Споделена история от Здраве

Проблем със зъбите ми.
Здравейте момиче на 14 години съм. Не съм дебела нито много слаба, не бих казала и грозна. Повечето момчета в училище ме харесват. Та проблемът ми е че зъбите ми са ужасно криви много ме е срам от тях. Родителите ми са категорички, че ще ми слагат брекети, а мен още почече ще ме е срам с тях. Започвам да си мисля, че ще стана най- грозното момиче и всички ще ме обсъждат, , Вижте я тая с брекетите". Побърквам се постоянно си мисля, че всички ще ме игнорират заради брекетите ми. Знам, че има деца който даже нмогат да си позволят брекети, но мен ужасно ще ме е срам от тях. Моля дайте ми съвет как да се успокоя. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ако знаеш колко искам да съм на твоето място.. Зъбите ми също са много криви, преди носех скоби, но не помогнаха много, а и ми се присмиваха, , че имах и лош дъх от тях.. Та спрях да ги нося, сега си седя с кривите зъби и се ядосвам много. Да, имам си приятел и той ме харесва такава, каквато съм, но получавам много лощи коментарчета зад гърба ми за зъбите. Имах и вечери, в които не спях и плачех, защото ми се присмиваха. Виж, ако бях на твое място щях да скоча до небето от радост ако имахме възможност за скоби, шини, брекети или каквото и да е, стига да си оправя грозните зъби.

2.   И аз се правих на отворена така като тебе. Заради детския ми акъл не сложих брекети, сега си стоя с леко кривите зъби и толкова ме е яд... Де да можех да върна времето назад! Сложи ги, няма да съжаляваш! След време ще видиш, че си взела правилното решение! По-добре 2 години с брекети, отколкото цял живот с криви зъби!

3.   Брекети казваш.. Хм.
И много срамно било.. Дали ще си ок, ако през целия си живот си с криви зъби? ! Ся си на 14, не на 28.

Тревожи ме категоричността на родителите ти. Как така решават вместо теб? !

4.   Винаги съм се притесняваля от зъбите си, защото са леко криви, винаги съм искала брекети, но родителите ми нямаха възможност. Сега съм на 20, работя и успях да си ги позволя. Изключително радосна съм и за 6 месеца ясно виждам промяната. Не се притеснявай и чуди, а ги слагай сега докато си по-малка, защото колкото си по-голяма толкова по-бавно се преместват зъбите. Първият месец ще ти е странно и малко кофти, но така ще свикнеш, че ще забравяш, че ги носиш. Хората не се впечатляват толкова от брекетите, а околните свикват да те гледат с тях. Сега си на 14, знам че на тази възраст всеки иска да бъде харесван и се притесняваш, че момчетата няма да те харесват, но ще сбъркаш ако не ги сложиш навреме. Каквото и да ти говорят съученичките колко ги харесват и коя си имала ново гадже, това няма значение, истинските връзки, свалки и интересни приживявания и запознанства са в друга възраст - около 17-20 години. Много по-добре ще ти е тогава да си без брекети, с прави зъби и добро самочувствие. Голяма работа, че някой може би ще ти каже нещо гадно, много по-лошо е да те е срам да се усмихнеш, да се засмееш, да се притесняваш и да криеш зъбите си, да виждаш на всяка снимка как ти стърчат кривите зъби. Давай по-смело и бъди сигурна, че няма да съжаляваш.

5.   здравей,
няма от какво да се притесняваш!
те сега те харесват - ми представи си като си изправиш зъбите аккво ще стане! :)
не мисля, че ще спрат да те харесват - ти го правиш за да станеш още по-хубава!

аз бих ти препоръчал ако имаш възможност да ги сложиш веднага след като завършиш!
това са си 3-4 месеца и ако ги носиш около 6 месеца - на училище ще с с тях само 2-3

но разбира се и сега д а ги сложиш - до месец ще свикнеш и на никои няма да му прави впечатление че си с тях!

6.   Благодаря на всички, който изказаха мнението по въпроса ми.
- От авторката. :)

7.   Аз съм на повече от 50 г. Носила съм скоби и не съм се притеснявала.
Дъщеря ми и тя носи скоби, беше на около твоята възраст.
По-добре е на тази възраст. Още първия месец ще видиш резултата, но не ги сваляй докато специалистът не реши, че е време.

8.   Слагай брекети и не се притеснявай от нищо. Много хора носят.
Моята дъщеря сложи на 25 и за 2 години зъбите и изглеждаха чудесно.
Погледай предаването "Гласът на България"! Там пее едно момче с брекети и е чудесно. И никой не мисли да му се смее. Горе главата и си оправи зъбите!

9.   Аз съм с абсолютно същия проблем. Усмивката ми е ужасна, зъбите ми са по-напред и да, носих скоби, но те помогнаха страшно малко. Сега просто си умирам за брекети и не мисля, че ще ми пука ако ми се подиграват за тях при положение, че ще ги сваля след 3 години, че може и по-малко, а ако си стоя с ужасната усмивка, тя ще е завинаги. Така че помисли и за това. ;)

10.   Съгласна съм с повечето коментари, а и за мен хората, които носят са много симпатични... може би след като си сложиш, може да го намерят за сладко :D