Споделена история от Здраве

Само на плодове и зеленчуци...
Здравейте! Искам да ви попитам нещо...
Ако се храня само с плодове и зеленчуци, вредно ли би било? Ще сваля ли излишните ми килограми бързо и ще има ли странични ефекти? Ще си възвърна ли килограмите дори ако се храня внимателно след това?

Коментари

1.   Вредно е да. Наблегни на спорта, ако искаш да отслабнеш, а не на глупави диети. Конкретно бягане , каране на колело и други видове кардио дейност ще ти помогнат да отслабнеш. Относно храната намали въглехидратите и мазнините.

2.   Само плодове и зеленчуци е вредно и няма да постигнеш кой знае какъв ефект. Не си писал/а колко искаш да свалиш, но подобре седмица две ударни на минерална вода и бульони маги, от там захранка с малко плодове и после здравословно хранене, което включва всички храни но по малко.

3.   Ако искаш да сваляш - спорт. Не се тъпчи с "джънк фууд". Зеленчуците и плодовете някой ако ти каже, че е вредно е в голяма заблуда. Казвали са ми че много се отслабва с варено месо... но с диети не съм запозната. Това, което със сигърност мога да ти кажа е, че ако почнеш да живееш по-здравословно (съвет - плодове и зелинчуци) и спортуваш, ще се почувстваш много по-добре и така и ще почнеш да изглеждаш по-добре. А месото... ако питаш мен, въпреки, че се отслабва от него, не го яж много много, защото начина, по който се гледат животните (и по който се убиват) ги травмира... а от това месото е пълно с вредни вещества. :)

4.   2 седмици на вода и бульони, че и захранка от плодове? ! На втория ден я пиши припаднала. Най-добре прочети в нета и сама си направи режима че такива разбирачи ще ти видят сметката. Схемата ти е проста, Намираш си дневния разход на енергия и си ограничаваш прихода на енергия за да се получи дефицит. Не се придържай толкова строго към числата, те са за ориентир според мене. Границата е там до където се чувстваш добре. Подробностите ги пиши в сайтовете за фитнес.

5.   ОТ АВТОРКАТА:

Благодаря за съветите!!!
Знам, че не е полезно и хубаво да се храня само с плодове и зеленчуци, но ми трябва наистина БЪРЗ начин на отслабна... и то не с 2-3 килограма, ами поне с 10... :(
Много ще се радвам, ако прочета и други мнения и съвети по този въпрос, много!

6.   Плодовете никога не са вредни! Може да се живее само на плодове и зеленчуци и дори е много добре това. Месото и млечните продукти са вредни.
Бульоните Маги и сухите супи сдържат мононатриев глутамат, който е канцерогенен.

7.   При суровоядство за по- пълноценно хранене освен плодове и зеленчуци е желателно да се консумират и сурови ядки и кълнове, за да се набавят необходимите за организма мазнини и белтъчини.
И естествено е много по- здравословно от месото и млякото (без да споменаваме колбаси и млечни).

8.   Най ефективната рецепта е : Нисковъглехидратна диета Спорт 2л вода на ден. Като под спорт имам предвид ако не се запишеш да тренираш нещо, поне се запиши на фитнес. Кардио тренировка Трен с тежести. Ако нямаш възможност за фитнес - бягане в парка упражнения вкъщи с тежестта на тялото (ако се интересуваш потърси в гугъл). Темата е стара, но все пак реших да отбележа. И ако някой се чуди защо е анаеробната тренировка с тежести щом иска да отслабва, а не да покачва, ще кажа, че за ефективно отслабване са необходими добре развити и тонизирани мускули, които да горят мазнините :) Ако правиш само диети и кардио тренировки, ще загубиш мускулна маса, ще си слаба, но и отпусната и виснала. Но ако искаш да оформиш хубаво тяло трябва да работиш върху мускулите. Като казвам мускули не си представяйте някакви културистки, това няма как да стане посмъртно, жените нямат този хормон, който имат мъжете, спокойно, а и това се постига много трудно и при определени тренировки специално за постигане на подобно нещо. Така, че не се плашете, ами се захващайте за работа.

9.   всички избягват спорта, по една или друга причина. Аз също се мъчих да отслабна с какво ли не, ама не и да си помръдна пръста да дам някакво физическо усилие. Всъщност съм освободена от физическа, и въпреки болестта си, пак събрах сили да почна да бягам лека полека. 1вия път едвам бягах 30 секунди, докато не стигнах до 3 часа и половина. Малко по малко, ще почва да ти харесва. спорта се превръща в начин на живот, който после ще те зарежда. опитай, нищо не губиш.

10.   Всички сте грешници. Яж пържоли, тъпчи се с пасти и бягай от сутрин до вечер. Ако не умреш няма и да отслабнеш.

11.   господи какви глупости чета, та плодовете ядките и зеленчуците са нашата храна по начало.... всичко останало е измишльотина на индустрията да изкарва пари от невежество. хахахха били вредни плодовете... ако не знаете създателя на джогинг е умрял от изтощено и изконсумирано сърце... тичайте за здраве и яжте меса пълни с химия и хормони за здраве....

12.   Има ли професионалист, който да даде обектив к мнение, или просто всичките си ги измисляте?

13.   Няма нужда от специалисти, достатъчно е да погледнете към природата. Щом един слон може да стане 5 тона само с трева, значи и човек може да живее само на трева. Отначало ще има отслабване, но после организъма ще се нагоди и ще привикне към тревата. Има много вегани които си живеят нормално. По важна е вътрешната нагласа, а не предразсъдъка.