Споделена история от Здраве

Имам нужда някой да ми помогне
Здравейте! Ще гледам да съм кратка. Имах анорексия от 66 килограма бях станала 39 не ядях почти нищо. Веднъж ми се случи и да припадна, била съм в безсъзнание около 2-3 минути, положението беше наистина сериозно. Но нещо стана и минах от едната крайност в другата, не мога да спра да преяждам, моля ви помогнете ми, дайте ми съвет, само без психолози и психиатри ходих веднъж и не мисля да повтарям, много ми е трудно наистина... Виждам, че тук помагате на много хора. Имам нужда някой и мен да разбере и да ми даде съвет.

Коментари

2.   „дайте ми съвет, само без психолози и психиатри ходих веднъж и не мисля да повтарям“

Така няма да стане, мила. Същото е като да си сърдечно болен, но да кажеш - на кардиолози ходих веднъж, няма да повтарям - помогнете.
ТИ ИМАШ ПСИХИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ. Трябва ти терапия, която продължава месеци, години, не „веднъж“. Никой не може да ти помогне, защото трябва терапия, не можеш да лекуваш симптомите, а се търсят причините. При теб става дума за живот и смърт - ти решаваш. На психиятрите и психоаналитиците им е през.... дали ще живееш или не, твои си е животът, като не искаш да се лекуваш - твой си е проблемът.

3.   Според мен ти трябва да внимаваш какво ядеш, но не да му гледаш калориите, а да не преяждаш, особено вечер. Пий повече вода, за да не мислиш за ядене. Намери си занимания и аз бях така като теб. Решението не е да ходиш на психиатри или психолози и аз съм ходела, не помагат. Пробвай с това, което ти казах!

4.   не трябва да гледаш какво и колко ядеш, организма си знае работата, въпроса е че ние искаме да изглеждаме по определен начин и така искривяваме със съзнанието си чувството за глад, не бива да мислиш за яденето и за килограмите, намери си цели в живота намери приятели с които да се забавляваш спортувай за да се откъснеш от постоянната мисъл за това как се храниш. Не те убива начина по който се храниш прави го мисълтта която те кара да не ядеш или да преяждаш, в мисълтта е всичко отърви се от нея, и започни да мислиш за мечтите си

5.   Има един човек който със сигурност ще ти помогне, стига да иска и това си ТИ. Просто прави нещата с мяра. ТЪРСИ МЯРАТА.