Споделена история от Здраве

Един съвет за мен, моля.
Здравейте. Ох, много се притеснявам - отдавна имам бяло течение, но преди няколко месеца то се усили, почна да прави налепи по бельото ми, мирише гадно понякога и се чувствам много неудобно. Да отида ли на гинеколог, или пък просто да спра да се притеснявам? Ученичка съм, наистина се притеснявам. Особено когато съм на вън и стане... Напоследък даже почна да ме сърби, боли, но понякога това спира. Писна ми, какво да правя? Нормално ли е? Извинявайте, че Ви занимавам с личните си проблеми, но се чудя ужасно много. Благодаря :)

Коментари

1.   Това са симптоми на гъбички кандида или бактериална вагиноза. Ако наистина има миризма трябва да посетите гинеколог и да се изследва секрет. Има добри препарати за лечение.
Това, че сте ученичка не пречи да направите преглед при гинеколог.

2.   По хубаво отиди на гинеколог.. не е страшно не се притеснявай.. ))само ще те накара да се съблечеш и ще те огледа от кръста надолу.. дали нямаш зачервявания.. и готово)аз като отидох за първи път и бях на 12.. и бях по същия начин, като теб.. и ми казаха, че това е нормално.. значи близкото време трябва да ти дойде цикъла.. и ми дойде.. тази година октомври месец.. сега съм на 13))така че всичко е наред.. не се притеснявай)между другото.. преди да влезнеш в кабинета трябва да испиеш 1-2л вода)
. S. :като ти дойде цикъла най-важното не се притеснявай.. това е нормално явление на природата)защото аз бях готова, че ще ми дойде.. говорила съм с мама на тази тема, чела съм книги и в нета... ама като ми дойде.. бях в часа по география(7час) и писах олимпиада.. и помолих да излезна.. отидох до едно място.. )и като видях много се изплаших.. защото го очаквах близкото време, но не бях готова марално.. и помолих момичето от 8кл за превръзка.. тя ми даде и успокои.. но аз се обадих на мама.. и цялата треперих и плаках.. но тя ми подаде ръка.. така да се каже и учпокои.. така че всичко си е наред))радвам се ако ти помогнах.. много се надявам)**

3.   Благодаря ви много, но номер 2, аз вече имам цикъл. И за това питам в този сайт.

5.   Отиди на гинеколог, дори и да имаш или нямаш цикъл! Щом ти става неприятно, тогава има нещо нередно. Послушай ми съвета и не се притеснявай да кажеш на майка си ;)