Споделена история от Здраве

Обяд по време на работа
На скоро започнах работа в продуцентска компания (на 22 години съм) и съм изправена пред задачата да стана финансово независима. До момента моите родители винаги са се грижили за мен във всяко едно отношение, но смятам, че е време нещата да се променят. Получавам 1200 лв, с които трябва да покрия всичките си разходи и това, което в момента най-много ме притеснява е колко пари да заделям за обяд по време на работа. Повечета разходи за малко или много фиксирани (наем, сметки, пазар) докато в този случай аз трябва да преценя. Искам да добява, че и качеството на храната е от огромно значение за мен - държа на хубава, прясна храна. Споделете вашият опит :)

Коментари

1.   В случая най-добрият вариант е да си носиш храна от вкъщи, която е закупена с хубави продукти и приготвена добре. В което и заведение да отидеш, храната ще е приготвена с олио и не до толкова добри продукти. Местата на които храната е хубава и здравословна, за обяд няма да са достатъчни 10 лв. най-малко, а пръснати за месец са минимум 250-300 за обяд само.

Тук никой няма как да ти е от полза. Зависи колко пари са ти необходими за квартира, там ако са 400 лв., то оставаш с 800, от които да кажем около 60-80 за транспорт (ако си с обществен, като влизат и няколко таксита за месеца), за личен незнам, може би минимум двойно, за храна (за дома) към 300 минимум, и ето ти 800 лв някъде.. да допълнителни сметки и т. н. още пари и прочие :)

Всичко зависи от това колко харчиш и дали искаш да спестиш пари за нещо.

2.   Странна работа! Не споменаваш в кой град живееш, защото има разлика. Както и след тези фиксираните разходи, колко точно ти остават? Защото ако тези разходи са до 400 лева, мога да ти дам идея за хубав и пресен обяд за 15 лева. Така че, ако искаш адекватен съвет, трябва да зададеш и адекватен въпрос. В крайна сметка винаги най-лошият и вреден вариант е сухата храна. Така че нямаш много голям избор. Или се огледай за някой ресторант около работното ти място, в който можеш да хапваш бърза и прясна храна на достъпни цени (салата, скара, риба), или си приготвяй обяда у дома. Сама знаеш кой е по-евтиния избор.

3.   Да ти имам проблема ще е щастие за мен.
Какво да кажем за хора които с 300лв заплата трябва да ядат, сметки да плащат и деца да гледат?

4.   Момиче, хората живеят с 250лв месечно, ти какви проблеми имаш о. О щом не можеш сама да си правиш сметката, къде си тръгнала? !?

6.   Моят съвет е да намериш някое малко ресторантче до работата ти и да хапваш там обедно меню. Сега не знам как да го кажа, без да направя реклама, но има много заведенийца за супа в центъра например:) Аз така харча по околко 5-6лв на ден, храната е здравословна и вкусна. Вярно, атмосферата не е някаква луксозна, но на кой му пука;).
Прави и ти така, може да ходите с колегите-тъкмо ще си по-социална:) Малко е депресиращо да си носиш храна според мен и да си я ядеш сама пред компа:(. Виж ако имате някаква кухня и всички си носят е друго...
Гледай къде ходят останалите, не се изолирай.