Споделена история от Здраве

Не желая да правя аборт!
здравейте аз сам на 23 години и имам едно дете на 1 годинка и естествено мъж на 33 години(не сме женени). И така...
преди коледа продадохме апартамента където живяхме по принуда и дойдохме да живеем при моите родители. А тука е доста тясно има 2стаи в които живеем 7 човека. Дотука добре но аз сам забременяла и сега "мъжът ми" ме кара да правя аборт а аз НЕ искам да правя. Мисля си че няма да мога да го приживея това че съм убила детето си. Кажете ми мили хора какво да правя

Коментари

1.   Здравей, доста тясно ми се струва за толкова хора, нямате ли възможност доа се изнесете на квартира? А защо мъжът ти иска да правиш аборт? Ако нямате финансова възможност да гледате още едно дете, може би затова. Не го прави! Детето е дар, роди го и все ще се оправите, и вашите ще помагат. Но в никакъв случай не съм „за” аборта

2.   Защо искаш да правиш аборт? Ако не иска детето, но ти го задържиш, ще трябва сама да си го гледаш... Решавай какво ще правиш, докато не е късно. И още си млада за дете, според мен. Кажи на приятеля ти другия път повече да внимава, като не иска деца.

3.   Недей, ако го чустваш отвътре така, не го прави. Всичко друго е без голямо значение!

4.   ами съжалявам, ама с дете на годинка и 7 души в 2 стаи, май нямаш много голям избор. Раждането на това дете би било истинско безумие...

5.   използвайте конрацептиви бе хора, в 21 век живеем все пак...

6.   При тази ситуация, без перспектива за подобряване поне на битовите условия, не бих родила това дете. Аборта няма да е убийство, а правилно решение решение според ситуацията. Децата трябва да се отглеждат с любов, която съм сигурна, че ще им дадеш, но също искат условия и пространство. 7 човека в 2 стаи е безумие, не мога да си представя и бебе.

7.   Научи се да пишеш грамотно!

8.   Аз съм против аборта, но в тази ситуация не знам какво да ти кажа...

9.   Искам да апелирам към всички жени... аз също мисля, че не бих преживяла аборт и затова не спирам да пия противозачатъчни. Имам приятелки забременели от "пазене" и затова много ме е страх... а и и аз имам малко дете.

10.   Не убивай собственото си дете!!!!
Каквото и да ти казват аборта Е убийство!
Сега ти е трудно, но помисли за малките ръце които скоро ще те прегръщат и за онези големи очи които ще ти казват "Обичам те" още от първата си глътка живот :))
Млада си, ако направиш аборт помисли как ще живееш с тази мисъл дълги години занапред.
Проблемите на възрастните се решават с говорене. Дано да вземеш правилното решение.

11.   стига с тези предразсъдъци - никого не убиваш, тва са глупости. просто си задай въпроса дали имате възможност да гледате още едно дете, как ще живеете в бъдеще. но може би ти вече имаш отговора - не искаш. помисли си пак, поговорете с приятеля ти и решете. то не е само да го родиш, нали трябва да му осигуриш условия. но ако наистина си толкова емоционална и не можеш да преживееш аборта, не го прави. но говори с приятеля си, само вие може да решите, никой не може да ти даде съвет, успех

12.   Недей прави аворт - това е убийство за което после ще съжаляваш!

13.   Да бе, по-добре да роди и после едно същество да страда, защото гледа каккво си купуват приятелчетата му, а то няма възможност. Да гладувате, да мизерувате, само за да свържете двата края... Направи аборт и то веднага, без да чакаш. Не убиваш нищо, а просто отстраняваш купчина клетки. По-добре така, отколкото да го мъчиш като го родиш. Та вие нямате покрив над главата!!! Ето заради такива "горди майки" държавата ни върви назад. Раждат и след това държавата им била длъжна... Ама чакай, ти си решил да имаш дете - поеми си грижите, никой не ти е длъжен.

14.   Подкрепям номер 6. Да раждаш безразборно деца не е отговорност, а чиста проба егоизъм. Не можеш да предложиш елементарни битови условия на сегашното си дете, какво остава за ново.
... иначе - купувайте си кондоми или ползвайте противозачатачни. 21 векс сме!

15.   Едвам се справяте с едно дете, но искате второ? Искате да живеете мизерно? Абортът не е убийство. По-добре да не се стига до там, но като няма друг начин. Ако сте продали апартамента за да започнете бизнес разбирам, но вероятно сте го направили за да погасите дългове. Трябва да мислите логично. Има ли шанс да повишите доходите си в близките години? Защото разходите ще са значително по-големи. Децата не искат само храна и дрехи. Винаги има начин да оцеляваш, но не и да живееш нормално. Ако искате може да оцелявате 8мина в 2-стайния апартамент. С още едно дете едва ли ще го напуснете скоро.

16.   Като чета как някой свободомислещи съветват авторката да направи аборт, и как това не било дете а просто клетки ми става тъжно. Човешкия живот започва от мига на зачеването му, а не от появата на бял свят. Тази "съвкупност от клетки" е не по-малко човек от нас тук. Има си сърце, което тупка, нервна система и органите, които имат всички хора.
Сигурно е трудно, нямаш подкрепата на приятеля ти, нямате финанси и отделен дом, но на кого в днешно време му е всичко идеално и нагласено? Кой може да ти гарантира, че утре няма да сте в по-добро положение. Имаш право и на щастие и на рожба :) Желая ти ги от сърце

18.   Здр, авторке

Не съм вещ в работите, но според мен ще съжаляваш горко. Не знаеш това детенце дали в бъдеще няма да ти подкрепа и опора, това е голямо нещо човешкият живот. Стига сте мислели само за дребнави глупости от сорта на няма пари, няма място и др., което не се родило, то не се е отгледало, не случайно са казали дедите.

19.   от Авторката
Мерси на всички ви и знам че не хубаво да правя аборта но кажете ми какво да правя като никой не застана със мен да ме подкрепи да го родя. И майка ми и баща ми и всички искат да направя аборт, е аз не мога да се боря се боря със всичките нали? И аз сам човек и аз имам нерви...

20.   Абортът е убийство и детето в теб не е само купчина клетки. Запази детето си и въобще не ги слушай тия дето те насърчават за аборт. Това са безсърдечни хора. Замисли се, дали мъж, който иска да рискува живота ти, наистина те обича или просто е объркан и гледа да мине лесно. Какъв мъж е това, след като не може да поеме отговорност за едно малко дете? Ако трябва гладен ще стои и на 3 работи ще работи, но ще направи така, че да запазите рожбата си и да живеете под наем. Виж повече за детето си на http://www. abort. bg/

21.   НЕ ПРАВИ АБОРТ
ПОСЛЕ ЩЕ ПРЕВЪРТИШ С ВРЕМЕТО

22.   Авторке, несъмнено е трудно и смазващо да имаш нужда от подкрепата на най-близките ти в този объркан за теб момент, а да не я намираш. Но това, че те съветват да направиш аборт, не означава, че е правилното решение. Те няма да живеят с гузна съвест след това, а ти. Възрастен човек си, трябва да вземаш решенията за живота си сама. Именно тези, важните решения. Не се паникьосвай и не унивай, детето вътре в теб усеща всяка емоция.

24.   И какво сега... ще станете 8 човека в 2 стаи ли? Авторке, вземи се в ръце. На път си да провалиш не само своя си живот, но и този на хората около теб, най-вече на детето си. Как ще живеете в тази мизерия? На 23 години си, сигурно 1 лв. не си изкарала с работа през живота си, но имаш амбициите за голямо семейство.
Съжалявам, но някой трябва да ти го каже - да имаш деца и семейство е ОТГОВОРНОСТ.
Да, определено абортът е гадна работа, но още по-гадно е да раждаш деца без бъдеще и елементарен стандарт на живот.
Момиче, има противозачатачни, има кондоми, млада жена си - не се излагай така.
Станалото - станало. Каквото и да решиш, ще е грешно, защото грешката вече си сторила, зачевайки това дете.
Аз съм на 29 г. и от 12 г. водя редовен полов живот с един и същи мъж. Ползваме кондоми и никога не съм забременявала и нямам аборти. Събирахме пари и бачкахме здраво, когато другите взимаха кредити. Живяхме по квартирите, мъчили сме се по 14 часа работа на ден. Паралелно сме учили и работили и е нямало почивка за нас. Нищо не ни е подарено в живота. От седмица сме гордите собственици на много голяма къща в центъра на Столицата, която стягаме в момента. Нямаме още деца, но скоро и това ни чака. Правим си сметката с две думи!
Огледай се - хората живеят добре. Има семейства с две коли, ходят на почивка, осигуряват дрехи, хубава храна, жилище на децата си - ти това на единственото си дете никога няма да можеш да осигуриш, а си тръгнала второ да раждаш.
Как ще се чувства този мъник, когато седне до моето дете в училище? Когато си погледне скъсаните обувки и нямате пари за закуска? Ами ако се разболее?
Идвам от бедно семейство, но не толкова бедно, колкото е вашето. Живяли сме все пак в 3 стаи, топло беше, защото цепихме дърва лятото, имахме животни и се хранихме що-годе добре. И зеленчуци, и плодове от градината. Благодаря на майка и татко! Но още на 12 г. ми стана ясно, че трябва да дращя със зъби и нокти в живота, за да постигна нещо, което другите имат по рождение. 10 години робски труд и учене ни струва, за да имаме все пак някакъв старт в живота. И мъжът ми идва от бедно семейство, много по-бедно и от вашето. Работил е като студент по строежите за кора хляб, но сме се държали заедно и сме си планирали - пазили сме се от забременяване, не че не ни се е искало да имаме свое детенце, не че не се обичаме. Затова и не мога да разбера хора като авторката. Хайде, по наше време е нямало и без това нищо, раждали са хората, но днес има всякакви възможности, които ДА - струват пари. Горкичките ти деца - първите им 18 г. в живота ще минат в семейни конфликти и мизерии!

25.   Не го прави, няма да си го простиш никога, говоря от опит.

26.   от AВТОРКAТA
Зa съжеление мили хорa вече го нaпрaвих, вчерa ми беше aбортa.
Нa номер 24 искaм дa кaжa че кaто съм нa 23 години дa не си мисли че не съм рaботилa, зaщото може и смешно дa ви се стори но цели 5 години съм бaчкaлa кaто бaрмaн/сервитьоркa/чистaчкa/готвaчкa и кaкво ли не зa някви си стотинчици и вмоментa вече имaм дископaтия. Тaкaче не си мислете че кaто съм мaлкa и aз от нищо не съм видялa. Дa нaистинa сме бедни не сме много зaможни но кaкто и номер 24 кaзвa добре че имaме животни, грaдинaтa и тaкa.
БЛAГОДAРЯ НA ВСИЧКИ ВИ

27.   взела си решение, не се връщай никога назад!! животът е пред теб, може да имате и още 2 деца по-късно ако искате. Това са лични решения и никой няма право да те укорява, съди или да ти казва нещо. направила си каквото си решила, значи така е било правилно за теб.
Благодаря ти, че писа и ти желая много много надежда, топлина и любов с близките ти хора. Животът продължава, ще дойдат и по-добри дни за теб и семейството ти!!!

28.   Номер 6 съм.
Прочетох че аборта вече е факт.
Взела си тежко и мъдро решение авторке. Пожелавам ти от тук нататък да подредиш живота си. Да даде Бог възможност да се замогнете и да си стъпите на краката финансово. Да имате свое жилище пълно с любов и много деца.

29.   от AВТОРКAТA
блaгодaря ти номер 6, aко пожелaниятa ти стaнaт реaлност пaк ще пишa тук

30.   Мила АВТОРКЕ, недей да правиш аборт. Една позната(възрастна жена) ми разказ, че когато е била млада също е имала това затруднение, което и ти сега имаш. Нейните близки са искали от нея да направи аборт, но тя отказа и си роди второто си детенце. Въпреки мизерията, която имаше в младините, тя с Божията помощ отгледа децата си, съпругът й е с нея. Сега, децата й имат хубаво и образование и работят в чужбина, помагат на майка си и са много добри към нея. Тази моя позната пътува по света и е благодарна, че е със децата си. Не слушай никого, щом искат от тебе да убиеш дете!!! И то твоето собствено дете!!! Не прави аборт, ако родиш детето ще получиш милост от Бога и нещата ще станат добре за тебе. Ако ли направиш аборти и убиеш твоето дете, заради твоите близки-горчиво ще СЪЖАЛЯВАШ!!! Има позната, която под натиска на близките си уби детето си в утробата-сега тя горчиво съжалява! Недей да правиш аборт!

32.   Здравейте, може ли някоя жена да ми обясни - какви са признаците ако една жена е направила скоро аборт?