Споделена история от Здраве

Малък проблем, много малък
Такааа, дойде ми в четвъртък. Винаги съм се старала да се ограничавам в сладкото, но този уикенд се улях направо! Чуйте какво ядох освен нормалното ми меню - 8 малки бухтички, 1 киткат и 1 лайън и 1 парче домашна торта. 8 бухтички, две парчета торта неделя, две парчето торта от домашната и 1 лайън. Много съм разтревожена! Кажете ми, че е нормално да ми се яде... Но всъщност не е нормално. Притеснявам се за килограмите си... Дайте ми съвет как да не ям, когато съм гладна? Трябва да отслабна... Възможно ли е да се качи 1 кг за 3 дни? Много мисля, че ми трябва сериозна диета! А тя е ядене само сутрин и вечер... Или не знам! Само ви моля за съвет как да спра сладкото, което бях спряла от една година? Да го изхвърля ли всичкото? В училище не си взимам пари нарочно. Ох, защо така става, защо съм толкова дебела? ! Бях отслабнала и бях 39, след ходене на лекар ми се каза, че съм на път към анорексия и трябваше да стана 40, 41. Аз бях съгласна да се храня нормално, но вътрешно си знаех, че ще си поддържам тези кг-39. Но започнах да ям по-нормално, не само два пъти и на коледа хапнах, но не напълнях. Но миналата седмица кантара показваше 40, 5 и аз мислех, че е временно... Но вчера 41 кг? !!? !? ! Това е прекалено!!! Трябва да сваля два кг, но не знам как... Не искам нищо друго освен съвет как да спра сладкото, как да го намразя? !? ! ;( защо трябва да съм толкова дебела? !? !? ! Защо ядох днес като си казах, че няма да ям освен закуска и вечеря? !? ! Съжалявам за всичката излишна храна, която съм изяла. Моля пуснете историята ми, защото съм наистина много дебела

Коментари

1.   мхм Тортата сама ли си я приготвяш за теб нормалното тегло е 50 52 кила

2.   Не се притеснявай аз харесвам и дебели момичета и аз посягам често към сладкото но от него никога не бих се отказал защото кантара ми отчете 63 кила слаб съм но пък съм много висок а и вече ходя на фитнес и смятам поне 70 75 кила да стана

3.   Само едно ще ти кажа -НЕ СИ ДЕБЕЛА!!! Писна ми да го казвам на всички комплексирани момичета пишещи тук. Извинявай, ако съм била груба, но 41 кг. дори са малко. Дебели са момичетата които тежат над 65 кг. Разбира се, това зависи от височината, но както и да е. Яж колкото и каквото поискаш. Все пак имаме един живот. Не трябва да го пропиляваме, тормозейки се психически така. Ако положението е толкова 'зле' започни да спортуваш. Тичай в парка, ходи на фитнес, запиши се да тренираш нещо -изборът е твой. Всичко зависи само от теб.

4.   Мислиш като булимичка... Спри се на време...

5.   Само ще кажа, че съм висока 152 :D

6.   Абе ти не си дебела, ама това е много храна, човек... освен че е много е и вредна. Направо ще си докараш диабет, пъпки и какво ли още не с толкова сладко. Недей, така... Ето ти съвет от мен:
1. Като ти се яде сладко, пий кафе или шоколад с мляко и малко захар. Или чай, хубав плодов.
2. Прави си сама домашна торта с пълнозърнести бисквити, банани и стевия (това е естествен подсладител, който не е вреден, защото е от билка и има 0 калории).

7.   Аз не съм яла сладко от април месец 2012 година, просто ми се прияде тогава ( в събота ) и затова, но спирам сладкото отново и ще се храня възможно най-малко. От Авторката

9.   Не се храни възможно най - малко, храни се достатъчно и правилно - 5, 6 пъти на ден по малко. 1 път купичка мляко с мюсли, 2 пъти плод или кисело мляко, 2 пъти основно ядене, 1 път фреш.

10.   Значи можеш да спреш да ядеш сладко като се расеяш с нещо и не мислиш за сладкото