Споделена история от Здраве

Не знам какво да правя, мисля за аборт...
Здравеите,
Бременна съм в 4 месец, с приятеля ми сме от 5 години заедно, но в момента не се разбираме вообщте, дори не си говорим вече, нямаме пари!!!
Не знам какво да правя мисля за аборт, но ме е страх да не е късно вече! Помогнете...

Коментари

1.   Късно е в 4,аборт се прави нак-късно до средата на 3тия месец,в мн краен случай може и да края на 3тия ама 4тия вече е късно.
lo

2.   Аборт се прави до 3 месец. Малко ти е късно. Как така нямате пари... Не паботите ли? Опитайте се да си направите доходи. Ще се оправите. И нещата между вас може да не вървят защото няма дете което да ви свързва. Идва един моменто във връзката когато или се зарделяте или продължавате. Може би сега трябва да поемете по този път и всичко ще се оправи. Една позната имаше проблеми с мъжа си буха заедно 9 години бяха опитвали за бебе но не ставаше и много не се разбираха бяха пред раздяла, но когато та зъбремена инвитро всико се оправи и сега са много щастливи!
Успех! Не бой се, а и виждам че не си уплашена че си бременна, значи може да си готова да си майка!

3.   Абе не можело. Може. Но на черно. И не се плаши, направи аборт, защото иначе може да съжаляваш. Не ги слушай тези тук, че ще се оправите. Вие сега не си говорите, а като се роди, смятай, че ще си напълно сама! Пиши от кой град си, може и да ти помогна с някои клиники, където правят такива неща :)

4.   Моята приятелка до последно се чуди дали да прави или не - беше й трето дете, а и със съпруга си не се разбираха изобщо. Не направи аборт, макар че на черно щяха "да й помогнат". Сега е с три деца, разделена с мъжа си - децата не оправят отношенията между двама души...
Търси някъде на черно /ако смяташ да правиш аборт/; мисля, че има и добри специалисти. Всъщност преди да опиташ с "на черно" отиди в някоя клиника и се консултирай.

5.   №3, да, може.. Като режат плода на парчета и го вадят така от жената. Приятно изживяване е сигурно...особено за такива като теб!

6.   А като не върви защо се чукаш с такъв????

7.   Ти си в 4-тия месец, дори и на черно да го направиш, няма ли да се страхуваш дали след време ще можеш да имаш здраво бебе ? А вече няма ли да ти е жал ? То вече започва да се оформя като човече ? Все пак ще имате бебе, поговорете за отношенията ви, щом сте направили бебе би трябвало да сте достатъчно зрели и да съзнавате ситуацията, в която сте и какви неща ви предстоят. Ако не помогне това, намери подкрепа в роднини, вземаш си багажа и отиваш при тях. Не прави аборт миличка!

8.   Да разбирам ви но всеки греши аз вярвах до последно в този човек че нещата ще се оправят но понякога не се получава така както искаме!

От София съм, заслужава ли си да бъдем цял живот сами с детето? Искам го но от всичко то ще страда наи много заедно с мен!

Благодаря ви все пак за съветите ако някои знае нещо нека сподели относно темата!

9.   В 4-тия месец се нарича не аборт, абразио. Доста е неприятна манипулацията. Изтеглят се околоплозните води и се заместват със солена вода, с цел умъртвяване на плода. Но това като болки наподобява раждането. Все по-добрия вариант е да се роди живо и здраво дете, вместо мъртво. Това си е вид убийство и не знам дали ще се чувстваш добре след това. Моят съвет е да родиш детето, а ако то не промени живота на двама Ви в положителен план, то поне ще осмисли твоя. Все един ден ще се появи друг мъж, който да приеме и теб и детето. Повярвай ми. Любовта е по-силна от тока.

10.   Как може да давате такива съвети- аборт ''на черно''! А ако това момиче си остане на операционната маса и след това в ковчега?

Ако толкова не желае детето, нека го даде веднага лсед раждането за осиновяване. Хиляди семейства чакат здрави българчета, които да осиновят.

Но аборт в 4-ти месец. Твърде е рисковано. Аз самата съм правила, но в 5 седмица. Не искам да си мисля каква кланица би било в 4-ти месец!

11.   Cпоред мен ,мила не прави аборт. Детето е най ценният дар от Бога. Защо се отказваш от него толкова лесно? Аи вече ти е късничко. Така че почни да мислиш за личността която ще приемеш в дома си в негово лице- лицето на детето

12.   Много е рисковано. Ако останеш жива, със сигурност няма да може след това да имаш деца

13.   Грешка е само,че го мислиш.Да парите са проблем,но ще се оправите.Не наранявай себе си или детето каквото и да се случва и в никакъв случай не го изсотавяй в домове или каквото и да било,защото всяко дете се нуждае най-много от майчина обич в първите си 7 години!

Намери начин да се съберете с човека когото обичаш и да създадете едно хубаво семейство пълно с л'бов за това дете,защото си нямаш и на представа как едно твое решение сега може да разбие живота му на хиляди парченца след време!Казвам ти го от опит!

14.   Това, че не се разбирате не е причина да убиеш бебето си. Все пак то с нищо не е виновно.

15.   Аборт в четвъртия месец не се прави,говоря не на черно,аз бях в началото на 3 месец докато се реша на тази стъпка и кекарите ми казаха,че ако до една седмица най-много не се реша след това не могат да извършат манипулацията,

Според мен не трябва да правиш товаа,защото аз до ден днешен се чудя дали когато искам дете ще мога и дали то ще бъде здраво,защото уж е елементарна манипулация има много жени,които после имат усложнения и с забременяването и със самата бременност,а съм млада и за в бъдеще искам дете,сега ако бях на твое място бъди сигурна,че нямаше да го направя.

И понеже темата е отдавна може ли авторката да каже какво все пак е станало с детето?

16.   Лесно е да се даде съвет ..но и аз съм в подобно положение--8 годишн връзка -съмнявам се че съм бременна-но въобще не се разбираме..посяга ми и т.н... ако съм бременна-ще направя аборт/./това бихпосъветвала и момичето..може и да не ми е правилна преценката...

17.   А ти 16, какво правиш с такъв толкова години...

18.   Oх,аз съм в същата ситуация.На втория месец почна все разни негативи да ми изкарва и какво ли не.Все се кара за нещо и се сърди и дете не го интересувало и какви ли не глупости още в 4месец съм а не мога да живея постоянно в страх и напрежение.Дори незнам дали искам да го виждам.А това дете?Много го искаше,а сега не.А с такув човек не се живее.

19.   Това наистина би било убийство. Най-малкото, че до края на втория месес са оформени сички органи...в 4ти си е малък човек вече, и то не кой, а твоето дете...

20.   http://tihiatvik.blog.bg/drugi/2009/02/22/tihiiat-vik-1.294740

http://tihiatvik.blog.bg/drugi/2009/02/22/tihiiat-vik-2.294738

http://tihiatvik.blog.bg/drugi/2009/02/22/tihiiat-vik-3.294734

Гледайте тези филми и сами си правете изводите дали абортът е убийство или не!

21.   Не го махай! Едно дете се гледа по-лесно, отколкото си мислиш, обстоятелствата се променят! Това е убийство! Това ще е най-хубавото нещо! Роди го!

22.   Номер 21, много бих искала да видя как ще изгледаш едно дете с 400 лв заплата и 130 лв майчинство? Може би с много любов и добри намерения?!

23.   Послушай сърцето си!Ти сама знаеш отговора.
Той знае ли за детето?Мислиш ли,че те обича и че си струва да запазите връзката си и да отгледате детето?Или просто сте се скарали за нещо и си мислиш,че не се разбирате?
Може да е просто период...въпрос на време да се оправите.
Ако абортираш,ще бъде травма за теб.Трудно ще го преживееш,а в последствие ако е невъзможно да имаш деца,ще обвиняваш себе си и ще останеш без дете.По принцип децата сплотяват семейството.Ти решаваш!

25.   Абе вие как мислете става така. Първо си вдигате краката и ви правят деца после искате да направите аборт. Знаете, ли че аборт в 4 месец е равен на УБИЙСТВО. Имате ли изопщо акъл как може сърцето да ви дава да направите нещо такова, някои жени не могат да забременеят и се чудят какво да направят а вие искате да убиете живо същество. Това бебе в 4 месец е напълно живо. Вземете и прочетете малко за тези неща, ако стане увреждане при аборта и дойде ден в който искате дете и неможете да забременеете какво ще стане тогава, ще СЪЖАЛЯВАТЕ НО ЩЕ БЪДЕ МНОГО КЪСНО. Мили момичета не убивайте вашите деца независимо дали имате мъж до себе си това е дар който трябва да ви радва. ВАШЕТО СЕМЕЙСТВО ЩЕ ВИ ПОДКРЕПИ!!!

27.   Абортът е УБИЙСТВО! В 1 месец се формират мозакът и органите, до края на първие месец вече сърчицето бие! А до края на 2 са оформени крайниците, очите. Лекарите, които казват, че това е зародиш го правят, защото искат да взимат пари, но абортът е убийство и то на собственото Ви дете!

29.   аз съм в същата ситуация искам да направя аборт в 4 месец ако някой има информация къде биха се съгласили моля да пиши

30.   Здравейте, бременна съм в първия месец, проблема при мен е, че родителите ми знаят, че съм се разделила с това момче преди два месеца още, много не го харесват, а ние 4 г. Почти сме заедно. Другия проблем е, че съм студентка 2ри курс и искам да си завърша образованието, а и финансите ни затрудняват. Искам да имам бебе, но и се страхувам дали ще се справим с проблемите, не са големи, но се чудя какво да правя. Искам реален съвет, Благодаря!

31.   Прекъсване на бременността в 4 месец е КРИМИНАЛЕН АБОРТ и за него се носи наказателна отговорност според българското законодателство.
Чл. 126. (1) Който със съгласието на бременна жена умъртви плода й извън акредитирано лечебно заведение или в нарушение на утвърдените медицински стандарти и правилата за добра медицинска практика, се наказва с лишаване от свобода до пет години.

33.   Здравейте,

И аз изпаднах в същата ситуация, повярвайте не е лесно. Бащата ме заплашва да махна бебето аз съм в 12с и 3 д, ако някой знае доктор, моля помогнете.

34.   Ами първо мислете преди да правите бебета и после да се чудите как да ги умъртвявате! Най - малкото се използват контрацептивни мерки, ако не знаете!!! Обогатете си малко общата култура, а не да правите, , грешки'' и след това да страдате и вие и детето ви, което с нищо не е виновно!!!!

36.   Бих искала да споделя проблема си и да помоля за съвет...

40.   Не прави аборт аз правих аборт в края на 3 месец началото на 4 месец и до ден днешен съжалявам за това лекарите ми казаха че няма да ме боли с упоика но повярваими много болеше повече от раждане боли защото ако го бях родила до сега щях да съм забравила за болката а аз все още чувсвам болка в яицниците нищо чее минало 1 година и в всяко бебе виждам моето бебе което не се роди и си мисля ако се беше родило на кои ли щеше да прилича и ако го бях оставила в дом за сираци можеше да имам шанс да си го взема сега и да си го отгледам защото тогава не бях финансово добре но сега съм добре но какво от това като немога да имам вече бебе след аборта защото съм получила перфорация а лекарът дето ми прави аборта неми даде бележка защото било на черно и незаконно че съм правила аборт и няма кого да съдя освен себе си че допуснах това наи голямата ми грешка в животът