите в шпиц и престояваш в това положение няколко минути. Правиш това няколко пъти в разстояние на 10 минути с почивка. Усещаш леко напрежение в началото, но после започва затопляне на крайниците и цялото тяло.
Дано съм била полезна! Опитай!

9.   Отново съм №8 Другото важно е на краката вкъщи не само чорапи, а задължително чехли с хубава подметка. Прави си и всякакъв вид гимнастика. Не чакай да се сковаваш от това усещане за студ.

10.   Повече движение, не стой на едно място. Както се казва "мести дръвникя" даже и без повод.