Споделена история от Здраве

Спя повече от необходимо
Чуствам се зле от факта, че почти всеки ден ставам към 8 часа. Късно ми се струва. Понякога откъртвам дори и до 9. Опитвам се да си лягам по-рано, но ефекта е минимален т. е. събуждам се все по едно и също време. А си спомням, че в училище ставах към 6 часа, сега такова нещо посмъртно не мога да направя. Тогава обаче нямах компютър и вероятно съм си лягал към 10:30. Сега само стоя на компа до полунощ или малко след това. Не мога да се събуждам с аларма, обикновено я загасям и заспивам отново. Пробвах да я оставям в другата стая и пак не ми се получава, все се озовавам в леглото.

Коментари

1.   Авторе, да спиш по 8 ч. на ден не е много. Откъсни се от компютъра като 2 седмици изобщо не го докосваш за лични неща. Вместо това чети книги или излизай навън. Направи си режим - лягай си в 23-24 ч. задължително, после си ставаш в 7-8 ч. В началото ще ти е трудно и няма да можеш да заспиваш, после ще свикнеш.

2.   Това е заради късното лягане. Лягай 22-22. 30. Лично при мен, легна ли след полунощ не мога да се наспя добре.

3.   Авторе.. приятеля ми си ляга към 2.. 3.. дори и 5 часа сутринта и става в 2.. 3.. 4 след обяд.. ето това е късно ставане :)

5.   Ами аз спя по 12 часа, много добре се чувствам даже.