Споделена история от Здраве

Болка над пубиса след цистоскопия
Здравейте! Не знам вече кой би ми помогнал?
След цистоскопия получих цистит и уретрит. Лекуваха ме с много антибиотици, уретрита се повлия, но остана непоносима болка над пубиса. Така е вече 2 години.
След изпразване на пикочния мехур, болката се усилва и ми трябват часове, за да утихне за малко.
Вече не издържам на това изтезание.
Лошото в случая е, че един доктор ми препоръчва да пия червена боровинка, друг смята, че същата нанасяла вреди на пикочния мехур.
Всеки си има своя теория по въпроса, а състоянието ми не се подобрява при никоя от техните терапии.
Лекували са ме уролози и нефролози, но болката си е същата. Не знам колко още мога да издържа.
Жена съм и нямам сериозни проблеми с бъбреците, понякога виждат песъчинки, но болка в тях(бъбреците) нямам.
Съвети приемам всякакви.

Коментари

1.   Консултирай се отново с лекар и искай да ти направят всякакви изследвания. Болката говори за възпалителен процес или за нещо, което просто не е наред. Ако имаш песечинки, това също може да е проблем. По принцип - пий много вода, за предпочитане минерална на Хисар.
Майка ми с тази вода почивки там успя да се излекува от много болни бъбреци,

2.   Къде ти направиха това изследване? Върви в най-близкия град, където има медицински университет и там да те прегледат.

3.   От авторката: Цистоскопията ми я правиха в урологично отделение по много некадърен начин - без анестезия и без промивка на пикочен мехур. В епикризата е отразено, че е правена с анестезия и промивка. За жалост, нищо вече не мога да направя по въпроса - аз съм я подписала и взела без да я прочета. Не беше в университетска болница, а в урологично отделение в малък град.
Нефроложка от Александровска б-ца ми каза, че нямам проблеми с пикочния мехур, стената не е удебелена.
Уролози виждат на ехограф удебеление на проблемното място.