Споделена история от Здраве

Защо ми закъснява?
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години и от 16. 07. 2011 имам менструация. Проблема е, че никога, ама абсолютно никога не ми е закъснявало (може да подрани, но никога не закъснява ;дд). Последно ми дойде на 19. 02. 2013 и оттогава не ми е идвало (в смисъл трябваше да ми дойде на 20. 03). Чудя се дали не е от едни хапчета, които ми изписаха, когато бях болна (на листовката им пишеше, че при нежелани реакции може да се предизвика бременност, но тя беше чак от най-най-най-минималните). Много ме е страх да не съм бременна от тези хапчета, колкото и смешно да звучи ;дд. Тааа, моля ви успокойте ме, нали няма как да съм бременна :D
Само да кажа, че от 3 месеца насам винаги като съм в менструация съм страшно болна-нос, гърло, уши и прочие... Дори не ходя и на училище, защото ме боли и корема и ако не повърна няма как да ми мине...
Мерси предварително на всички :) :) :)

Коментари

1.   Мило дете - от хапчета човек не може да забременее! В противопоказанията пише, че ПРИ БРЕМЕННОСТ има нежелани реакции. На 13 г. си, къде спа в часовете по биология?
Иначе, не ти идва, защото месец февруари беше само 28 дни, а твоят цикъл сигурно е към 30-31 дни. Изчакай още 5-6 дни и ще ти дойде. Не се гледа освен това датата, а се броят дните от първия ден на предишната менструация до първия на настоящата - този период се нарича цикъл. Забременява се само, когато мъжка полова клетка от човек (мъж) оплоди твоята зряла яйцеклетка. Няма друг начин за забременяване.
... с две думи - не си бременна.
Освен това на 13 г. е твърде рано да имаш точна менструация... но е твърде смешно да мислиш, че се забременява от хапчета. Хвани и почети малко елементарни книги по човешка анатомия, сексулогия и т. н.

2.   На 13 не си малка, за да знаеш откъде идват бебетата. Направо ме умори. От хапчета да се забременява, е такъв бисер не бях чувала. Сменя се сезонът, още ти се нагажда цикълът, може да е какво ли не. Как реши, че си бременна, направо... шах.

3.   Аз съм на 13 години, имам менструация от месец Май, закъснявало ми е 3 месеца и защо? Защото тогава бях свалила уж килограми и нищо не съм яла. Е на мен понякога може да ми закъснява. Но този път ми се подрани. Хахаха, абе ти учиш ли биология? Аз уча, знам как се забременява, как се предпазваме от болести по половия път и други неща, даже и знам за половите органи на мъж и жена. Ти не си бременна, спокойно. За тези които скоро ще те бъзикат на коментари, че си бременна, те искат да те плашат, та даже съм сигурна че си девствена!

4.   То без сперма не може да се забременява. :D
А номер 3 е права, виж как учи и какво знае...

5.   Дa, девствен aсъм много ясно... То кой нормaлен чиврк ще тръгнрдa прaви секс нa 13 :)
Мерси много... нaистинa ме успокоихте (a aз нaистинa се бях нaплaшилa много)
От aвторкaтa
П. С.
Учa биология, aмa още не сме почнaли тaзи чaст. :)