Споделена история от Здраве

Ходене по голяма нужда
Имам голям проблем с това...
Не знам защо е... може би защото съм с ниско тегло... ям добре не се лишавам... ям всеки ден плодове... ноо рядко ходя по голяма нужда. Преди да сваля няколко кг съм ходела през ден, два... а сега на седмицата ходя по 2-3 пъти, от които само 1то ходене е така да се каже нормално (даже много), а другите 2 са почти нищо (имам предвид, че изпражнението е много малко така че е все едно изобщо не съм ходила)

Първият ми въпрос е знаете ли какво може да помогне? (само в краен случай бих пила лекарства или нещо подобно)
Второ: Възможно ли е да надебеля заради това?

Коментари

1.   не се притеснявай, лошо е ако се усложни и започни да ти се подува корема и да те боли. Най-добре започни да наблягаш малко повече на някаква мръвка, свинско най -добре за да качих малко тегло, колко си кг всъщност и колко си висока, за да знаем дали си в нормални граници. Продават разхлабителни шоколадчета, които предизвикват ходенето по -голяма нужда в аптеките. Ако и това не ти помогне в секс шоповете се продавач помпички, които се пълнят с вода и сапун и успят да пречистят всичко, което е в дебелето черво, не е болезнена самата процедура( обикновенно се използва за анален секс, но помога и за твоя проблем.

2.   Много жени страдат от подут стомах (не случайно Активия си правят реклами за такива). Има си и хормонални причини. При мен се случва винаги преди менструация. Има си и ген - и майка ми, и баба ми са така. В момента съм на диета с много плодове и зеленчуци и пак се запекох и ми се наду корема, което е направо ненормално.
Не ти препоръчвам иначе шоколадчетата, защото много боли корем от тях и не действат. Клизми можеш да си правиш и с душа у дома - отвърташ главата и с маркуча се пълниш с вода, но не ти ги препоръчвам, защото измиваш и полезните бактерии в червото. Уреди за клизма продават и в аптеките.
Лично на мен най-много ми помагат чайчетата от „Майчин лист“/сена. Не боли корем от него и е ефикасен, но не прекалявам - само при нужда.
Иначе - кантарът показва разбира се повече, когато не можеш да се изходиш, но това е временно явление. Човек напълнява от храната, която поема, не от тази, която изхвърля.
Иначе - повече течности!
На мен понякога нищо не помага, освен чайчетата. Преди съм взимала медикаменти, но открих, че Сената дори е по-ефикасна!

3.   Умирам! Помощ! Какво да правя?

4.   Глупости, не умираш.
Просто приемаш малко, затова и изхвърляш малко.
Яж сурови плодове, сурови зеленчуци, купи си прясно зеле и си направи салата, това помага на червата да работят.
Колкото е по-преработена една храна - готвена, сварена, печена, толкова по-лениви стават червата и толкова по-бавно работят.

5.   Трябва да се консултираш с гастроентеролог.

6.   По три кивита за закуска на ден! Гаранция за успех.
Резултата не идва веднага, а след максимум три дни. Но трябва постоянство. Аз така си помогнах, но след 1 година този режим, тотално ми се отвратиха тези плодове и ми е трудно да продължавам така. Другото е да не ядеш бял хляб, а да го замениш с пълнозърнест без брашно. Като цяло трябва да си промениш режима на хранене!

7.   Начинът е да забързаш своят метаболизъм чрез по- често хранене.
Тоест ще ядеш по 4- 5 пъти на ден, но по малки порции. Това ще забърза твоя метаболизъм и ще отделяш много по често, дори и всеки ден ако се налага.
Наблягай повече на зеленчуците а не на плодовете. Прави си салати и подобни. Ако искаш можеш да потърсиш и информация за "Ниско въглехидратна диета"- НВД.
Тя помага на доста хора.

8.   АВТОРКАТА: Благодаря за съветите, но...
Номер 1: теглото ми е под нормата, но ям добре!
Номер 4: Съвсем не приемам малко храна, точно затова се чудя!
Номер 6: Ще пробвам кивитата.
Номер 7: Храня се по 5 пъти на ден! Ям всеки ден поне 1 път салата и поне 1 плод!

9.   Билката за разхлабване гледичия има бърз ефект!

Разхлабването е наложително в случаите, когато човек страда от моментен или хроничен запек. Вместо да се търсят обаче медикаменти с подобен ефект, човек може да се довери на природата и на изпитаните методи за разхлабване на червата.

Използвайте тази билка за разхлабване!

Едно от растенията, които се ползват с подобна слава, е гледичията. Става дума за декоративно растение, което се радва на особена популярност на територията на цялата страна.

С лечебна цел се използват плодовете на растението, които се берат зрели. Те наподобяват бобове с около 30 семена, като достигат до дължина от около 40 см.

В някои случаи се използват и листата на растението.

Основното действие на гледичията е спазмолитично и очистващо. Приемът му води до предизвикване на разхлабване на стомашно-чревната мускулатура, като едновременно с това премахва спазмите.

Съдържащите се в растението агликозиди предизвикват дразнене на дебелото черво, като в резултат на това предвижването на съдържанието на червата е по-лесно и безпроблемно.

Ефект от приема на гледичия е и понижаван на кръвното налягане, тъй като чрез нея се разхлабват мускулните влака на самите кръвоносни съдове.

Билката се използва най-често в процеса на лечение на язвена болест, гастрит или колит, както и при редица възпаления, но най-вече при хроничен запек.

Важно е да се има предвид, че ефектът е силен.

10.   спокойно имаш лениви черва от който за твой много голям късмет не трупаш килограми.. радвай се и не се притеснявай.. и аз ям по 5/6 пъти на ден и ходя 2 пъти в седмицата по голяма нужда и съм 48 кг.. организма знае какво да си вземе и какво да изхвърли

12.   Започнах да нямам проблем с ходенето до тоалетна откакто пия прясно мляко по 2-3 чаши на ден и изяждам 3-4 ябълки.

13.   Номер 12: 3-4 ябълки на ден? вижда ми се много!

14.   Най-вероятно имаш лениви черва. На мен ми помага всеки ден кисело мляко в което слагам пшеничен зародиш. Другото е да започнеш да пиеш пробиотици на таблетки, като напр. Линекс.

15.   Добри съвети, но защо никой не споменава нищо за водата? Пиеш ли достатъчно вода ( поне по 2 литра на ден), причината може да е именно това. :)

16.   По принцип нормалното е да се изхождаш всеки ден. Пред 2-3 дни(както си била преди) също не е редовно, а сега съвсем. Казваш, че се храниш добре, но зависи с какво. Ако приемаш само сухи храни, тестени е нормално да не можеш да ходиш по голяма нужда. Приемай много течности, прясно мляко, кафе, чай, плодови сокове... Аз например всяка сутрин пия кафе и от него много лесно си върша работата. Но хапвам и супички и сготвени неща. Промени режима на хранене и ако не се оправиш, тогава според мен ще е най-добре да се консултираш с лекар. Защото пак ти казвам, че нормалното е да се ходи всеки ден, най-рядко пред ден...

17.   Нормално е да се изхождаш всеки ден. Ето виж, на тази картинка как е нормалната работа на червата. Отдолу е показано какво става, ако се изхождаш през 2-3 дена.

Опитай да се изхождаш клекнала -- така бедрата притискат червата и естествено изтласкват съдържанието им навън. Освен това ректума се изправя и изхождането става лесно.

18.   аз съм новичка тук...... попаднах случайно на тази публикация... виждам, че е отдавна! дали е решен случая???

позволявам си да се включа в разговора...

много съвети, препоръки... - чудесни, но:
*всяко от нещата, които предлагате е принципно добро, но не е проверено дали е уместно за конкретния човек
*подобни симптоми трябва да се тълкуват правилно, съобразно човека и мерките, които се вземат за корекция трябва да са съобразени със състоянието!

Опитвали ли сте да лекувате проблема с хомеопатия?

19.   Правилно - всеки човек си има своя билка, своя причина и свое решение. Казва ви го от опит човек, който е минал през какво ли не. Затова на първо място - научете се да слушате тялото си, да чувате гласа му и да изпълнявате каквото то иска навреме. То иска много малко. Вижте децата, малките, непокварени със шаблоните на възрастните, вижте как те слушат тялото си, неговите нужди. Ако сложите пред детето цяла маса с храни, то ще избере точно тази, която тялото му иска в момента. Храната е нашето лекарство. Специално за ленивите черва и запекът - имам богат опит в това - спокойствието играе голяма роля. Стресът, бързането, тревогите объркват работата на червата. Затова научете се да намирате покой и да го изживявате.
Второ - червата обичат режим. Ако най-удобното време за тоалетна ти е в 8 вечерта, отивай и сядай (най-добре клякай! ) на тоалетната по това време всяка вечер, отделяй нужното време. Дори нищо да не се получава в началото, това е знак за тялото, то знае какво се иска от него. Не се насилвай да непременно да свършиш нещо, просто се концентрирай върху дебелото черво, усети перисталичните вълни, благодари му - то се труди денем и нощем неуморно, без него нямаше да сме живи, а едно "Благодаря" не е получило досега!
Ще видиш как след месец-два всяка вечер по това време ще ти се ходи до тоалетната - тялото, като послушно дете вече си е научило урока. Е, разбира се, не разчитай, че ще нагъваш баници, пици и всякакви боклуци и ще имаш нормално изхождане - няма как да стане. Твърдите, големи изпражнения са наказание за тялото, то едвам ги придвижва в червата и още по-трудно ги изхвърля. Не го подлагай на такава инквизиция - то не е заслужило това. Ако трябва, погрижи се за храненето - плодове, скоро ще ги има в изобилие на пазара, овесени ядки, качамак, пробиотици (от аптеката - Пробиен, Лактофлор), повечко течности, мазнини - кокосово масло, зехтинм а няма да ти навреди да взимаш и храносмилателни ензими (Ензимил).

Също, като добър старт вземи 1-2 пъти Дуфалак - той действа чудесно да раздвижи червата, подпомага развитието на чревната флора и е отличен старт към редовен стомах.

Успех!

20.   Опитайте да пиете чай Майчин лист, има го в аптеките.