Споделена история от Здраве

Трябва ли мъжете да ходят на гинеколог?
Според вас трябва ли мъжете да ходят на гинеколог както правят повечето жени? През колко време и какви ще бъдат причините за тези чести изяви, изобщо гинеколозите обслужват ли мъжете или само жените?

Коментари

1.   За пръв път чувам, че мъжете ходели на гинеколог -)
Мъжете си имат свои полови органи, за които си имат и лекари-уролози. Действително все повече мъже са отговорни за здравето си и ходят на уролог.
Ако си виждала все пак мъже при гинеколог си има други причини - най-вероятно са придружавали жените си. Ранната бременност не се вижда през дрехите, но все повече мъже придружават бременните си половинки при контролните прегледи. Има и мъже, които просто наминават да вземат някаква рецепта, изследвание на болната си жена.
Гинеколозите иначе обслужват и мъже, когато в двойката има някаква полова инфекция. Тогава гинекологът лекува двойката като цяло, но не вярвам да преглежда мъжа, но той има също нужда от рецепта от лекар за медикаментите...
Един път трябваше да изчакам да мине обедната почивка на гинеколожката ми. О, чудо - от там излезна много привлекателен млад мъж в костюм. Оказа се, че това е приятелят на лекарката, който работи като финансист на близо и прекарват обедната си почивка заедно.
Има различни поводи значи един мъж да влезне в кабинет на гинеколог, но не вярвам, че е за преглед. Просто им липсват органите, върху които са се специализирали гинеколозите. Все едно един човек без нос, очи и уши да ходи на УНГ-лекар.
Една жена обаче може да ходи при уролог, защото те са се специализирали и върху пикочната система и бъбреците като цяло, а тези органи имат и двата пола. При възпаление на пикочните пътища можеш да отидеш като жена и на гинеколог, но засегнати ли са бъбреците направо, задължително се заемат лекарите уролози. Има и уролози, които извършват операции...

2.   Ти нещо си мръднал/а как може мъж на ходи на гинеколог? И какво ще ти гледа гинекологът?

3.   Не, мъжете не ходят на гинеколог, гинеколозите лекуват само жени. Мъжете ходят на уролог. Гинекологът се занимава със заболявания на половите органи при жените, а урологът - със същото, само че при мъжете.

4.   Трябва! А жените трябва да ходят на андролог! Децата - на сексолог, а възрастните - на педиатър. Тези с разстройство трябва да ходят на уши-нос-гърло, хремавите - на вътрешни болести, а болните от жълтеница - на психиатър.

5.   А трябва ли девствените да ходят на гинеколог ако нямат оплаквания и ако да как протича прегледът?

6.   Защо се отнасяте с ирония към въпроса?
Ако има някакъв проблем при кого да отидат? Кой изобщо е казал, че гинекологът се грижи само за жени?

7.   Номер 5, не ходи на гинеколози, ако нямаш оплаквания и не водиш полов живот. В гинекологичните кабинети се въдят доста инфекции от пациентите. Гледай си детството и не се занимавай с гинеколози, ако нямаш болежки.

Номер 6 Гинекологията е наука за ЖЕНСКИТЕ полови органи, ходи на уролог. Гинекологът се грижи САМО за жени.

8.   Номер 6, отнасят се с ирония, защото се изисква не особено широка обща култура, за да знаеш, че гинекологът е женски лекар (буквално - от гръцкото "гинека" - жена). Гинекологът си има разни оборудвания, за които се изисква доста богато въображение, за да си представиш да се използват за мъж. Представи си мъж, разкрачен на магарето. Как и защо? ! Абсолютно дезинформиран въпрос. Но въпреки иронията, хората са отговорили изчерпателно какъв е мъжкият еквивалент.