Споделена история от Здраве

На какво отговарят тези симптоми?
Здравейте, вече не знам какъв доктор да търся. Всичко започна с вдигане на кръвно един ден от нищото. После почти цял месец имах високо кръвно, а по принцип съм с ниско. Имах и болки в главата. Имам твърде много различни симптоми и се появяват от време на време. От много години имам синузит, това едно на ръка.

От време на време се появава нещо като мускулна слабост или по-скоро като вътрешно разтрисане/трептене, не клатене на крайници, а все едно отвъртре ме разтриса ток. Имам и ту студени, ту топли вълни. От няколко години като ходя се изморявам. От време на време сърцебиене (но не да ме стяга самото сърце, а усещам сърцебиенето във врата), но да чукна на дърво спрях да вдигам кръвно.

Бях на ендокринолог и имам леко отклонение на TSH (4. 37), но не било достатъчно, че да ми изпишат лекарства. Докторът не ме прегледа с ехограф, а само с опипване на щитовидната. Вече ходя на УНГ, но другите ми симптоми май нямат общо със синузита. Възможно ли е да е от нерви? Странното е обаче че тези симптоми ми се появяват вкъщи когато съм спокоен, а не само навън.

Коментари

1.   Да, не само е възможно, но е и най-вероятно да имаш някаква нервна болест. Отиди на психоаналитик. Има дори описани случаи на хора, които на нервна почва са ослепели, треперят неконтролируемо, задушават се и т. н. Букетът от симптоми говори точно за такава болест. Корените обикновенно са в най-ранното детство, а болестта бива отключена случайно - дори причина не е нужно да има.
И все пак първо изключи физическите причини. Потърси психолог, ще ти се помогне.

2.   До 1 - предпочитам да ида на невролог, че да ми предпише нещо. Не вярвам в психоаналитиците.

3.   Авроре, нервните болести нямат нищо общо с нервите!!! Това е само разговорен термин. Твоите симптоми идват от мозъка, не от нервите. Нервите отговарят съвсем за други неща. И да отидеш на невролог, той най-много да ти препише някакви витамини или нещо за оросяване - плацебо, за да се отърве от теб и да не се занимава. Това няма да те оправи. Не е въпрос дали вярваш или не вярваш на психолозите. Или искаш да се оправиш, или живееш така. Средно положение няма. Нервните заболявания се лекуват при психолог или психиатър. ДОКАЗАНО е още през началото на 20 век, че нямат нищо общо с нервите, А С МОЗЪКА, но е останало самото обозначние, което е грешно.
Ходи на невролог - няма да те излекува, но кой знае - плацебото върши чудеса понякога.

4.   Психолозите и психиатрите дори не са доктори и нищо не лекуват. Говоренето за миналото с нищо няма да ми помогне. Депресиите са поради нарушена химия в мозъка, и за това помагат антидепресантите.

5.   Не мисля, че е само от нерви, защото проблем и пулсираща тъмна точка имам само в лявото око, а не в дясното. Това може да е следствие от синузита.

6.   Поискайи и друго мнение на ендокринолог, звучи ми като чиста проба проблеми със щитовидната. Искай да те видят и на ехограф, само с опипване не става. Ако си от София отиди в клиника Токуда, там са най-добрите.

7.   Имаш проблем със щитовидната жлеза. Аз имах същите симптоми като твоите и ми откриха Хашимото. TSH е високо, аз съм със по-ниско и ми изписаха 50мл. еутирокс. Аз ходя при ендокринолог във Военна болница и съм доволна. Искай друго мнение, този лекар, при който си ходил за нищо нестава, казвам ти го от личен опит и аз попадах на подобен. Пиши какво е станало и успех!

8.   И аз мисля, че имаш проблем с щитовидната, вероятно Хашимото. Дори съвсем слабо завишено TSH значи, че организмът ти опитва да ремонтира жлезата, значи има проблем.
Но трябва да ти направят пълни изследвания - включително ТАТ и МАТ, които ще покажат дали е автоимунно заболяването.
Не се паникьосвай ако излезе, че е така - това е единственото лечимо автоимунно заболяване, което не трябва да остава нелекувано, защото води до други, по-сташни.
В никой случай не приемай хормони, те не лекуват, а правят жлезата мързелива!
Просто подобри начина си на живот и спри да се притесняваш, нервираш, преуморяваш - въобще започни да правиш най-доброто за себе си и приемай достатъчно количество РИБЕНО МАСЛО - поне 3000 мг на ден и СЕЛЕН - поне 200 мг.
С тези 2 хранителни добавки, приемани няколко месеца - болестта се излекува напълно, но разбира се трябва да живееш много здравословно, да се движиш и да почиваш.

Аз самата имам Хашимото и когато ми го откриха TSH беше над 100.
Минаха почи 2 години и имам голямо подобрение - в по-голяма част от времето нямам умора, хормоните и кръвните показатели са нормални, само когато имам грип има влошаване.
Антителата ТАТ и МАТ също намаляват и е въпрос на време да се нормализират напълно, а това значи не просто, че се нормализира дейността на жлезата, а е премахната първопричината за болестта.

9.   Депресията не е заради нарушена химия в мозъка. Самите психиатри отричат това и няма доказателства които го потвърждават. Не приканвайте хората да става доживотни пациенти на психиатри и цял живот да пазаруват от аптеките вместо да купят на детето си дреха или шоколад.

Отиди при биоенерготерапевт, авторе. Не мога да ти кажа имена, но преди да си помислиш за психиатри и лекарства запиши си час при някой доказан със способностите си, после вече решавай.

10.   От автора: Здравейте отново откриха ми хашимото. Пих Елтироксин и се нормализирах. Но го спрях по едно време, за да не стане жлезата мързелива. И пак имах инциденти с рязко повишаване на кръвното, та го започнах отново.