Споделена история от Здраве

Остра миризма при менструация
Здравейте! Имам най-неприятния проблем и то е свързан с миризмата. Когато ми идва усещам, че мирише на мърша или нещо подобно. През тези дни се мия 3 пъти, но миризмата се появява по-малко от 3 часа. А когато съм на работа ми иде да не излизам никъде, докато не ми свърши мц. Сменям се на всеки 3 часа и се пръскам с парфюм, но миризмата пак ме "преследва". Мразя го този период, толкова е унизително с тази лоша миризма. Бихте ли ме посъветва ли нещо. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Аз те съветвам да не се притесняваш. Цикълът ти ти идва само 5 дена в месеца. Като трябва и пред два часа ще се миеш, но няма да се притесняваш напразно. :)

2.   Просто ползвай тампони... С превръзките е така! Особенно лятото просто е някакъв ад. Аз когато съм на вън, на работа и т. н задължително с тампон-по- чисто и все едно не си в менструация.. А превръзки само през ноща... а през лятото е апсурд да ползвам превъзки, то е едно спарване ужас...

3.   Остани си вкъщи. Кажи, че си болна. Всеки има проблеми.

4.   Парюмирани превръзки подават. сменяй се на два часа.

5.   По принцип може да има миризма, но това което описваш е ужасно неприятно и мисля, че не е в рамките на нормалното, щом нищо не помага потърси лекар гинеколог и един съвет- постарай се да е жена, щото налии се сещащ, че ще умреш от срам да го споделиш с мъж.

6.   Ами иди на лекар и си направи изследвания... като вземете да задавате такива сложни въпроси във форумите, направо не е истина.

7.   Аз имах същия проблем когато се хранех с боклуци. Може да ти звучи глупаво, но е факт. Започнах да се храня здравословно и от тогава не само, че неприятната миризма я няма, но и цикъла ми протича много леко. Иначе си купувай ароматизирани превръзки и носи винаги със себе си интимни мокри кърпички. :)

8.   Ти сигурна ли си че миришеш толкова лошо? Казвали ли са ти го? Накарай някой близак да те помирише. Някои жени (аз сам от тях) когато сме в менструаця имаме изострено обоняние и си мислим че смърдим гадно, а всъщност не е така за околните.
трии1/2

9.   Здравейте! Искам да ви попитам някоя от вас дали е имала същият проблем като мен! Дойде ми менструацията, но не кръв и то сякаш изпадна тапа от мен или как да го обясня газове сякаш... на цвят беше като бяло течение, но сякаш бяло с ярко розово червено много не определим цвят... а за миризмата да не говорим направо миришеше на мърша и гъсто като гъсто мляко..? И както винаги ме боли стомаха, яйчниците, кръста но при мен това е нормално.. продължителността на менструацията ми е 3 дни или до 5 най-много. После пък стана ярко наситено розово, и после пак се промени и стана виолетов цвят лилаво по тъмен цвят? И съсирена кръв имам по превръзката, сега последно като ходих одеве до тоалетната кафяво и червено тече на 23 ми дойде днес сме 25ти но миризмата е много силна и непоносима до сега не ми е е случвало тъка, само след секциото с сина ми преди 2г. и половина но това се казва лохии и е нормално да има след раждане... Благодаря предварително ако някой прочете и знае за какво става на вапрос!