Споделена история от Здраве

Ранна бременност
Здравейте на всички.
Ще започна направо.. Последната редовна менструация ми беше на 26. 03 и от тогава започнахме да работим по въпроса за Бебче. Към днешна дата се чувствам доста странно от обичайното. Корема ми постоянно е подут, боли ме в ниската част, с храната съм на моменти- ту ми се гади като я видя, ту започвам да изпитвам зверски глад... Възможно ли е да съм бременна? Днес си правих тест, въпреки, че знам, че е доста рано за това, но за съжаление беше отрицателен. Възможно ли е да съм бременна, но теста да не го отчита толкова рано?

Коментари

1.   Според мен, просто си въобразяваш. Дори оволацията не ти е минала или ти е минала преди няколко дни и дори да е станало заплождане на яйцеклетката, то ти в момента да имаш най-мното „плод“ от 2-4 клетки.
Твоето се нарича „фалшива бременност“ и е на нервна почва. Среща се дори при животните и действително им се подува корема. Може и просто да имаш запек или някакъв стомашен вирус, да си яла нещо развалено.
Най-ранния тест, който има смисъл да правиш е на 1. 05
Успех все пак и спокойно. Бебе се прави с кеф и секс, не със стрес и притеснения.
П.П. Брменността не е някакъв вид болест и най-вероятно няма да усетиш никаква промяна в началото. Има жени, които с месеци не разбират, че са бременни. Въпросните неразположения и „симптоми“ не са задължителни, а и се проявяват няколко месеца по-късно, а не в момента на самото заплождане.

2.   Дори да имаш зигота в себе си няма как да ти е подут корема от нея и няма как да чувстваш неразположение, така че "симптомите" ти не се дължат на бременност. Глад и гадене се чувстват на 3-4 месец от бременността. Подуването на корема колкото и да си слаба си личи едва на края на трети месец, а ако си пълна и в петия няма да личи. Овулация си имала преди два -три дни или в момента имаш!? !? В 12 вечерта по добре ходи и мъчи да правиш бебе вместо да мислиш глупости.
2ри – 7ми ден от оплождането (3та седмица от началото на последната ви менструация) Първата клетка на бебето започва да се дели. От единствената клетка се получават две клетки, от тях четири и т. н., като едновременно с това делящите се клетки се придвижват от тръбата, където е станало оплождането към матката.

3.   Щом тестът е отрицателен, няма как да стане положителен според мен...
Има смисъл да правиш тестове поне 10 дни след овулацията, която би трябвало да ти е била преди 2 дни, тоест около 9 април. По-рано от 20 април няма защо да си харчиш парите за тест.
Що се отнася до това кой какво кога чувства... бременността може да се усети и по-рано, та дори и да е на психическа основа. Преди време с мъжа ми правихме бебето по учебник на 14-ти ден-в овулация. Беше 27 декември. На 7 януари леко прокървих, от 2-3 дни вече зверски ми се спеше постоянно и ядях какво ли не в количества. На 10 и 11 януари направих общо 5 теста-всичките положителни. Резултатът сега е почти 6 годишна госпожица :)
Не би трябвало да усещам нещо толкова рано, но е факт, че бях убедена в бременността си още в началото на януари.
Номер 2 е права само за това, че бебчето се прави с кеф, страст, а не напрежение. Споко, ще дойде :)

4.   Номер 3, малко дезинформираш. Тестовете се правят минимум 3 дни, най-добре 7 дни след закъсняването на менструацията. Ако е трябвало да ти дойде на 1-ви да кажем, а не ти е дошло, ти чак тогава можеш да направиш тест.

5.   Най-сигурен е кръвния тест. Само той отчита на 100% настъпила разнна бременост.

6.   то още овулация нямаш бе жена към 13-14 април чак може би има вероятност да забременееш и то не на 100 процента
ферхунде27

7.   Според мен си в овулация.

8.   Приемам, че при мен е било различно, не при всяка жена е така-факт е, че направих тестовете преди/или около/датата на очакваната менструация и 5-те теста бяха положителни. Втората чертичка на тестовете беше много бледа, но я ИМАШЕ. Да не говорим, че подозирах бременността поне една седмица преди датата. Усещах себе си по-различна, чувствах, че вече нося бебенце в мен, знаех го-няма логично и научно обяснение, но бях бременна и си родих дъщеричката...
От номер 3.