Споделена история от Здраве

Намразих месото и ми се повръща от него
Намразих месото. Повръща ми се от него, още повече ако трябва да го готвя - карначета, пържоли, всичко ми е отвратително. Защо намразих месото? Това проблем ли е за мен или е дори добре?

Моля дайте ми съвет, защото се притеснявам дали не изпускам нещо важно за организма си.

Коментари

2.   Аз пък не го мразя, а ми е жал малко да го ям. Същото е и с рибата..

4.   Е, то това намразване може да е станало само, ако си прекалила в някакъв момент с него, или си яла нещо гадно, или не си го обичала чак толкова. Другият вариант е да си го употребявала, но спокойно да си минавала и без него. Щом така ти подсказва организма, би трябвало да го послушаш. Но трябва да се поинтересуваш за вегетарианския начин на хранене, защото не е без значение. Компенсираш с ядки, сусам, задължително салати на всяко хранене, не съм съвсем наясно, защото не съм вегетарианка, но имам известни наблюдения. Гадното е, когато трябва да го готвиш за други. С това не знам как ще се справиш. А и да готвиш по две манджи най-малко си иска време. Най-добре чети, защото е опасно да не получиш анемия. Необходима ти е информация кои храни какво доставят на организма и така да ги комбинираш, че той да не страда от липсата на това, което му доставят месото и рибата. При теб е станало по естествен път и няма от какво да се притесняваш.

5.   Организмът сам усеща какво му е нужно. И при мене беше така. Постепенно и без предварително (само)убеждаване се превърнах във веган. Заменяй го с повече ядки, бобови и продукти обогатени с В12.

6.   Аз от два месеца не съм докоснала месо. Просто го спрях, защото тези "карначета", салами, наденици, кремвирши и изобщо колбасите са много вредни. Месото е изключително полезно, но ИСТИНСКОТО МЕСО! Спрях го много лесно. И сега постепенно започвам да се отвръщавам от мазнината на някоя дебела наденица! Всичко ти е наред. Недей да се гнусиш от качественото месо, здравословно приготвеното. То е един от градивните хранителни съставки нужни за организма. ЛИЧНО АЗ ям за сега само риба - чисто месо.

7.   Tова е началото на осъзнаването ти, поздравления!

8.   Месото е важно, бобовите не могат да ти дадат достатъчно протеини. Косата, кожата, костите, органите, за да функционират, всичко се нуждае от месо. Всички вегани рано или късно си имат проблеми, не ги слушай. Не яж пилешко, защото е пълно с хормони. Яж телешко, риба и по малко свинско. Такива наденици - те са пълни с боклуци.

9.   Мисля, че е ОК. Тялото знае от какво има нужда!

10.   Към №6, извинявай, но за съжаление грешиш, че рибата е чисто месо! Аз много я обичам, изключително здравословна е, непрекъснато четем статии за нейните качества, но част от рибата, която си купуваш, е отгледана в изкуствени условия - тъпчене с химия, как иначе са едни тлъстички и еднакви, бързо разтящи? Рибите от световния океан пък са силно замърсени от петролните разливи и т. н.

Иначе по темата... аз също напоследък ям малко месо, за да не страдам от липса на уникални витамини, имащи ги само в месото - колкото и веганите да са зомбирани от псевдо лекари и философи, ям 10 дена малко месо - риба или домашно и 20 без.

11.   Бобовите не заменят хранителните вещества в месото, но ядките ДА.
Особено орехите. На 100%. ;))
От както съм вегетарианка се чувствам МНОГО по-добре.
Веганството ми е малко прекалено вече, но който както сметне за добре. :))