Споделена история от Здраве

Пъпки по гърба и раменете
Здравейте :) Аз съм на 18 и имам доста пъпчици и на места по-големи по гърба, раменете и леко към кръста... Моля ви, кажете ми как възможно най-бързо да ги махна... :)

Коментари

1.   Провери си хормоните, но най-вече си промени начина на хранене. На мен второто ми помогна - по-малко месо, никакъв бял хляб, много плод и зеленчук. Направих си и лечебно гладуване...

2.   Acne out активен лосион и акне аут сапун

3.   Аз имам същия проблем, но да ти кажа честно казано незнам с какво се махат.. Ами аз ти предлагам да си вземеш ексфолиант (скраб) за тяло така ще премахнеш мъртвите клетки и мърсотията, които според мен са причинта за появата им... Успех :))
*К...

4.   Това означава, че имаш мазна кожа. Може да се дължи на здравословни проблеми, но вероятно е от лошо хранене или просто защото все още си в пубертетна възраст. Можеш 1) да ядеш много плодове и зеленчуци или 2) да си купиш душ гел за мазна кожа. Чела съм, че се махат ефикасно с обикновен крем за бръснене тип "Каро", който просто изсушава кожата, но не мисля че е дълготрайно и полезно.

5.   Много е важно да не ги пипаш изобщо, защото стават бенки.

6.   На моя приятел изведнъж му се бяха появили пъпки по гърба и по раменете и с течение на времето ставаха все повече и повече. Пробвахме няколко неща, но само едно се оказа ефективно и то за доста малко време. Не мога да гарантирам, че точно на твоята кожа ще подейства по същия успешен начин, но за него беше перфектно. Купих му термална вода на Аvene (и Vichy, и La Rouche Posay предлагат термална вода (в аптеките), но в конкретния случай ние ползвахме на Авен) и всеки път след душ като си подсуши кожата си пръскаше гърба малко. Оставяше за 3 секунди да подейства (флакона не бива да се раздрусва! нито предварително, нито по което и да е време) и после с кърпа се попива, не се бърше. За 3 седмици му намаляха с 50%, след точно един месец гърбът му изглеждаше като на модел. Оттогава даже няма проблеми. Но се пръскаше честичко, почти всеки ден след душ, но главно трябва на чиста подсушена кожа. Това беше юли месец. Пробвай, може да ти помогне. Флаконът, който му купих беше най-големия възможен, към 300 мл и беше към... 15 лв... мисля? или 12? Не си спомням точно. Малко е скъпичко, но прецени дали ти се рискува. :)

7.   консултация с дерматолог!!!

8.   Благодаря ви :)))

9.   салицилов спирт 2% примерно антибиотик доксициклин или какъвто имаш. разтваряш едно пластмасово хапче в едно шише от споменатия спирт, 1минута го друсаш да се разтвори и се мажеш, колкото по-начесто толква по-добре. кожата се зачервява от спирта малко щипе особено ако разраниш гадните пъпки и след ден два ще я чувставш изсъхнала но пъпките минават е кокато прекратиш тази процедура пак се появяват. лично съм го правил и има ефект особено ако идва време за моренце. Успех!

10.   Сапун със смрадлика( 55 стотинки) от аптеката, всеки ден търкаш, с грапава гъба и всичко ще е ок! Аз съм жена на 24 години и години на ред имах този проблем. В началото мн се притеснявах и имах чувството, че излизат повече и повече, после спря да ми пука(след като осъзнах, че съм супер харесвана жена) но с този сапун ги "убих"
Успех!

12.   Свържи се с консултант на Орифлейм. Ама да е по-нагоре зс нещата и да зная какво да ти препоръча. Козметиката наистина помага!