Споделена история от Здраве

Сваляне на килограми
Може ли някой да ми каже тренировки (НЕ ДИЕТИ ИЛИ ДРУГИ НЕЩА) с които да сваля поне десет килограма, да речем до месец, два... поне някъде около 3.
Диети не желая - мога да си ям това което аз искам, говоря за здравословната, като яйца, мляко, месо, зеленчуци, плодове и т. н. не ям чипсове, пуканки и разни глупости. на 12 съм
П. П. Моля само сериозните да пишат, тези които ще ми коментират от типа на "без диета нищо няма да постигнеш" да не си хабят мнението. Искам само тези които биха ми помогнали, или поне да ми кажете тренировки за сваляне на т. н. "бирено шкембе (не толкова голямо)"

Коментари

1.   Ами на първо време, защо не напишеш, колко кг. тежиш и колко си висока?

Тренировки
- питай учителя си по физическо, дали има още групи по разни спортове в училище, които да записват - баскетбол, карате, волейбол, тенис, плуване
- ако не записват, ами запиши се на фитнес. Помоли единия от родителите си да те придружава, ходи сама или с приятелка. Програмата ще ти е направи треньор във фитнеса.

Храненето
Напиши ни, какво ядеш всеки ден - например вчера какво яде и кога? В какви количества?

Човек може да дебелее и с полезни храни. Изяж 1 пълнозърнест хляб и пак ще пълнееш. Важно е количеството. И полезните храни са калорични!

Съвет - пий поне 1-2 л. вода на ден. Спри белия хляб и консумирай само до 2 филийки на ден „Бонус“. Ако искаш да отслабваш, не консумирай повече от 1000-1200 калории дневно

Отговори на въпросите ми, защото информацията ти е малко.

2.   Не е лошо да споменеш ръста и височината си, иначе ако си втора смяна сутрин преди даскало като станеш преди да си закусвала иди да потичаш 1-2-3 км колкото можеш в началото без да си даваш мн зор да тичаш бързо или много, колкото можеш толкова. Прави това 2-3 седмици след което увеличи разстоянието и след още 2-3 така.

3.   Н1, благодаря,
И съм момче ;дд, ами 57 съм и за това искам да отслабна, но едва ли ще отида на фитнес, аз преди се молех на нашите, но не пък го пренебрегват (не че са дебели) едва ли ще ме заведат, не бих казал че съм точно в град.
ами обикновено когато съм на училище ям закуска (като принцеса с кайма... асорти и други работи но само една закуска, около половината, после на обяд сигурно нещо готвено, днес ядох картофено пюре със сирене и салата (за обяд)а и пих мляко и прясно изцеден портокалов сок домашен, а за вечеря... май не съм вечерял ;д) поне искам да сваля шкембето което ми се е образувало, висок съм около метър и 65

4.   Мило момче не знам на колко си години но за 1, 60 височина -57кг са си супер. Ако имаш шкембенце можеш да го оправиш и с упражнения за стягане на коремните мускули в къщи. Не мисля че ти трябва диета.

5.   Благодаря на всички.
Ами да и аз не мисля че са много килограмите, но пък личната ми казва че съм бил с наднормено

6.   Почвай на лостове и с тичане нали лостовете сега са модерни при вас, калориите не ги следи, ограничи сладкото и спри газираното. Запиши се на някакъв спорт!

7.   Ако става въпрос само за корема почни да правиш коремни преси, 10 серии по 30 - 40 коремни пресе, започни с колкото можеш без да се пренатоварваш после ги увеличавай. Можеш да включиш и други упражнения, купи си гирички тичай, ако имаш възможност да се запишеш на плуване това е най добрия спорт, развива цялото тяло. Важно е и храненето, спри бялото брашно във всякакъв вариант (хляб, закуски, сладкиши, пици, сандвичи... ), освен че е вредно и много се пълнее от него, яж черен хляб, пий много вода но не повреме на хранене, спри всякакви газирани напитки и сокове, храни се често но по малко поне по 4-5 пъти на ден, храни се за последно най-късно в 19 ч. и ефекта ще е поразителен. Искам да ти кажа, че още си много млад, тялото ти не се е рзвило напълно и сега е момента да го оформиш, с малко усилия можеш да постигнеш невероятни резултати. Направи го, самочувствието ти ще се промени, а това може да подобри живота ти изцяло. Пожелавам ти успех.