Споделена история от Здраве

Херпес...
Здравейте
Пише ви момиче на 16 години, преди 5 месеца се заразих с вируса херпес, (от полова игра) сега нямам, но всеки ден си мисля за него и какво ще правя за напред. Като чили живота ми се промени, а сам толкова малка..

Всеки сутрин и вечер, когато се мия отдолу все си мисля дали н еми е излязло пак.. това ме подлудавя, страхувам се да не разазя семейството ми.
Сега спя с майка ми в едно легло, винаги си обличам дълак панталон дори сега когато е лято, макар , че ми е топло.
Искам съвети от хора, който са запознати с този вирус...
Разбрах , че този вирус засяка клетките на кожата, когато се одрасках леко на една рака устана белек.. това от вируса ли е? Винаги ли преди да излезе отдолу, излиза хепрес на устата? И кои са симптомите, по които мога да разбера , че излиза.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   При жени обривите могат да бъдат дълбоко във влагалището и остават невидими и неизвестни за партньорите. Херпес около устата може да бъде пренесен в половата област на партньора и обратно. Това се случва наи-често при орален секс. Обривите и оплакванията са едни и същи.Заразяването от тоалетни чинии и мивки не се приема като реален начин за разпространение на херпес вирусната инфекция. Но общо използване на индивидуални вещи като кърпи, четки за баня, четки за зъби и др. трябва да се избягва. Тесен, интимен контакт си остава основен начин за заразяване с херпес вирусна инфекция. Гениталната херпес вирусна инфеция рецидивира често. Вирусите притежават една неприятна и досадна способност. След първоначална инфекция, вирусните частици се придвижват по нервите, излизащи от гръбначния мозък, достигат и се “заселват” в гръбначномозъчните ганглии.

И, мило момиче, много от рано си започнала с тези болести!!!Трябва да знаеш, че през периодите без симптоми заразата също се предава. Предпазните мерки са същите, както за всички венерически заболявания – да не се прави секс без предпазни мерки и с много и различни партньори, да се използват презервативи. Както знаеш, останалите методи за предпазване от нежелана бременност – хапчета, диафрагми, лепенки и т.н. НЕ предпазват от заразяване с полово предавани инфекции. Това може да направи само презервативът. И все пак, когато става дума за херпес, заразяването може да стане дори при правилна употреба на презерватив, защото той може да не покрива всички засегнати места. Мисли и за факта, че след време ще искаш да станеш и майка. Успех в секса:)))))

2.   Аз имам инфекцията с генитален херпес от 10 години и не е вярно, че се предава в периодите без симптоми. Ако беше така всички хора щяха да са болни. Единствено е опасно за партньора, ако херпеса е активен и влезе в пряк контакт с течността от мехурчетата.
При рецидивиращ генитален херпес има риск от активирането му по време на раждане и лошото е, че тогава може детето да се зарази през очните лигавици и да получи тежки увреждания. Ако се появи херпес в последното тримесечие на бремеността обикновено се прибягва към цезарово сечение. Това е. Иначе не е толкова страшно това заболяване, много хора си живеят с него съвсем нормално, единственото неудобство е, че излиза изненадващо и че докато го имаш е добре да се въздържаш от секс, за да не заразиш партньора, тъй като презерватива не може да предпазва 100% в този случай, защото може да се получи контакт кожа-кожа. Има добри хомеопатични препарати, които намаряват честотата на поява на рецидивите, както и надеждна ваксина, която го подтиска в 80 % от случаите за дълги години. Всеки много лесно може да се зарази, защото по някой път рецидивите са толкова малки, че не може да ги видиш на друг човек. Но когато човек сам усети характерните симптоми трябва да бъде отговорен и да пази другите.

3.   Странно е колко малко е коментирана тази тема, а в действителност гениталната херпесна инфекция е доста разпространена...

4.   Херпесният вирус е широко разпространен - може би над 70 % от хората на планетата са носители. Не е болка за умиране. По-скоро е неприятно - появата на устните му е неестетична гледка, появата в гениталната област причинява неудобството да не можеш да правиш секс докато трае рецидивът.

През първата година след първичното заразяване ще ти излиза по-често и почти при всяка стресова ситуация, също и пред цикъл. След това рецидивите обикновено намаляват, може да се появи два-три пъти в годината. Много важно е да подсилиш имунната си система - храни се здравословно, купи си витамини, спортувай. Има един продукт "Цитросепт" - той помага доста за подсилване на имунната система. И пастата с "Ацикловир" да ти е подръка - щом усетиш първите симптоми - мравучкане, гъделичкане, щипане - веднага мажи мястото. Когато се третира с Ацикловир съсвсем в началото на рецидива, често не се развива типичната сипртоматика с мехурчета и корички.

Можеш да заразиш партьора си само когато херпесът е активен или два-три дни преди появата на изразена симптоматика. През останалото време няма опасност, това са пълни глупости, че можеш да го заразиш в ремисионните периоди. И да, херпесът на устната може да предизвика генитален херпес - при орален секс или просто ако разчесаш мехурчетата на устната си и веднага след това пипнеш половите си органи