Споделена история от Здраве

Май полудявам
Здравейте! Преди два месеца получих сърцебиене, зави ми се свят и помислих, че умирам.. адски много се изплаших.. до сега не бях изпитвала такова чувство..
От тогава не съм същия човек, какъвто бях.. От 2 месеца не съм излизала от вкъщи... Постоянно си внушавам някакви болести, правя си изследвания.. ходих на психолог, невролог и психиатър.. сега пия антидепресанти, но от много малко време.. Ако има някой, който е преживял това състояние нека да сподели.. вече не знам какво да правя...

Коментари

1.   Имаш най-вероятно страхова невроза. Не си луда! Това е нервна болест. Потърси психолог, който да не те тъпчи с хапчета, а да ти прави ПСИХОАНАЛИЗА. Само с психоанализа ще се оправиш, но трае няколко месеца. Зареди се с търпение. Лечимо е състоянието ти и много хора го имат, но причините трябва да се намерят. Ти описваш само симптомите, болестта се крие другъде (в най-ранното ти детство най-вероятно).

2.   Невъзможно е да си внушаваш някакви болести, без да има причина. Според мен просто си внушаваш, че имаш проблем, иначе си добре.

3.   Слушай сега! Ред за там няма, всеки рано или късно умира. Вземи поработи върху това, седни и си помисли хубаво. Живота си тече и не виждам защо си решила да го съсипваш така.
Антидепресантите не са хубаво нещо!

4.   Спорт и колкото се може повче ангажименти, даже и ученето на чужд език ще ти помогне, колкото си по заета толкова по бързо ще забравиш. Аз също бяхпо добно положение но от изведнъж неможах да се оправя, реших с бавни но сигурни стъпки и най лесно ще се оправиш ако си непокист и не ти пука дали ще умреш още сега!! Споко не си луда всичко е на психическа основа, скуката и страха са една от основните причини!!!

5.   Това са симптоми на паническо разстройство. Минала съм по този път. Страхът, който си изпитала при паническата атака е довел до страха да излизаш навън. Последното се нарича агорафобия. Нещо е отключило това паническо разстройство и трябва да разбереш причината. Моят съвет е да отидеш първо на психолог. Ако той прецени, а най-вероятно така ще стане, ще те прати на психиатър. Лекарствата са задължителни в началото-и тези от невролога за равновесието, и тези от психиатъра, за да намалиш чувството на тревожност. Но най-добре е да ти се прилага психотерапия основно. Въпросът е къде ще намериш свестен психиатър с когото да се чувстваш добре по време на сеансите. Изследвай си хормоните на щитовидната жлеза и ТАТ и МАТ, защото много често проблем с тях дава сходни симптоми. При мен беше така. Занимавай се с йога, намери си подходяща литература. Има един сайт за психично здраве, в който има много статии за ПР, както и форум за страдащи от ПР. Основната работа е твоя, много е трудно, изисква пренастройка на мисълта, време. Не очаквай, че близките ти ще те разберат-дори и да са добронамарени да не ти казват, че се лигавиш, много им е трудно да схванат този ирационален страх. Кураж, защото ще ти трябва. Моята първа такава атака беше преди почти 9 години. Бяха три поредни много силни в рамките на месец. След това се появи страхът от излизане и настана кошмарът. Последната ми криза навън е от лятото на 2008. От тогава насам нещата са в пъти по-добре, но не мога да кажа, че съм излекувана напълно. Работя по въпроса най-вече с промяна на начина на мислене. Аз антидепресанти не съм пила, само малки дози лексотан. Ако имаш въпроси - питай. Все пак си мисля, че трябва да ти е поставена точна диагноза и според мен тя е ПР. Поставена ли ти е?

6.   На мен ми звучи като хипохондрия.
Номер 1, стига с тази психоанализа, бе! Психоанализата се прилага само при определени заболявания, не при всички. За някои е просто неефективна. Психоза не можеш да лекуваш с психоанализа, янма как да стане. За невроза, добре, става, тук е удачна. Ама ти предлагаш психоанализа във всяка втора тема, което само по себе си е абсурдно. Има и други методи на психотерапия, разбери го, иначе ще си като кон с капаци.

7.   Първо искам да благодаря за отделеното време на всички! Когато бях на психолог ми постави диагнозата Паническо разтройство.. Но при мен е така, че след появата на парвото сърцебиене, замайване и т. н точно същото не съм имала.. имах подобни оплаквания, защото сама си ги внушавах..
А възможно ли е това да ми се случило, защото съм прекалила с кафетата.. по онова време не спях достатъчно и пиех по 4 5 кафета на ден.. Но каквото и да е, факт е, че не съм същия човек.. а страх и тревожност да ви кажа почти нямам.. най-много са гадните мисли и предчувствия...

8.   Не знам, кое ти отключило проблемите, но определено не е кафето. Аз пия повече дори всеки ден и по твоята логика да съм в лудница вече...
Мисля, че все пак трябва да се подложиш на терапия, не само медикаментозна. В повечето случаи причината за такива разстройства са в детството, а биват отключвани от най-обикновенни неща. Не отключването е проблемът, а това, което е било вече в теб. Само с прихоанализа ще можеш да намериш ПРИЧИНИТЕ. Медикаментозното лечение лекува само симптомите, но докато не намериш причините, няма да можеш да се излекуваш.
Ти имаш много тривиално нервно разстройство и НЕ СИ ЛУДА, Милиони хора имат същото. Има много добри методи в психоанализата за лечението на такива проблеми. Ти решаваш дали ще се подложиш на това лечение или ще се криеш в жилището си.
Сама виждаш, че медикаментите не те лекуват...

9.   Това си Паническо разстройство и на мен ми стана така преди 10 месеца за първи път, но разбрах, че е от напрежението. Докато след това не получих безпокойство по лоши атака започнах да пия, чудя се вече да не да не съм станал алкохол, защото дори за секунда не се поддържам трезвен. Но алкохола също оказва своите последствия. За това не го препоръчвам, слушам, че антидепресантите помагал и по добре те да си пият и да си добре, но мен ме е страх да ги пия още заради факта, че ще оставам сам в къщи и на моменти става зле на моменти съм замествал алкохола с ксанакс, но си направо парцал.

10.   Спри да се тревожиш,това състояние ,което си преживяла се е случило на много хора,включително и на мен.Реагирах като теб,но с огромната разлика,че на мен ми се случваше в един период по 10 пъти на ден.Бях много уплашена,докато не открих,че кръвното ми прекомерно пада,когато ми се случва.Това беше периода,когато есента настъпва и вече е по хладно.Не бях обърнала внимание,че не пия вода,защото не ми се пиеше.Като се замислих,осъзнах,че за цял ден я съм изпила чаша,я не.Та при мен това се оказа,ама започнах да обръщам внимание какво пия,какво ям,защото течности и в храната има.Веднага след като кръвното ми стана пак нормално,спря всичко.Бях чувала хората да казват,че и ниското кръвно било толкова опасно,като високото.Наистина е така,изпитах го.