Споделена история от Здраве

Въпроси относно бременността
1. Има ли някакви неща, които не трябва да правя когато съм бременна или някой храни, които не трябва да ям?
2. Мога ли да правя секс докато съм бременна и до кой месец?
3. Вярно ли е, че колкото по-често се къпя докато съм бременна по-малък е шанса детето да има колики?
4. Кърменето болезнено ли е?
5. Вярно ли е, че след като родиш не трябва да се къпеш (миеш) 4-5 седмици? Благодаря Ви предварително за отговорите.

Коментари

1.   1. мисля, че не трябваше да се ядат някакви риби, ама се посъветвай по добре с лекаря си.
2. можеш докато се чувстваш добре и ти се иска
3. глупости, нищо подобно
4. ами, докато слезе кърмата да, след това като си поддържаш зърната с подходящите кремчета няма да имаш проблеми
5. отново глупост!

2.   1. Трябва да пиеш задължително таблетки с фолиева киселина.
Много добре мий плодове и зеленчуци, месо и яйца задължително добре сварени. Избягвай бял хляб и всичко сладко - диабет често се отключва при бременни. Яж в мярка. Следи да не напълнееш с повече от 12 кг.
2. Можеш, практически до края, ако нямаш паталогична бременност. Питай гинеколога. Има жени, който буквално до деня на раждането имат секс. Важното е да избирате пози с по-плитко проникване или контрол от твоя страна (кучешка и ездачка например)
3. НЕ Е ВЯРНО - БАБЕШКИ ДИВИТНИНИ!
Важното е след къпане да ползваш специални продукти против стрии
4. Кърменето е болезнено само, ако детето е поставено грешно. То е полезно и намалява значително риска от рак на гърдата, а за детето е задължително. Ако беше болезнено нали нямаше да има човечество и изобщо бозайници!
5. НЕ. Ти на кой остров живееш, извинявай и с какви бабички се събираш?
След като родиш си се къпиш съвсем нормално, продължавайки да ползваш продуктите против стрии.

Най-новото е, че детето не се къпе вече всеки ден, а веднъж в седмицата, защото е доказано, че горния слой на кожата му е все още неизграден, но явно живееш на място и с бабички, където къпането не е много на почит.
Не слушай бабичките и лелките от село. Купи си литература и чети!

3.   Има едни хора, викат им гинеколози, опитай да се срещнеш с някой от тях.

4.   Избягвай пушени меса и риба. Не контактувай с котки - забравих как се казваше болестта, която предават котките на плода и можеш да направиш спонтанен аборт.
Не се стряскай, не винаги се получава, но все пак имай го впредвид.
Все пак щом задаваш въпроси - ние отговаряме и помагаме с каквото можем. Бременнни се срещат вече толкова рядко, че трябва да ги пазим.
Както е споменато от №2 новото е, че бебетата не се къпят както едно време по два пъти на ден. Дори на запад предупреждават нашите източноевропейки да не къпят бебето до 10-тия ден. Така практикуват там.

5.   1. Има ли някакви неща, които не трябва да правя когато съм бременна или някой храни, които не трябва да ям?
2. Мога ли да правя секс докато съм бременна и до кой месец?
3. Вярно ли е, че колкото по-често се къпя докато съм бременна по-малък е шанса детето да има колики?
4. Кърменето болезнено ли е?
5. Вярно ли е, че след като родиш не трябва да се къпеш (миеш) 4-5 седмици? Благодаря Ви предварително за отговорите.

1. Фолиевата киселина, желязото и калцият са от изключителна важност, но гинекологът ти е този, който може да ти каже най-точно какво и по колко да приемаш.
2. Никой не може да ти каже по-добре от теб самата на какво си способна и какво издържаш. Аз, лично, правих секс със мъжа си половин час преди родилното. :)
3. По-голяма глупост скоро не бях чувала..
4. Тук не мога да ти бъда полезна, тъй като не съм кърмила, поради прием на медикаменти.
5. Е това е най-голямата глупост! Тъй като имах шевове, попитах какво да правя, за да зарастнат по-бързо разкъсванията. Отговориха ми, че колкото по-често се мия, пък, било то и само с вода, толкова по-бързо ще зарастнат. Както и стана. Изкъпах се час и половина след като родих и до ден днешен си се къпя всеки ден, както съм правела цял живот.

6.   1. Можеш да ядеш всичко, не трябва да пиеш и пушиш, но това сигурно го знаеш иначе, бременните не са болни, те са си нормални хора и правят всички нормални неща. Е разбира се никой не очаква от жена бременна в седмия месец да носи две кофи с по 10литра вода, но все пак можеш да правиш всичко.
2. Да можеш без проблем и в деня на раждането се е случвало на някой дами да правят секс два часа преди да родят.
3. Няма такова нещо коликите са болки в червата на детето и не се влияят от къпането на майката.
4. Кърменето може да бъде болезнено, ако детето е с ранни зъби, моето му изникнаха на 2 месеца и ме разкървави, Също може да е неправилно поставено или лошо да засуче. Проблеми със сукането може да идват от страна на бебето, ако имаш проблем питаш лекар или акушер, да види в теб ли е проблема или в бебето.
5. След като родиш можеш да се къпеш възможно е да имаш шевове, които да те притесняват няколко дни при миенето, но това съвсем не означава, че трябва да се вмиришеш.

7.   От авторката: Не слушам никакви бабички. Това за коликите ми го каза 26 годишна жена, която вече е раждала. Каза ми, че преди да роди се е къпала всеки ден и детето и нямало колики. А за това, че не трябва да се къпеш няколко седмици след раждане го прочетох в Интернет.
Фолиевата киселина си я пия вече почти от месец, макар че не съм бременна все още, но работим по въпроса. Благодаря Ви все пак за отговорите!

8.   1. Има ли някакви неща, които не трябва да правя когато съм бременна или някой храни, които не трябва да ям? - Яж каквото ти е сладко, взимай повече млечни продукти, това е добре за фонтанелата на бебето, когато се роди.

2. Мога ли да правя секс докато съм бременна и до кой месец? - Освен ако АГ-ът ти не е казал нещо различно, ако нямаш патологична бременност, можеш да правиш секс колкото и когато искаш.

3. Вярно ли е, че колкото по-често се къпя докато съм бременна по-малък е шанса детето да има колики? - Глупости. Коликите са заради навлизането на въздух в коремчето на детето. Внимавай, обаче, с водата - горещата вода води до контракции. Взимай по-хладки душове.

4. Кърменето болезнено ли е? - Ако се разранят зърната, да, иначе не. Кърменето стимулира хормон, който помага за свиването на матката, а оттам и по-бързото прибиране на корема.

5. Вярно ли е, че след като родиш не трябва да се къпеш (миеш) 4-5 седмици? Благодаря Ви предварително за отговорите. - Родих секцио, изкъпах се веднага след като се прибрах вкъщи с водоустойчива лепенка. Къпи се, как няма да се къпеш.

9.   Може ли да ми обясните какво означава патологична бременност и извънматочна?

10.   Та ти два дни ако не се изкъпеш, ще замиришеш при съседите! Я постни тука къде си го прочела това безумно нещо? !? Скоро четох тук, че някои момичета/жени се къпят през ден, сигурно и два... а познавам и такива.... ами в това има
нещо ненормално!

11.   Ето цитирам "Колкото повече се движите след раждането и по-интензивно кърмите, по-бързо протича и възстановяването.
За няколко седмици (4-6) не трябва да се ползват тампони, вани. Не трябва да се прави секс. " Не знам Вие какво разбирате под "вани".

12.   Под "вани" разбирам, че не трябва да пълня ваната и да лежа в нея. Ти душ знаеш ли какво е? Пише конкретно за ВАНА, а не за къпане.. освен, ако ти не се къпеш само във вана. А за нея, написаното е вярно. Също така, когато се КЪПЕШ/взимаш ДУШ, водата не трябва да е много гореща. А на мацката с коликите и къпането, и изпрати много здраве от баба ми-дори и тя би се смяла на тази глупост.