Споделена история от Здраве

Киста
Здравейте! Имат съмнение, че имам киста на яйчника. Утре съм на лекар, но проблемът е, че ако имам ще е малка и вероятно ще ме накарат да мина на противозачатъчни. Само че преди имах проблем с килограмите след адски мъки успях да сваля към 10кг и вече една година живея като ям само плодове и салати. Структурата ми е ужасна и ако започна да пия хапчета ще напълнея много. Знам, че сега ще кажете, че разсъждавам повърхностно и тъпо, но само аз си знам през какво съм минала и как тези килограми са оставили завинаги отпечатък в живота ми и какво ми е струвало да изглеждам така както сега. Искам да знам дали според вас може да се направи директна операция без да се минава на противозачатъчни.

Коментари

1.   Да, доста тъпо разсъждение, защото операцията си е операция. Първо виж колко е голяма - ако е под 5 см, със сигурност ще ти предложат хормонално лечение. Чак пък толкова да качиш кг за 5-6 месеца, не вярвам. Ако не се повлияе, операция. Операцията можеш да я направиш и по безкръвен път и със сигурност можеш да прескочиш хапчетата. Никой хирург няма да ти откаже да те среже, това носи доста парички на болницата по клинична пътека. Но ако операцията е с разрез, определено не си струва, ако кистата е малка. Не се излагай и пробвай с лекарства.

2.   Наистина се пълнее много от тия хапчета аз бях 54 кг. и като ги пих само след 2 месец почнах да пълнея и до 6 месец стигнах 61 кг. Сега съм ги спряла, но още немога да си върна старите килограми.

3.   До колкото знам вече не се напълнява от противозачатъчните

4.   н. 2 пиши, какви хапчета си пила. От обикновенни противозачатачни не се напълнява.
Иначе, аз напълнях без противозачатачни толкова килограми за 2 месеца. Може да има и други причини. Само за пушачки противозачатачните са противопоказателни, но до колкото ми е известно, при кисти се изписват други хормонални хапчета. Нека авторката се довери на лекарите си! Здравето е приоритет!

5.   Ако не е късно, иди в аптеката и си купи сакъзова дъвка, дъвка от сакъз, расте само по топлите страни. Мисля, че и викат и мастикова дъвка. На вид е като малко прашно камъче.

Твърда е, трябва да я подържиш в устата да се навлажни, за да стане за дъвкане.

Дъвчиш, поне месец. После на преглед, .
Кистата трябва да е изчезнала.
Лекува тънките черва, вследствие на което лекува проблемни огнища по тялото.