Споделена история от Здраве

Вагината ми мирише
Аз съм момиче на 19год. имам проблем, а именно лошата миризма. Къпя се всеки ден използвам интимни гелчета, сапун... всичко както си трябва, но въпреки това пак има мноло лоша и натрапчива миризма това много ме притеснява и не знам даже, и тук ме е срам да споделя та камо ли на лекар. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   Иди на гинеколог,вероятно имаш течение и миризмата е от това.Пусни си микробиологични изследвания.Не е нормална миризмата,която описваш,може би се касае за здравословен проблем.

2.   Имаш гинекологичен проблем

3.   Няма от какво да те е срам...ти ако не се погрижиш за здравето си няма кой да го напвари срамота е на 19 години си,аз въпреки че съм по малка от теб веднаги бих се посъветвала с гинеколога си...определено трябва да идеш на лекар,не е нормално да има каквато и да е миризма вагината така че отивай може да е сериозно
Успех

4.   И аз бях така. Мисля че беше защото след като ходех по голяма нужда се случваше да не се измия веднага. Винаги съм се къпела по 2-3 пъти на ден ,но преди не веднага след тоалетна

5.   На мъжете им харесва!

6.   Неим харесва

7.   Миризмата се определя от това какво ядеш, от това дали пушиш, в кой период от цилъла си си и други. Примерно ако ядеш чесън или пушиш, няма да е приятно.

8.   Аз съм мъж 24г., мойта приятелка скоро ще стане на 18, и ще ти кажа, че на мъжете наистина им харесва тази миризма и ги възбужда, но това не е нормално. Отиди на генеколог, без да се притесняваш - най-вероятно не е нещо много сериозно, но ако не вземеш мерки на време можеш да си докараш ужасна инфекция. ;)
Успех!

15.   Ами и аз имах този проблем, но след посещение при гинеколог всичко се оправи! Не се срамувай, не е страшно!

16.   Силно неприятна миризма на влагалището, съпроводени заболявания хроничен цистит, данните от микробиологичните изследвания са в норма, силна миризма на урината данните от изследване на урина са нормални.

Според лекарите няма причина за тази миризма, останалите членове от семеиството като малки деца също са заразени, миризмата е характерна и при тях, изследването на урината на децата е в нормални граници, доказано е че при цистит има неприятна миризма на урината както и честото уриниране може да се стигне до десетки пъти на денонощие, възможно ли е цистит заедно със съпътстващо венерично заболяване да не показва пълната картина при изследванията проблема е от години. Жената е инженер биотехнолог моля помогнете!

17.   Сирене, п***а и риба колкото и пъти да ги миеш, все ще миришат. :)

18.   Мила девойко, една вагина мирише когато има някаква инфекция или ГЪБИТЕ МИРИШАТ... моят съвет е да отидеш на гинеколог, защото не само гъбичките миришат, но и хламидиите миришат. Като отидеш на лекар искаи да ти направят цитонамаска, тест за бактерии и директен тест за хламидии и след едно малко лечение ще видиш че ще има положителен резултат. Няма от какво да те е срам гинеколозите са за това.

19.   Ами аз съм в чужбина и ще се върна след 16 дена, а съм със същия проблем! Какво да правя???

22.   Аз имам подобен проблем. Лош мирис и бяло течение (гъсто) и след като отидох на гинеколог ми предписаха свещички и едни хапчета, които сега не се сещам как се казваха, бяха 4 в опаковката и трябваше да ги изпия наведнъж и 4-те. Сега вече мога да се похваля, че нямам никакъв проблем, Миризмата изчезна! аа и това се оказа, някаква бактерия :)

24.   Това е бактерия, която се хваща по полов път без презерватив!! Сега ще ви разкажа моя случай. Права секс и то много на почти 19 години съм.Случва се да го правя без презерватив... както и френска, така и другите. Имах среща с един учител.. преподавал ми е .. запознахме се случайно. След секс с него без презерватив, на сутринта той е забелязал, че главичката му е червена. Отишъл на лекар и там са му казали, че това е бактерия!!! Мисля, че е от мен защото усещам тази миризма вече цяла седмица.. даже 2!!
Не ми е приятна въпреки, че след всяко ходене до тоалетна.. независимо по каква нужда се измивам - и то даже с душ гел. и пак си мирише !!! отделно където имам и бяло течение .. и нямам цикъл !!! направо съм за спешното ... хаха ... утре съм на генеколог и ще разбера какво ми има !!! :)

25.   Здравейте, аз имам подобен проблем и гинеколозите не помагат. 3 години ходя по гинеколози и изследвания и отговора е, че всичко си ми е наред, няма инфекции или гъбички или хламидии. Направо не знам вече какво да правя. Мисля, че в съвременното общество лекарите са безсилни да помогнат на хората и да поставят правилна диагноза.

Имам приятелка, която от години има силни газове, а всеки знае, че това предизвиква голямо неудобство. Еми какви ли не изследвания и правиха - всичките били добри, няма гастрит или колит или възпаление, дебелото черво изследваха пак нищо.

Просто е ужасно да имаш проблем и да поискаш помощ и точно тези хора, които си смятал за специалисти само вдигат рамене :(

26.   ем кажи на приятелката ти да не яде боб и да не пие вода преди и след ядене 35

27.   Номер 26 - искаш да кажеш, че приятелката ми яде боб всеки ден по 3 пъти, така ли? Тя не яде боб дори и веднъж в месеца - живеем и си готвим заедно и затова съм наясно. Въпроса е, че това явно е медицински проблем, а нашите лекари дори представа си нямат за какво става въпрос и накрая човек се принуждава сам да се образова и да опитва методи, за които лекарите дори не се сещат.

28.   За №27
Опитайте с чайче от чубрица за газовете.
Има проблем с червата, то е ясно, но другото, което се сещам е отново чорбата на киселото зеле.
Тя снабдява организма с добри бактерии и нормализира червата.

Ако ядете много хляб, също може да стане проблем, защото днес хляба не се прави с мая, както едно време, а с термофилни дрожди, които подтискат добрите бактерии в червата.
успех/ вик

29.   Прави си промивки на влагалището с разтвор на сода бикарбонат и хладка вода. Изсипи разтвора в дамски тоалетен душ и хубаво се обливай от вътре. Така всяка вечер докато се махне това.

30.   точен съвет от №29

Содата нормализира РН на мястото и не позволява да се развиват бактерии. Ако средата е "кисела" става среда за развиване на патогени.

Миризмата като "докарва" на амоняк, това е от бъбреците и пикочния канал. Трябва да се излекува, търси на Петър Димков режептите.

36.   Здравейте, аз имам подобен проблем, когато се възбудя и течността която излиза има неприятна миризма, това проблем ли е ?

37.   И аз имах същия проблем. На 21 години съм, имам сериозен приятел от 2 години. Вече даже живеем заедно. Проблемът ми се появи след лекуване с антибиотици на друг здравословен проблем. Отиди на лекар и си направи изследване. При мен се оказаха гъбички кандида. Те не се предават по полов път, а съществуват в организма и само чакат поле за изява. Опитах какви ли не лекарства, но нищо не помогна. Докато не попаднах на предаването Часът на мама, на гости беше доктор Михайлов. Той говореше за хомеопатичните начини за лечение на бяло течение и гъбички. Напиши в интернет и ще ти излезе всичко по темата. Спазвай съветите му и ще се оправиш. Плюс едно допълнение от мен- вземи си хубав интимен гел не жали пари щом се отнася за здравето!!!

39.   Един съвет от мен: промивка с топла вода примесена с ябълков оцет, но суров, а не от тези които ги има по магазините. Суров, органичен или био (едно и също е) малко по-трудно се намира, но се намира.
Някои ще реагират как така с оцет? Дали няма да мирише повече?
Суровият ябълков оцет е като вид киселина... с него се лекуват кожни заболявания и където попадне по кожата ако има микроби, ги унищожава на момента, а при терапия на здрава кожа, я прави като копринена. Относно миризмата - изчезва до 10 минути максимум и не се усеща.

41.   За проблема ни помага:Етерично масло от лавандула , но ви съветвам , всяка една жена трява да има лавандула в дома си,хлебна сода,тампон със сребърна вода през ноща докато не изчезне,но не повече от 15 дни!,оцет,може един път на 6 7 през лечението,една марличка с
йод не много напоена 15 20 секунди там в катерицата.

МНОГО ВАЖНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Сладкото е храна за гъбичките , колкото повече ядеж толкова ги размножаш
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Гъбичките (кандидозата) и тези подобни бактерийки нагли ти плъзват в целия организм такаче трябва да се пие нещо въртешно лекарите знаят какво да дадът но внимаваите
защото има мн некадърни лекарки и т.н но трябва да се види с микроскоп и да се направи иследване на секрета , по-добре с направление от личната и щото са скъпички http://kandilarov.com/

42.   зеления антибиотик

43.   Не използваийете дамско душче защото е упорита работа и ще се презаразявате и става един затворен кръг! Кърпата с която се бъешете след къпане трябва идеално да се изсушава защото се превръща в мн влажна добра среда за гъбгблкй. Ново бельо и така мн мн мн добър е за този проблем така наречения ''зелен антибиотик'' проврете в Гоогле тои знае вси4ко ;) И мн вода докато (ако) приемате силни лекарства Успех Котарани!!!

44.   Здравей те, наскоро бях се претрила и след няколко дни си мина от самосебе си но по време на когато ме болеше от претаркането имах бяло течение без миризма.... след известно време всичко ми минаа... но започнах да имам гадна миризма във вагината...

46.   Наскоро имах същия проблем, не е страшно прави се микробиологично изследване за да се установи източника иначе няма как да се постави точна диагноза. Предписаха ми вагинални глобули и антибиотик с които се излекувах доста бързо. До колкото знам това са прости анаеробни бактерии които се унищожават лесно, така че дишайте спокойно. Успех с лечението :)

47.   Неприятната миризма се дължи на бяло течение или инфекция след, което мирише на развалена риба. Трябва да посетиш гинеколога си, а не да задаваш глупави въпроси и неправи грешката там да изпозваш сапун. Само интимен гел или сода за хляб... тя оправя всяка миризма. Но определено имаш някаква инфекция.

48.   17 въобще не си прав,относно вагината.Щото и много курове миришат... :D знаеш ли кво казват проститутките в испания като видят бг тир шофьор?...повечето казват,че не се къпят по една седмица.. :D веднага ги усещат,че са български балкански мъже по миризмата...и за това им намалят на 10euro.ти сигурно си някой тир шофьор.

49.   №27, това може да е язва на твойта приятелка.

52.   Имах подобен проблем, много неприятна, отвратителна миризма във влагалището. Ходих при двама различни гинеколози, прегледаха ме, правиха ми микробиология и мнението и на двамата беше, че нищо ми няма, такива бяха и резултатите от изследванията. Правих си на няколко пъти редовни промивки с калиев перманганат, ефекта е 2-3 дни след последната промивка, после всичко наново. Минаха така няколко месеца. На моя приятелка и откриха стафилококова инфекция, вследствие на операция и и бяха предписали 600мг Дациклин на 3 часа. Малко безотговорно от моя страна, но си самопредписах същия антибиотик ( 5дни). Резултата - миризмата изчезна, всичко е както преди да се появи и аз съм най-щастливия човек на земята!!!
Тъй като преди това доста четох в интернет и видях, че много момичета имат подобен проблем, реших да споделя. Все пак препоръчвам на всички да се консултират с гинеколог на всяка цена!!!

54.   Нарушеният баланс на вагиналната флора води до рецивидиращи ( повтарящи се многократно ) вагинални инфекции. В аптеките има Вагинални пробиотични тампони Еллен. Възстановяват и поддържат нормалната вагинална флора. Появата на течение с неприятен мирис е симптом на бактериална вагинална инфекция, а появата на белезникаво течение е симптом на гъбична вагинална инфекция. За да се излекувате се препоръчва тампоните Еллен да се прилагат най - малко: 3 тампона Еллен, 3 последователни дни, 3 последователни менструации. Тези тампони може да ви ги изпише гинеколог или да си ги закупите свободно във всяка аптека. Консултацията с гинеколог не бива да се отлага.

55.   Здравей. Аз също имам този проблем. Мисля, че е вече от 1 година. На 13 години съм. Миризмата е ужасна и дори ме е срам, когато има някой близко до мен. Имам отлична хигиена, къпя се 2-3 пъти минимум на ден, но пак мирише. Мисля, че се дължи на факта, че майка ми също е така и има бялото течение. Аз също имам и сигурно съм се заразила от нея. Срам ме е да отида на гинеколог. Моля ви кажете някоя рецепта, нещо... да спре това.... моля вии ;((

56.   освен гъбички може да е кондиломи. при жените се откриват много трудно и предизвикват много натрапчивата миризма. кондиломите са част от т. н ЧПВ

58.   Бляк, баси гнусните женски...

60.   Първо и последно нещо за газовете и миризмата като лекарите казват че сте наред значи сте
ОПРАВЕТЕ СИ ХРАНЕНЕТО това е най основната причина за... АБСОЛЮТНО ВСИЧКО
в които и момент каквото и да "не е наред нещо" просто се замислете за храненето си!!!

61.   Измий я три пъти един след друг и после стой с разтворени крака 30 мин за да изсъхне хубаво и да се проветри

62.   Здравейте. Имам сЪщият проблем от повече от година. През месец съм на гинеколог. Няма диагноза.!!! Микробиол. изследване показва лека бакт. инфекция/стерптококи/. Гинеколожката ми обяснява, че няма проблем. Пих антибиотик, поставях по предписание различни свещички, партньора ми е постоянен. Преди година ни изписаха и на двамата еднакво лекарство, изпихме го, преди 3 месеца антибитоци... той си прави отделно микроб.. изследвания. И на него са му казват, че това са обичайните бактерии и няма място за смущение, НО ВСИЧКО ТОВА НЯМА КРАЙ. НЕ ЗНАЯ КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНА, НЕ ЗНАЯ КАК ДА ПОСТЪПЯ... ПРИ ПОЛОВ АКТ СЕ ОБРАЗУВА ДОСТА КОФТИ, УЖАСНА МИРИЗМА ПРИ ПЕРФЕКТНА ХИГИЕНА И НА ДВАМА НИ... КЪДЕ И КОЙ ГИНЕКОЛОГ В БЪЛГАРИЯ ДА ПОСЕТЯ ИЛИ В ЕВРОПА??? ПРОСТО ТОВА Е НЯКАКВА ВЪРТЕЛЕЖКА, КОЯТО НЯМА КРАЙ... МНОГО МОЛЯ ЗА КОМПЕТЕНТЕН СЪВЕТ И НАСОКА. ТОВА НИКОГА НЕ Е БИЛО С МЕН, НЕ СЪМ ОЧАКВАЛА. ПРИ ВСЯКО НОВО ЛЕКАРСТВО СЪМ СТРИКТНА И ПОСЛЕ ВСЕ СЕ НАДЯВАМ, ЧЕ ПРОБЛЕМА Е УНИЩОЖЕН, НО НЯМА КРАЙ. През октомври гинеколожката ми съобщи, че имам малка мимома около 2 см, през декември малка киста на ляв яйчник... Благодаря на всички , които ще отделят време за мен тук и ще споделят опита си...

63.   Здравейте на 13 години и сигурно от една година имам бяло течение! Майка ми не знае, защото сама си пера гащите, но ме е срам да споделя с нея! Страх ме е да отида на генеколог и няма да отида каквото и да става! Трябва ми помощ! ;(

65.   отивай на гинеколог може да е инфекция

67.   Здравейте! На 15 години съм. Имам същия проблем... гъсто бяло течение(много бяло) и ужасна кисела миризма. Водя полов живот от 2 месеца, но ВИНАГИ с предпазни средства!! Хигиената също е добра.. всяка вечер се мия, но само с вода понеже от интимните сапуни започва ужасен сърбеж... срам ме е да ида на генеколог, още повече, че не искам родителите ми да разбират. Четох различни ваши предложения за лечение, но има някои които казват че помага, а други казват, че в никакъв случай не трябва да се лекува по този начин... моля ви.... искам някой да ми помогне... наистина ми е страшно трудно и притеснено в момента... моля някое момиче което е посетило генеколог, да ми каже какво точно е станало.. дали се иска нещо от родител ии къде преглежда, и дали пита за половия живот... благодаря предварително!! :)))

68.   Здравейте! На 15 години съм. Имам същия проблем... гъсто бяло течение(много бяло) и ужасна кисела миризма. Водя полов живот от 2 месеца, но ВИНАГИ с предпазни средства!! Хигиената също е добра.. всяка вечер се мия, но само с вода понеже от интимните сапуни започва ужасен сърбеж... срам ме е да ида на генеколог, още повече, че не искам родителите ми да разбират. Четох различни ваши предложения за лечение, но има някои които казват че помага, а други казват, че в никакъв случай не трябва да се лекува по този начин... моля ви.... искам някой да ми помогне... наистина ми е страшно трудно и притеснено в момента... моля някое момиче което е посетило генеколог, да ми каже какво точно е станало.. дали се иска нещо от родител ии къде преглежда, и дали пита за половия живот... благодаря предварително!! :)))

69.   Номер 63 ,кажи на майка ти..тоест това е при всяко момиче и започва на твоите години! Няма нужда да се притесняваш,защото това е съвсем нормално.

70.   Като изпатила, ще си кажа схемите. Първо трябва да се иде на гинеколог, девствени, недевствени. Пуска ви микробиология. В зависимост от резултата (предполагаема инфекция), ще ви изпише някакви свещи най вероятно с антибиотик. Най-често срещаният случай е бактериална вагиноза, а 'смърдящият' гад е гарднерелата. На всичко отгоре, течение, та се къса. При мен се оказа, че нямам лактобацили, та айде един лактажин за отдолу. Освен него изписаха да пия антибиотик (а с него и противогъбични таблетки, защото антибиотика докарва гъбички). Резултатите ми да ви кажа се изчистиха и нямам инфекция след лечението. Но остана още някакво течение и ми изписаха Силвержин. Засега нещата са ок.

Не се самолекувайте. Разберете диагнозата си най-напред след микробиологични изследвания.