Споделена история от Здраве

Рак на белите дробове?
Здравейте! Пише ви момиче на 16 години. Искам да се допитам до вас и да помоля за успокоение или съвет. Преди 2 години имах пневмония с усложнения. С 4 поредни антибиотика и инжекции се оправих. Освен това често съм в компания на пушачи и понякога и аз пуша, с което не се гордея. Преди 2 месеца получих бронхит и в момента правя 2ри пореден или пневмония, не знам, утре ще ходя на лекар. От около две години имам болки в гърба в областта на дробовете. Имам и хриптене и свирене в дробовете от няколко дена. Отделям малки зеленикави храчки. Четох доста за ракът на белия дроб и открих, че имам много от симптомите, именно: кашлица, болки в гърба, повтарящи се бронхити и пневмонии, отпадналост, хриптене а и прабаба ми почина от това заболяване. Не знам дали само си внушавам и много силно се надявам да е така, но в момента съм много уплашена и се допитвам до вас дали е възможно наистина да ми има нещо и ако да, как мога да разбера, с какви изследвания и също така дали обикновената ренгенова снимка, която правят в почти всички поликлиники го показва? Благодаря много на всеки, който ще ми даде съвет.

Коментари

1.   Момиче, стегне се! И аз съм имала бронхит и симптомите са точно такива! Съжалявам за баба ти, но не е речено, че щом тя го е имала и ти ще го имаш! Иди на друг лекар, че явно твоя някъде бърка в леченеито и спри да четеш диагнози в нета! От там ти идва целият проблем!

2.   Здравей,

Отиди на лекар, но не не тревожи и не си внушавай нищо. Тези симптоми най-вероятно са от изкараните бронхит и пневмония, силно ме съмнява да е нещо по-сериозно. Явно е, че организма ти не е добре, щом е толкова податлив и ще трябва да положиш усилия да си укрепиш имунната система. И нещо много важно - спри цигарите! Те само влошават проблема, а щом прабаба ти е почината от рак, имай едно на ум, че имаш определена предразположеност. Като, разбира се, ако се пазиш, риска да се случи и на теб става незначителен.

3.   Който има каквато и да е форма на кашлица и продължава да ПУШИ в това състояние - е самоубиец в пълния смисъл на думата. Приятно ли ти е, поне???
Горките ти родители....

4.   За целта си има пулмолози и пневмофтизиатрици, така че отивай там, ще ти направят снимка или бронхоскопия и всичко ще се изясни. Тук помощ едва ли ще получиш.

5.   Направи си ренгенова снимка, но не всеки доктор може да разчита снимки, мисля, че има лекар специално за белите дробове но не знам как се казва.

Съмнявам се да е РАК, защото има много фактори, които спомагат за развитието на ракът, плюс това си прекалено млада.

6.   не мисля, че пневмонията причинява рак, но аз не съм експерт.
най-добре не се притеснявай много, докато не отидеш на лекар.
човек често си въобразява повече отколкото е нужно,
може и в твоя случай да е така.
другият вариант е да имаш туберколоза.
тези зелени храчки май са типични за нея.
това също е гадно, но доколкото знам, е доста по-добре от рак.
не се притеснявай много, сигурно няма да е това от което се страхуваш.
желая ти успех на прегледите и по-бързо да се оправиш!

7.   Не се притесняваи така още повече си вредиш. Отиди на лекар , аз немога да ти помогна както един лекар може, но от мен един съвет не го мисли не се притеснваи толково много сигурен сам, че всичко ще е наред. Пожелавам ти много усмивки и щастие. Успех! ;)

8.   Това е болест именно идваща от цигарите. Откажи ги докато не си ги научил сериозно. Така първо няма как да не са ти направили изследвания на кръвта с тези бронхити, а най- вероятно и на урината. По това се разбира дали човек има рак. Ако ти е много любопитно кои показатели пиши в темата и ще ти кажа. Второ не случайни деца на 16 години боледуват от рак. На баба ти лека и пръст просто и е дошло времето и все пак е била възрастна. Не си пропилявай най-хубавите години в глупави притеснения. Ако не можеш да се справиш потърси психолог или невролог.

9.   категорично няма такава опасност. аз съм лекар-пулмолог, ако желаеш се свържи с мен на лично съобщение

10.   Отиди на лекар, ние няма как да ти помогнем

11.   Прекалено си млада, за да си болна. Освен това, ако беше рак, щеше да плюеш кръв и да си много зле. Успокой се и не си внушавай глупости.

12.   Миличка,
ако си мислиш че от 2 години имаш рак на белите дробове 0 ще те разочаровам!
С този тип рак няма да преживееш толкова!
Отиди при специалист пулмолог задължително, не при личния лекар! Направи си необходимите изследвания, но определено имаш нужда от лечение!

Медицинско лице.