Споделена история от Здраве

Зпек
Здравейте!

Споделете как се справяте със запека... Вече се отчаях! От една седмица имам невероятен запек :((( Само сутрин ходя по голяма нужда с помаща на кафенце и вечерта пия едни билкови хапчета или разхлабителен чай, че да има ефект на сутринта :( По принцип работата ми е такава, че седя по 9 часа на стол... през деня ям плодове, сухари и разтворими супички, пи и по още 1-2 кафета, но изобщо не ме разхлабват :( Стомахът ми се подува, тежко ми е и не мога да ходя до тоалетната :( чувствам се мн кофти. Какво ядете за справянето на този запек? Благодаря!

Коментари

1.   Пробвай сушени сливи със затоплено прясно мляко, яж киви, круши, варена тиква, преварена вода с чаена лъжичка мед. Все някое от изброените ще подейства. Успех.

2.   Точно прясно мляко и каквото и да е мляко НЕДЕЙ да пиеш. Защото полепва по храната и изхождането става още по-трудно. Пробвай лечебно гладуване за 2-3 дни, или яж сутрин на гладно плодове със кафе и няма начин да не те прекара корема.

3.   2 ябълки на ден, ако може и по повече и няма си събереш гъза, казвам ти от личен опит ;)

4.   Спри кафето и сухарите. Яж повече плодове и зеленчуци, а също така боб, леща, варено жито и други варива. Дишай дълбоко. То е полезно за целия организъм като цяло и "прави масаж" върху червата.

5.   Започни с билковите на д-р Тошков.
1-та седмица по 2табл. сутрин, обед и вечер
2-та седм. -по 1
3-та по 1 сутрин и вечер
4-та само по 1-вечер
След това може да ги спреш. Всичко се нормализира и мисля че няма да имаш повече проблем.
Казват се "Лаксит".

6.   Почни да спортуваш, тичай, времето вече се оправи и е много подходящо за тичане привечер. Прави коремни преси, яж по едно кисело мляко на ден, ама не Активиа. Пий повече течности. Оризът запича, така че докато не се оправиш го отбягвай. На мен лично бобът също ми действа запичащо, коремът ми се подува и ме боли, така че виж как ще ти подейства на теб.

7.   Повече вода и ядки, най вече леблеблия.
Печените орехови ядки страшно помагат.
Сурови салати, зеле, зелен лук и чесън, ако те е страх от напълняване с ядките.
Откажи се от готовите супи и бульончета и печените филии.

8.   Ако търсиш моментно решение компота от сливи е сигурното решение, а за дълготраен ефект пълна промяна в режима на хранене и леки упражнение щото съм сигурен че си някой отпуснат лентяй, без да се обиждаш и пий по много вода по 5-6 литра на ден

9.   Аз също имам проблеми с изхождането, но сушените смокини много помагат. Пробвай ги! Също така при по-сериозен случай си купи английска сол и изпий всичко, въпреки гадния вкус.

10.   Сутрин на гладно, заедно с много вода яж кисело мляко с овесени трици.
Имам същия проблем, това помага донякъде.

11.   Тренирай сутрин и вечер fitnesinstruktor.com и яж мн ябълки, дийства!

12.   След пиене на много силен антибиотик, ме сполетя и мен същото. В момента съм още в процес на възстановяване на стомашно-чревната флора, почти месец след антибиотика. Предположих, че той е причината, защото по принцип винаги, съм била редовна посетителка, сутрин в тоалетната, още щом стана. Започнах да ям ябълки, в почивните дни-терапия с чесън, хапвам го само тогава, за да нямам неприятен дъх, на другия ден. Чувала съм, че го продават в аптеките, като някакъв екстракт, който не мирише, не знам дали ще има същия ефект, като натуралния, който убива всички вредни бактерии в стомашно-чревния тракт. Вечер задължително изяждам салата от една цяла марула с пресен лук. Вече имам подобрение. От друга страна, тъй като изчетох много за запека, осъзнах, че за него е причина точно развитието на повече вредни и болестотворни бактерии в червата и стомаха, поради което е много важно да се стремим към превеса на добрите, полезни бактерии. Това се постигало с употребата на пробиотици, а натуралните са както знаем-киселото мляко, ама да си го подквасим ние, също домашното кисело зеле, чесън. Ако искаш опитай и с лактофлор. Ефекта не бил бърз, но добър след приемане на продукта. И след това периодично се приема, за поддържане на полезните бактерии. Успех!

13.   Благодаря ВИ много за отговорите! Ще пробвам с избвроените от вас неща :) По принцио ходя на фитнес 4 пъти седмично след работа.... Но то просто като седя 9 часа на един стол, не знам просто... просто ми е такава работата, че няма как през деня да се разхождам. Благодаря Ви за отделеното време!

14.   Aз сe oпрaвих кaтo ям всякa сyтрин пo eдин дoмaт нaглaднo и слeд нeгo пия чaшa тoплa вoдa.