Споделена история от Здраве

Ескапел
Здравейте! Вярвам че не съм първото момиче което пише по тази тема, за което се надявам да ме извините, но съм наистина притеснена. Аз съм момиче на 17 и преди няколко дни аз и приятелят ми правихме секс с презерватив но той се скъса.. веднага след това, в рамките на 2 часа пих Ескапел. За тези няколко дни прочетох повече материали по тази тема от колкото за целият ми живот и въпреки че навсякъде пише че хапчето има 99% ефективност, в голяма част от сайтовете където четох няма една жена разказала как хапчето е подействало и не е забременяла. За съжаление нямам и познати които да имат опит в тази сфера и да ме успокоят и затова пиша тук, надявам се някой да разкаже негова случка или да ме посъветва нещо. Иначе мисля в най скоро време да посетя и гинеколог, но това ще стане след седмица. Пиша тук по простата причина че се нуждая от поне една жена при която хапчето е проработило и е нямало усложнения. :)

Коментари

1.   Наборка съм ти.
Уви, 2 пъти ми се е налагала спешна контрацепция- и двата успешни, като едното хапче го приех 24 часа след рисковия акт, а другото 15-16 часа.
Закъсня ми менструацията с 2-3 дена, беше ми лошо след второто хапче, при първото нямах проблеми.

2.   Авторке, спи спокойно- няма вероятност да се е случило нещо. Пила си хапчето навреме. Така както бременните вече жени не могат да забременеят, така и ти не си могла. Хапчето за тогава те е предпазило, но да не вземеш да правиш сега незащитен секс!
Не ходи по гинеколози, ако нямаш проблеми иначе.
Хапчето в повечето случаи не го усещаш, но може да доведе до това менструацията да ти дойде по-рано или по-късно. Дори утре може да ти дойде. Носи си превръзки с теб и друг път ползвайте действитлено кондоми, деца.
Ако все пак е вярно, че се е скъсал - да не го слагаш ти, а момчето (ако имаш маникюр), ползвайте лубрикант, за да намалите триенето и няма как да се скъса.