Споделена история от Здраве

Поддържане на интимните части
Много, много, много спешно се нуждая от вашата помощ защото вече мисля, че нещата стават сериозни. Мисля, че навсъкъде другаде се поддържам сравнително добре, но на интимната зона не мога.

Пробвала съм всевъзможни начини за обезкосмяване - бръснач, кола, лентички, депилатор, епилатор. На кола не мога да издържам, просто имам много нисък праг на болка и отгоре не ме боли чак толкова, но от долу не мога! С депилатор не ми се получава нищо. С лентички успявам да се оправя само отгоре, но отстрани и отдолу - не. С епилатор ми излизат подкожни косъмчета и ми се появяват ужасни пъпчици.

Та бръсна се. Но не често, особено сега зимата защото се ужасявам от факта, че ще стават повече и повече и ако евентоално реша пак да отида на кола ще ме боли 10 пъти повече. В момента не ги правя нищо. И се чувствам меко казано ужасно. Като нечистоплътна и неподдържана, мръсна. Започнах и да се притеснявам, мисля че си докарвам някакви инфекции. Цикъла ми редовно закъснява, усещам неприятна миризма и ми е много болна тема това. Не знам какво да правя.

Самочувствието ми много се смъква от този проблем. Срамувам се. Притеснявам се. Не се мия с нищо специално. Трябва ли да използвам интимен гел? А нещо друго? Препоръчайте ми с какво да се обезкосмявам? Моля ви да ми помогнете, да ми обясните по какъв начин мога да се поддържам там долу, защото ми е наистина важно.
Моля, да ми публикувате темата.

Коментари

2.   интимният гел е създаден за украса на рафта в магазина!

3.   Ами то не е до праг на болка, то просто е нечовешко да правиш това на интимните си части...

4.   Ами аз ще посъветвам да забравите тая тъпа мода с пълното обезкосмяване, не само защото е глупава ами и защото крие рискове за здравето, но никой няма да ме послуша... Така че- консултирай се с козметичка, само тя може да ти каже за нови методи с по-малко болка и така нататък. Иначе, най-доброто решение е лазерна епилация, за чиито рискове в тази област пак няма да говоря, защото никой няма да ме чуе, но тя изисква известни финанси.
С интимните гелове съм по-запозната и повече мога да помогна. Аз съм страдала много от две известни марки интимни гелове, затова от година си използвам прост сапун и се чувствам прекрасно, никакви проблеми. Разбира се, това че на мен не са ми понесли не означава, че и на теб няма да ти понесат, след като толкова жени ги използват. Пълно е с тях по аптеките, порови се из форумите и виж от кой от тях се оплакват най-малко жените. Ако имаш късмет да си намериш някой, който ти приляга, то гелът е по-добре от сапунът.
Ж20

5.   Ако държиш да се обезкосмяваш най-добре си е кола маска, но в салон при добра козметичка. Първите няколко пъти много боли, после намалява. Има и фото епилация но е по-скъпа и не при всеки става.
Иначе можеш просто да си ги подтригваш много късо с ножичка.
Що се отнася до миризмата - тя няма нищо общо с наличието или липсата на косми. По-вероятно е да имаш някаква гъбична или бактериална инфекциа. Здравата вагина, дори и с косми не мирише лошо. Подмивай се след всяко ходене по малка нужда с чиста водичка а след голяма с бебешки сапун и ще си ок.

6.   От 22 години се бръсна с обикновенно бикче и по твоите изчисления трябва да съм без кожа само окосмение, но защо ли не е така? Човек иматолкова косми колкото е в гена му да има от бръсненен не стават повече. Ако ставаше така Слави щеше да има гъста четина на главата.

7.   Не се бръсни няма нищо по секси от космата пичка повярвяй ми.

8.   Аз използвам интимен измиващ гел за чувствителна кожа на Elea и съм доволна, а относно обезксмяването- със самобръсначка, а понякога и с пинсета.

9.   4, би ли споделила защо е вредно да се обезкосмяваш там?

10.   http://doctorbg.net/интимно-обезкосмяване/

9, най-общо казано заради това. Просто реших да копирам статия, защото не ми се обяснява сега с подробности.

11.   Да ти кажа, не е хубаво да се обезкосмяваш напълно, макар, че аз го правя. Но принципно, не е хубаво. Освен това, не си вкарвай интимен гел "вътре", аз от това имах така наречената неприятна миризма и други проблеми и се оказа, че съм си "измила" ph-to, оттам докато се оправя, беше кофти. Мий се с много гореща вода и с малко интимен гел, само отвън.