Споделена история от Здраве

Изход от депресия
Здравейте,

Обръщам се към всички, които са имали този проблем - депресията. Как се справихте? Аз започнах да изпадам в това състояние, може би, преди 2-3 години. В началото мислех, че е временно. Но нещата ставаха все по-тежки. С времето осъзнах, че това е физическо заболяване и не е никак лесно да излезеш от него. Няма да описвам симптоми, в повечето здравни сайтове са описани. Също и не мога да намеря думи да опиша това, през което преминавам. Вече нямам надежда, че ще се справя, опитах хиляда пъти, хиляда пъти мислех, че се справям и в този момент пак падах в тази пропаст. Дали ще се справя без лекарства? Как успяхте? Обръщам се само към хора, които са имали наистина сериозен проблем, защото само те биха разбрали какво ми е и биха могли да дадат адекватен съвет.

Коментари

1.   Депресията е нарушение на биохимията в нервната система. Лекува се от психиатри. Има много хубави лекарства и ще се излекуваш, ако стриктно спазваш инструкциите на лекарите.

3.   Да, нарушени биохимични процеси в мозъка. Липсва хормона на щастието - серотонин.
Човек става слаб, безсилен и физически и психически - предава се на мрачни мисли, губи всякаква надежда и вяра в бъдещето.
Има хубави препарати, иди на психиатър, няма да съжалиш.

4.   Опиши какво е чувството когато си депресиран, имаш ли предположение какво я е зародило? Аз бях също като теб в едно такова ужасно депресиращо и мъчително състояние вследствие на стрес. Беше ме страх от всичко което виждам, буквално бях в някакъв филм трилър, и първоначално губех надежда, че ще се оправя, но за няколко дена отмина.

5.   Аз имам депресивно състояние и по точно страхова невроза, от над месец пия антидепресант "Сероксат" и Ривотрил и се чувствам по добре. Направих грешката да посегна на алкохола преди това и за 6 месеца станах най-голямия алкохолик, сега си пия хапчетата и през този период не съм вкусил алкохол. Някои ще кажат, че към антидепресантите се създава зависимост или към успокоителните, не знам дали е така, защото още се лекувам, но по добре да си зависим към някои лекарства отколкото към алкохола, защото от страх и паника не можех да спра да пия, а сега съм в процес на възстановяване и се чувствам по добре, получавам кризи, но успявам да ги владея, дано се оправя по бързо и да бъда същия както преди 1 година.

6.   Ставай с усмивка сутрин, спортувай, пътувай и общувай с приятели. И не забавяй, че Господ може да ти помогне във всичко.

7.   Здравей,
Прочетох въпроса ти и съвсем кратко бих отговорила така:
1. Дали е само депресия и ако е да, защо употребяваш системно алкохол?
2. Ако с алкохола ти е по " леко" за момента ОК, но ако продължи дълго вече става друг проблем.
3. Аз съм алкохолик и до скоро не знаех и смятах че, имам проблем с депресията а то си е било просто алкохолизъм!
4. Ако желаеш най-лесният начин да разбереш това е да отидеш на сбирка на анонимни алкохолици. Това не е страшно и не изисква усилие или средства. Просто ще разбереш дали имаш този проблем или наистина е само депресия. И последно ще ти кажа, че ако отидеш на такава сбирка и ако наистина имаш проблем с алкохола ще си спестиш много мъки и страдания, които не пожелавам на никого. Мога да ти дам адрес:дрес: ул. "Княз Борис 1" 146 в сградата на Католическата катедрала Св. Йосиф, приземен етаж, помещение 2.
Сбирки: вторник от 19:00 ч и събота от 16:00 ч.
/Църквата се намира на ъгъла на Княз Борис и Тодор Александров, до входа за метростанция Сердика, срещу Булбанк. Входът за помещението се намира от лявата страна на Катедралата, по стълбите надолу. /
Открити сбирки на групата: всеки първи вторник от месеца. Гарантирам ти че това не е секта, а място на хора, които се борят с този проблем. Такива сбирки в цивилизованите страни са отбелязани във всеки един указател или справочник, но при нас е нормално на няма информация, нали сме в България. Надявам се с нещо да съм бил полезен. Успех!