Споделена история от Здраве

Очила :(
Здравейте! На 15 години съм и скоро отидох на преглед. Оказа се, че не виждам с дясното око много добре (не можах да видя последните два реда и ми беше трудно да видя реда над тях). Ще трябва да си сложа очила с малък диоптер (предпочитам очила) И двамата ми родители имат проблеми със зрението и носят очила от малки. Възможно ли е и аз да трябва да нося очила за цял живот или това е временно отклонение, както твърдят уж по-запознати от мен? И за хората, които са на ти с модата: Какви очила да сложа? От онези лупи които станаха модерни или? :Д
Поздрави!

Коментари

1.   Ами честито. Ти си късогледа и не само ще носиш очила (лещи) до живот, но и до 25 г. ще се увеличава диоптерът. Лекува се само с операция, но се чака да спре да расте организмът съвсем в средата на двадесетте. Диоптерът ти ще стигне най-високият от двамата ти родители и отгоре. Лошо няма - късогледството не е болест. Аз имам -7. 5 диоптера и си живея съвсем нормално. От много учене не се става късоглед, но ти се увеличава диоптерът, ако процесът е започна. Аз не се отказах от книгите и ученето и днес мога да си позволя най-скъпите и хубави мултифокални нещи (броят на месец е 100 лв., нужни са 2 бр. ) и да ти кажа - не ми пука. Ще изчакам още да се поразвият технологиите и ще се оперирам. Гледай да нямаш обаче астегматизъм, това е много по-лошо и от 10 диоптера късогледство.
Не почвай с разните бабини рецепти, не помагат - пробвала съм всичко, от упражнения, през храна и диети- НЕ СТАВА. Имам приятелка с операция и много е доволна. Към момента операцията върви от 1000 до 2000 лв. за едното око и са успешни.
Успех

2.   Спокойно няма да носиш до живот, носи ги сега за да ти се оправи зрението :) и за да не носиш по нататък

3.   Абе, номер 2 - как се оправяло зрението? Ако така се оправяше зрението, мислиш ли, че щеше да има хора с очила - слагаш за 1 година и се оправяло.
Дългогледство в ранна детска възраст се оправя с очила, късогледство се оправя само с лазер.

4.   Аз също нося очила от 15 годишен. Първоначално имах -1. 5 на двете очи, а сега, 12 години по-късно станаха -2. Но аз прекарвам почти цял ден на компютър, преди се занимавах с рисуване, все дейности, в които гледам наблизо пред себе си. Мисля, че от това ми се развалиха очите. Иначе родителите ми са носили очила, но само в по-млада възраст. За съжаление, при мен май ще е винаги. Понякога си мисля, че ако спра да работя на компютър след известен период зрението ми ще се подобри. Купих няколко книги с упражнения за подобряване и пълно излекуване на късогледство. Авторите са Норбеков, Лео Ангарт и Уйлям Бейтс. Засега съм прочел само книгата на първият и като цяло, не пише нищо съществено. Съществуват много мнения, че подобни стратегии за излекуване са безплодни, но човек е склонен да опита, докато не се увери. За момента ме е страх от тези лазерни операции, мисля, че има риск да са неуспешни и да изгубиш зрението си. А имам желание да се отърва от очилата.

5.   Номер 1/3, мултифокалните лещи са за хора с по-различни проблеми от тези на автора- заради това и са толкова по-скъпи.
Наистина има случаи при които диоптъра може да не оправи с носенето на очила. Но е възможно и случаят на автора да не е такъв да си е с постоянно късогледство.
Въпросът е авторе, да не позволяваш да ти се увеличи диоптъра. Аз когато бях по-малка не носех редовно очила и в последствие диоптъра ми се увеличи почти двойно. От тогава съм постоянно с лещи и нямам никакви проблеми. Но ако ти си виждаш нормално, в смисъл че не изпитваш затруднение при изпълнение на нормалните ежедневни дейности, носи очилата само когато са ти необходими и при гледане на тв, седене пред компютъра и т. н.

6.   Аз си излекувах 3, 75 диоптъра късогледство и 1, 5 диоптъра астигматизъм с упражнения за очи за 2 месеца и половина. В момента нямам диоптър и се чувствам чудесно. Най са ми смешни разни хора, които се надпреварват да казват, че късогледството нямало махане. Има и още как, само че докато слушате онези с белите престилки не чакайте резултат. За тях вие сте клиенти, които не трябва да бъдат губени. Прегледи, очила, лещи, разтвори, капки, лазерни операции и така до края, вие сте техни касички.

7.   до 6:

Ще споделиш ли малко повече за това как си излекувал/а късогледството си с упражнения? Какви упражнения прави, кое ти помогна най-много? Как процедираше като започна да ти спада диоптъра (например като е достигнал до 2, нови очила ли си вземаш? ). Мерси!

8.   Късогледство знам че се лекува. №6 дай малко информация за упражненията.

9.   Да, напълно възможно е да е наследствено. Баща ми е с лошо зрение и аз също и при това имам същия проблем, но съм с по-малък диоптър. Не знам дали има шанс да се оправи след време, трябва да питаш лекарите. А колкото до това какви очила да си вземеш първо гледай да са ти удобни и да виждаш добре с тях, пък после се интересувай от външния вид. Все пак диоптричните очила не са само моден аксесоар, а и ти помагат да виждаш и ако не си избереш добре модела можеш да си докараш главаболие. Лично аз така и не свикнах много с очилата и сега съм с контактни лещи, но при всеки е различно.

10.   Щом си на 15 няма да се оправи зрението ти, по-вероятно е диоптърът да нараства с годините. Аз съм на 25, сложих очила на 13, първоначално два диоптъра, после три, сега имам 6 на едното око. При теб може да си остане малък диоптър, може и да се промени, това и лекарите не могат да го кажат. На мен ми бяха казали, че само до 18 години расте, но последното ми увеличение беше наскоро. Но късогледството не е болест и с него се живее напълно нормално, така че не се тревожи. Лекува се с операция ако можеш да си я позволиш и си склонен да поемеш риска, защото все пак си е операция. Като избираш очила гледай да са удобни, а за по-големите диоптри е важно стъклата да бъдат изтънени за да не тежат.

11.   Здравейте аз също нося очила и имам диоптър0. 5, а съм само на 12 години. Имам късогледство. Ще се ми се влоши ли зрението с растежа на очната ябълка. Защото ме е страх като порастна да не кача 5-6 диоптъра. Моля за мнение!!!

12.   Сестра ми още от 7 годишна е с очила - сега е на 12 и диоптъра и е 1. 5 другия месец ще качи с още 2 така че и тя е късогледа. Също както и аз
Момче на 23

13.   Здравейте, моята дъщеря има късогледство с диоптър -2, 75. Сложила е очила на едното око -2, 25, а на другото -2. Бих искала ако е възможно №6 да ми даде малко повече информация как е излекувал късоледството си и с какви упражнения!

14.   Почти всяко дете носи очила. Аз също на твоята възраст носех за няколко месеца. Това е напълно нормално. По- добре сега да си коригираш зрението. Аз ги носих редовно и бързо ги свалих, пожелавам ти го и на теб. А относно рамката.... такава каквато на теб ще ти подхожда :)