Споделена история от Здраве

Имам болки в гърдите
Здравейте аз съм момче на 14. Преди известно време ми правиха операция на апендикса оттогава спрях да тренирам и да излизам навън много често. Повече учех и си стоях вкъщи, отслабвах. Наскоро почнах да чувствам леки болки в гърдите, когато се изправям назад и се опъвам. Нямам проблеми с дишането, но все пак това ме притесни и отидох на доктор, който ми каза, че ми няма нищо. Но болките продължават вече повече от седмица. Не са се усилвали, но продължават.

П. С. Не са много сериозни просто чувствам стягане понякога, а друг път просто бодене (слабо). Четох в разни сайтове и всички проблеми с сърцето са придружавани с болки в ръцете, лявата част на тялото и т. н., аз нямам никои от описаните.

Моля помогнете! Родителите ми знаят, но след като докторът ми каза, че ми няма нищо не сме обсъждали тази тема, а аз мисля, че имам проблем. Да отидем ли да се консултираме при друг специалист? Живея в София, ако знаете някой добър специалист моля напишете ми емайл и ми обяснете как и къде да го намеря, защото се страхувам да не е нещо сериозно. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не се притеснявай. Най-вероятно ти се е прискрипал някой мускул - отиди да ти направят масаш. Понякога от липса на определени витамини, например магнезии, се чувстват такива неща. Няма как да имаш на 14 г. проблеми със сърцето, ако не са вродени. При сърдечни проблеми не болят гърдите. Повечето хора не разбират дори, че са претърпяли инфаркт и отиват твърде късно при лекар. Прослушаха ли ти белите дробове иначе?

2.   Растат ти гърдите, миличка. Като бях тийнеджърка мислех, че умирам от същите такива болки като твоите, и бях убедена, че е така, и че всички са некомпетентни и не ми вярват. Ще ти мине.

3.   Съжалявам, но аз съм момче мисля, че по-горе така съм написал. Не съм момиче.

4.   преди около 2 седмици ми преслушаха белите дробове и казаха че ми няма нищо