Споделена история от Здраве

Защо ме боли толкова при цикъл? ;((
Здравейте,
Днес започна много да ме боли много, цикълът ми закъснява.. девствена съм, а нашите ги няма и не знам какво да правя. Болката е точно като когато съм в цикъл, но по-силна.. Просто не мога, като стана и се засилва, пък и сега като плача също. Какво да правя, моля Ви, помогнете ми? !
Нашите са на път, а сега съм само с брат ми.
Момиче, 15 г.

Коментари

1.   Момиче - боли те при менструация. Цикълът е периодът между първите дни на две поредни менструации.
На твоите години е нормално. Купи си „Спазмалгон“ от аптеката - без рецепта е. Важното е да пиеш хапчето ПРЕДИ болката съвсем да се разрази. Пий го и като в момента не те боли - три пъти на ден първите 2 дни от менструацията. Ако брат ти го е срам да купува такова хапче - нека вземе каквото и да е хапче за главоболие (Парацетамол, Ибопрофен, Аналгин всичко БЕЗ АСПИРИН). Да отиде и да иска нещо за главоболие без аспирин- 100% ще ти помогне! Виж в домашната аптечка някакво хапче, което е за главоболие по принцип и гълтай - без аспирин, защото ще ти мине болката, но ще се усили кръвотечението, защото разрежда кръвта. Хапчетата срещу главоболие и т.н. са до 3 лв. и няма да струва толкова много. В краен случай можеш да вземеш и аспирин, ако ти се намира, но утре вземете нещо друго от аптеката
И мен много ме боли, а съм почти на 30 г. При теб най-вероятно е от възрастта, ще го израстеш. При мен е, защото матката ми е обърната, което не е болест, а го имат 30% от жените и при раждане се оправя по принцип. До тогава съм на спазмалгон....

2.   аналгин или ибупрофен от денонощната аптека.