Споделена история от Здраве

Запек
Здравейте,
на 15 години съм, преди никога не съм имал запек. Вече 2-ра седмица го карам на свещички. Ходя през 1 ден с помоща им. Но вчера забелязах кръв в изпражнението и днес пробвах пак, но без свещичка и болката е ужасна. И така не се изходих. Моля ви препоръчайте ми лекуване на запека и на първо място отстраняване на тази болка. Ако можете да кажете някакъв срок за лекуване на запека! Изпражненията са нормални просто са твърде голями..

Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   1. Промени начина си на хранене, а за начало се прочисти с 1-2 дни гладуване (на чай) или ако не можеш - 3 дни само плодове и зеленчуци, кисело мляко - нещо за разтоварване. СПРИ КОНСУМАЦИЯТА НА БЯЛ ХЛЯБ И ТЕСТЕНО за дълго, много дълго време, ако не завинаги.
2. Купи си чай от Зърнастец или ако не намериш на Сена - „Майчин лист“. И двата са на БИОПРОГРАМА, класика като Зърнастецът не води до болки, а Сената е по-ефикасна, но боли.

2.   Мисля, че зеленият чай имаше разхлабителен ефект. Консултирай се с лекар или родител.

3.   Ще мога да се справя с начина на хранене. Някакъв срок за оправяне може ли да кажете и нали не е нещо опасно, защото се тревожа за кръвта от вчера и силната болка днес..?

4.   На твоите годинки не вярвам да е опасно - няма как да имаш рак на червата например, той има нужда от доста време, но задължително си оправи запека - спукал се е кръвоносен съд или хемороид. Вземи си Зърнастец, пак ти казвам - много ще те облекчи и ще се изчистиш - няма странични действия и е единственото, което не боли, но без диета не става.
НЕ ВЗИМАЙ ШОКОЛАДЧЕТА ЗА ЗАПЕК, много боли от тях!
И до живот да знаеш - оправи си начина на хранене и движение повече, защото така се почва и се свършва с хемороиди и операции

5.   Когато си наредиш нещата както трябва, няма нужда от безмислени приказки!
Има технологично време!
Другия вариант - БОЛНИЦА!
От опит!
Сега иди се изсири!

6.   От Автора,
Никаква болница. Промених си начина на хранене и послушах номер 1. Взех си чай Зърнастец, компоти, плодове и се изходих без проблем за което му благодаря много!

7.   Радвам се, че съм помогнала. Много е добър този чай и ми е единственото познато средство, от което не боли и е ефикасно.
Ползвай го не много често, но като усетиш, че от 2-3 дни не си ходил на тоалетна, задължително вече. НЯМА СТРАНИЧНИ ДЕЙСТВИЯ, но мисля, че няма да е толков ефективен, ако го ползваш често.
Вземи си и Сена за всеки случай да си имаш.
Иначе - много плодове без банани! Сега е и сезонът на салатите, марулките и така нататък
Най-много запича белият хляб и тестеното - поне 1-2 месеца се лиши, ако не и за винаги от тези храни. 3 дни карай само на плод и зеленчук и ще видиш, как ще ти олекне.
Много е гаден запекът. Аз за съжаление съм генетично предразположена и въпреки зеленчук и правилен начин на хранене поне 1-2 пъти в месеца съм запечена, пия този чай и се оправям.

8.   Ти Запек = Мъчение
Запек Клизма = Край на Мъчение

9.   До 8 : брао ве, още има хора да ме впечатляват. Не са всичките с флашки и папки.
БРАВО

10.   Започни да се изхождаш клекнал -- така изхождането става пълно и много по-леко