Споделена история от Здраве

Пристрастена съм към сладкото
Здравейте! Бях на диета 2 месеца и успях да отслабна с 5 кг. През тези дни не бях яла сладко, сома плодове. Бях много строга към себе си хранех се по 3 пъти на ден, не ядях пържено, въглехидрати - много малко, само черен хляб и овесени ядки и много салати, не се хранех след 20:00 и правих 4 часа разлика между храненията. Харесах се и реши да спра, казах си че мога да си взема едно парченце шоколад и толкова, но уви не стана. Никога не съм била човек с голям апетит, но просто хапна ли сладко не мога да спра, като се почне с вафли, меденки, бисквити и тъй нататък. Просто след като спрях диетата отново преоткрих любовта си към шоколада. Същото е и с газираното, някак си тези неща много ми повишават апетита. Ако вечерям примерно само пиле ще хапна малко и ще се наям, но ако има и някакъв сладкиш за десерт като почна няма да спра, докато не се пръсна. И така откакто спрях диетата съм качила 2 кг. за 2 седмици. Моля и кажете ми как да си потискам апетита за сладко и някакви храни, които засищат. Предложете ми някакъв режим за здравословно хранене. Как да се мотивирам така, че то стане част от моя начин на живот. Много ми е трудно в училище съм заобиколена от кльощави момичета, които се тъпчат с нездравословни храни и не им се лепи, а аз хапна 2 вафли и веднага дебелея. Спортувам, ходя на фитнес 2 пъти седмично, като правя почти само кардио, но явно не ми е достатъчно. Моля ви за помощ бихте ли ми дали някакви съвети за здравословно хранене, това какви храни трябва да ям и какви упражнения да правя за да се стегна. Не иска да бъда вечно дебела и да ме е срам да се покажа по бански.

Коментари

1.   Яж месо и зеленчуци, без хляб и сладки неща. Ще видиш че това, което прилича на желание за сладко, минава напълно като ядеш месо.

И спортувай нещо, недей да се мъчиш само с диети, като си обездвижена. Например тичай навън.

2.   вчера пуснах подобна тема тук и ми дадоха добри съвети, ако искаш можеш да я потърсиш

4.   Мила, сладкото отваря апета! И не стига, че не можеш да спреш да се нагъваш с шоколади и всякакви сладки неща, не се й наяждаш. Само 3-4 вафли или други сладки неща можеш да качваш по 1кг на ден.... не е ли по-добре да си направиш две препечени филийки намазани с масло и домат отгоре, или както там ти е вкусно? Щото от тях няма да качиш кг! Това за хляба, че се дебелее е някакъв мит, но виж за сладкото съм съгласна, че е така. О

5.   Нарича се въглехидратна зависимост. Аз също я имах. Мога да не ям шоколад дълго време, налагам си го, но хапна ли един път няма спиране. Осъзнах колко ми прчат въглехидратите не само на кг, но и на здравословното ми състояния Спрях ги, когато случайно попаднах на консултантите ми по здравословно хранене и се включих в група за подкрепа. Сега се чувствам много по- добре и осъзнах че съм живяла със заблудите, че шоколада ме прави щастлива и ми помага, когато съм нервна, за това немога да го спра.