Споделена история от Здраве

Мъж на 25 а косата ми побеля
Здравейте искам да споделя проблема си, а именно че съм на 25 и косата ми побеля , нямам в напредвид че имам бели коси а побеля много сериозно.
Искам да ви попитам смешно ли е мъж да се боядиса или нз някакви други мерки ако може да ме посъветвате или мнение ще съм благодарен.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Пробвай първо с шампоани, които възвръщат естествения цвят - поне на рекламите.
Иначе твоето си има дълбоки генетични причини - споко... Много мъже се боядисват в днешно време. Отиди при фризьор (много добър) да ти избере цвят, близък до естествения ти и си се боядисвай всеки месец. Има много естествени бои в днешно време. Задължително взимай с амоняк!!!
Мъжът ми също има бели коси, на 50 г. е станал, но хич не би се замислил да се боядиса един ден. Защо не?
Ами какво като сте мъже - за мен е пък грозно младо лице с бяла коса. Сега като сте мъже да ходите и некъпани и по бели потници и с косми под мишниците?
Отминаха тези времена. Съвременният мъж се грижи за себе си и на жените това ни харесва така. Аз дори един ден ще боядисам мъжа ми, ако иска. Защо не? Младее си човекът, иска да е хубавичък, а пък ти изобщо не бива да се питаш на твоите години. -)
А ако не ти хареса - лесно е при мъжете - след 1-2 месеца ще е израстнало. Радвай се, че имаш коса за боядисване. У нас повечето мъже нямат косици и ходят с голи глави - само това не прави!.

3.   Според мен не е смешно, щом се чувстваш по комфортно направи го, защо пък не ;)))

4.   Тук няколко пъти са задавали този въпрос и няколко пъти съм отговарял. Поразрови се. Няма нищо лошо в това да ти побелява косата. Харесвам се побелял. Хората те взимат и по на сериозно! Пък и честно казано писна ми да се мацотя. Само ще ти кажа, че като цяло боите за коса са химия и не ти ги препоръчвам.

5.   На възрастен мъж е смешно да се боядисва, на млад може и да не личи толкова. Но си помисли няма ли това да ти е чара :)

6.   Абсолютно съм съгласен с 1 и 3, ако това ще те накара да се чувстваш щастлив, няма нищо срамно в това. Успех!

7.   може да е от нерви, но не си го споменал
а може да е просто ген
не че е важно, де

боядисай се, щом искаш - няма нищо лошо в това, щом така ще ти е по-комфортно ;р

8.   Абе, хора, смешно е! Не знам защо, но на мъжете-било то млади, или по-възрастни-винаги им личи, като се боядисват. Остави си косата естествена, момче! Поздравявам писалия коментар номер 4!

9.   Един мой приятел е 11 клас и косата му е почти бяла ;)

10.   Според мен не се боядисвай естествен си си много по-добре макар с бяла коса. Това не е нищо лошо много мъже са като теб, няма какво да се притесняваш важното е да имаш коса каквато и да е. Даже според мен е модерно да си с бяла коса или пък леко бяла, ако си добре сложен и имаш хубаво тяло направо ще изглеждаш супер с костюм, риза, очила.

11.   Вие не сте добре чесно, как ще ходи бял. Има си специални мъжки бои :)

12.   Смешно е мъж да се боядисва! Много по-достойно е да приемеш дадено нещо, а не да го криеш. Аз съм млада жена и не бих излязла с боядисан мъж, защото щом се комплексира от цветът на косата си, какво остава за друго.

13.   Просто намери боя като твоя цвят на косата...

14.   Според мен бяла/ прошарена коса изглежда идеално на мъжете :) Можеше да е по-зле. Можеше да оплешивееш. Не се боядисвай, не е добре за косата ти, за портфейла ти, а и сигурно няма да ти отива.

15.   Изглежда добре, но на колко годишен мъж??? Имате ли акъл в главите повечето, които казвате да не се боядиса???? Младо лице, без бръчки, опъната кожа, свеж тен И... БЯЛА КОСА!!!

Не се занимсляй пич, боядисай се! Няма нищо лошо и срамно в това!!! Аз съм момиче на 22 и също имам бяла коса! Приятелят ми и той има! И какво, да живеем като в средновековието ли?? Те и тогава са си боядисвали косите! Смешно е да има две мнения по този въпрос! Виж, да беше на 40, щях да кажа - да, придава достолепност, стил - тогава може. Но на 25 години човек има съвсем различно лице. Кожата е различна, погледът... всичко. И бялата коса не се връзва. Кофти е, наистина. Който няма побеляла коса на 20 години, няма и на идея какво е. Първо един, два... след това започват повече... чувстваш се ужасно, подтискаш се! Това са допълнителни нерви и комплекси, и ЗАЩО? Защо е нужно всичко това, питам? Защото не могло мъж да си боядисва косата ли? Ми да умира ли човека, бе? Я се отрайте малко! Давай пич смело, можеш дори да избереш някой интересен естествен цвят - сега ти е паднало да експериментираш, и не се знае с кой цвят ще се харесаш най-много! Радвайте се на живота хора докато сте млади, че после като одъртеем и да се боядисваме и да се гримираме файда няма - пак ще сме си същите сбръчкани сушени сливи.!

16.   Ами моят мъж е на 40 и понеже напоследък взе да побелява сега го боядисвам най-редовно. Ако не знаеш вече се продават бои специално за мъже. Така, че няма нищо срамно да се боядисваш щом това те кара да се чувстваш по-добре. За мен е по-притеснително, че си почнал да побеляваш толкова рано, ама явно си има причина. Някои хора побеляват и от силен стрес. Познавах момче, което претърпя тежка катастрофа и побеля напълно, а беше само на 18!!! Така, че опитай се да установиш защо си започнал да побеляваш толкова рано, а другото с боядисването е лесно. Само гледай да си избереш цвят близък до естествения, че да не стои много изкуствено.

17.   Номер 16 - дай някакъв съвет за боя. Мъжът ми е на 52 и е почнал да побелява леко, но му е още младо лицето. Естествената коса му е тъмно кестенява. Колко често го боядисваш?
Мерси

18.   Защо си мислите, че трябва да се боядисва ?
Аз пък много бих желал, да ми побелее косата, за да съм различен от сега с черна коса, смятам, че ще ми отива.
Също така на хубав човек, всичко му отива ;)..

19.   До коментар номер 15 -> Това е най-голямата простотия която съм чувал досега. Нито искам да обидя някой, но случайно да сте видял/а външния свят? Под външен свят имам предвид извън България. Аз съм на 17 години и имам малко бели косми, а хората из другите държави с червени косми и не се оплакват от това. Тези бои и тем подобни глупости въобще не ги ползвайте...Господ те е създал такъв, какъвто си. :) Всеки си е красив по свой начин.

20.   Има един нов шампоан за ежедневна употреба. Възстановява цвета постепенно и не боя. Казва се DX2
Миеш се редовно и постепенно ти се връща твоя цвят.

21.   Аз лично много бих си паднала по млад мъж с бяла коса-намирам го за секси, така че не се боядисвай, защото ще е смешно.

22.   и аз съм на 25 и съм побелел като тоя къде се разстега от великолепната четворка хахаха, боли те кура

23.   На мнение съм, че момчето може и е длъжно да го направи, ако това не го кара да се чувства комфортно. Какви са тези стари разбирания от седемнайсетгодишни младежи? Много консервативно, много! Не е хубаво за един млад човек да бъде толкова консервативен. Защо ще си създаваш ядове за няма нищо? В живота проблемите и тревогите няма да свършат, че да си позволи човек да се притеснява за такива неща. От един бял косъм до сентенция, че Бог е създал човека и т. н. Ставате смешни с това консервативно мислене! Живеем в епоха, където не е срамно да се обсъждат такива теми. Единственото, от което младежът има нужда, е един добър колорист по боядисването на мъжка коса. Вместо да му препоръчате специалист, вие почвате да отклонявате човека от пътя му. Тфа е. За това България никога няма да стане като другите държави. Човек не получава подкрепа и разбиране в начинанията си, а точно обратното - всички ти обясняват колко си зле, че по-добре да не правиш нищо и че най-добре е да оставиш нещата така. Мда. Тъп народ сме. Killing the idea in a nutshell. Та да оставим фактите и да се върнем на темата.. Да. Направи го. Боядисай си косата, но за препоръчване при колорист, който е добър в боядисването на мъжка коса, защото тя е с различна структура от женската и там се похожда по малко по-различен начин. Успех!

24.   Простичко ще го кажа. Ако на теб не ти харесва с побеляла коса - боядисай се. Ако някой/някоя ти е казал/а, че не те харесва с побеляла коса - не се боядисвай.

25.   Няма лошо да се боядисаш, ако не се чувстваш комфортно така. Иди на фризьор, поискай да те боядиса в естествения ти цвят и му кажи, че държиш да изглежда натурално и да не си личи, че си боядисван.

26.   Ако не се чувстваш комфортно, боядисвай се. Истината е, че бялата коса състарява. Хората дават мило и драго да изглеждат по-млади, а да си млад и едната ти побеляла коса да те състарява с 15-тина година, не е честно. Аз бих се боядисвала и да, правя го и сега на 40 и хората ми дават 10 години по-малко. Защо трябва да изглеждам като на 50, само защото бялата коса била естествена? ! То е естествено и да се обличаме в кожи, да не ползваме лекарства и да живеем в пещери...

27.   Вземи си сапун Fadel Fadel Sons, забавя побеляването